Vaiko priežiūros atostogos

Vaiko priežiūros atostogos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „vaiko priežiūros atostogos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Darius

Sveiki, Noriu pasiteirauti patarimo. Dabartinė situacija: Esame šeima su dviem vaikais, prašome paskolos namo statybai. Namo baigtumas 50%, esame įsivertinę pajamas,kaip ir viskas tvarkoje, bet... Žmona vaiko priežiūros atostogose buvo pirmus metus, aš - antrus, bankas žinodamas situaciją patikino, kad užteks mano vieno mėnesio atlyginimo, kad galėtų įtraukti mano visą gaunamą atlyginimą skaičiuojant galimybę gauti paskolą. Tačiau dabar iškilo kėblumas, kad išmokas už vaiką buvome pasirinkę, kad gautų žmona (finansinio naudingumo sumetimai), o aš tuo tarpu neturėjau jokių pajamų. Taigi, dabar, nors bankas ir mato mano gaunamas pajamas iš to pačio darbdavio ir sąlygos nesuprastėjo (atvirkščiai), skaito, kad aš buvau kaip ir bedarbis ir reikalauja 6 mėn. pajamų. Taigi planavom kaip geriau, bet panašu, kad čia koją kiša kažkokia biurokratija. Pikta, kad tų 6 mėn. laukti nėra galimybės, nes reikės pusę pastatyto namo griaut. Klausimas: ar bankai gali taip reikalaut? Ir šiaip, gal yra minčių ką daryt tokioj situacijoje? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Žinoma negražu iš banko pusės, bet yra kaip yra. Bankas visko gali reikalauti jeigu jam atrodo, kad situacija yra nesaugi. Siūlyčiau negriauti namo, o ieškoti finansavimo kitur - kituose bankuose arba kredito unijose. Kažkokių kitų minčių, jeigu bankai atsisako finansuoti, neturiu. Nebent ieškoti kitos vietos arba išdirbti reikiamą laiką.

+3Buvo naudinga
Sandra

Sveiki. Mano draugas gauna 576 ant popieriaus, aš esu vpa gaunu 260. Ar gautumėme paskolą?

Atsakyti Dalintis
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Kaip suprantame iš klausimo, Jūs nesate susituokę, taigi vienas Jūsų draugas nedidelę paskolą gauti galėtų. Kartu su draugu Jūs paskolos gauti negalėtumėte, nes Jūsų gaunamos pajamos nėra net minimalus atlyginimas ( 400 Eur.).

+2Buvo naudinga
Gintarė

Sveiki. Aš laukiuosi - neužilgo išeisiu dekretinių atostogų. Planuoju pasiimti 3000e vartojimo paskolą. Ar sodrai skaičiuojant dekretinių ir vaiko priežiūros atostogų pinigėlius paskolos suma nebus priskiriama draudžiamosioms pajamos? Ar paskolos paėmimas nesumažins man išmokamų sumų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Nesumažins, nes paskola nėra pajamos.

+3Buvo naudinga
Julija

Sveiki, norime paimti paskolą būstui, bet aš šiuo metu nedirbu, nes esu vaiko priežiūros atostogose, o vyro alga yra 1100e ant popieriaus ir dekreto išmoka yra perrašyta jam. Kokią maždaug sumą bankas galėtu paskolinti ar išvis duotų? Ar geriau vyrui tik ant savęs imti paskolą? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Geriausias variantas būtų kreiptis į bankus ir pasitikrinti situaciją išsamiai ir tiksliai. Yra daug faktorių, kurie gali lemti vienokį ar kitokį atsakymą.

+3Buvo naudinga
Donata

Sveiki. Esame jauna šeima, auginame du vaikus (3m ir 10 mėn.). Šiuo metu esu vaiko auginimo ir priežiūros atostogose, mano pajamos tik motinystės išmoka. Vyras antri metai įkūręs MB. Vyro deklaruotos praėjusių metų pajamos ~800e. Kokia galimybė gauti paskolą pirmąjam būstui? Ar mūsų šeimai galėtų būti taikomos lengvatos/valstybės paramos? P. S. Būstą įsigyti norėtume Tauragėje. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donata, dėkui už klausimą. Jeigu vyro pajamos yra pagal vadovo sutartį (B klasės), gali būti problemų. Jeigu gauna atlyginimą pagal darbo sutartį, tuomet paprasčiau. Kreipkitės į savivaldybę dėl paramos ir išsiaiškinkite ar galite gauti pažymą.

+3Buvo naudinga
Sandra

Laba diena, Norėčiau pasiteirauti, ar galėtume gauti paskolą būstui įsigyti, jei esu vaiko priežiūros atostogose? Ar būtų galimą tikėtis subsidijos iš savivaldybės pirmam būstui įsigyti, tokiu atveju? Ar reikėtų geriau laukti to laikotarpio kai grįšiu į darbą. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Na, priklauso nuo situacijos, bet visuomet rekomenduoju imti paskolą tik tuomet, kai dirbate, o ne esate atostogose. Galimybė gauti subsidiją yra, tačiau turite atitikti numatytus reikalavimus, plačiau: viskas ką reikia žinoti apie paramą būstui.

+3Buvo naudinga
Ieva

Laba diena, Mes su vyru esame susituokę, o aš esu vaiko priežiūros atostogose, turime du mažus vaikus. Mūsų bendros pajamos 1050 eurų. Esame surinkę pradinį įnašą ir norėtume imti būsto paskolą, tačiau vyro kredtingumas creditinfo yra B kategorijos (0,61%) kadangi prieš ketverius metus buvo pasiėmęs daiktų lizingu ir vėlavo sumokėti įmokas. Mano taip pat B kategorija (0.46%) kadangi dėl įsivėlusios klaidos vėlavau sumokėti 17 centų lizingo). Ar tai turėtų įtakos imant būsto paskolą? p.s. bankas sutiktu duoti paskolą man esant dekrete.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Visų pirma sveikinu susilaukus vaikų ir noriu pasakyti, kad motinystė ne bėda :) Galite imti būsto paskolą ir būdama motinystės atostogose, tačiau Jūsų šeimos pajamų banko atžvilgiu turi būti pakankama pagal visus numatytus vertinimus. Pajamos turi būti stabilios ir bankas turi tai matyti, kad galėsite mokėti paskolos įmokas.

B kreditingumo reitingas nėra blogas, tačiau bet kokiu atveju bus vertinama situacija individualiai.

+3Buvo naudinga
Laura

Laba diena, esame jauna šeima, aš šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose, vyras dirba. Ar galime tikėtis, kad gausime būsto paskolą ir ar savivaldybė suteiktų paramą būsto paskoloms? Ar imant būsto paskolą žiūrima į pajamas ar kredito istoriją?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Galite tikėtis, tačiau tai priklauso nuo daugelio reikalavimų, kuriuos turite atitikti. Plačiau pasiskaitykite čia. Imant būsto paskolą žiūrima į labai daug dalykų, o daugiausiai pasakantys apie Jūsų galimybes yra pajamos ir kredito istorija, taigi, taip abu kriterijai svarbūs ir bus vertinami.

+3Buvo naudinga
Karolina

Sveiki! Esame jauna šeima. Abu dirbam pagal IV, bet jau nuo balandžio mėn aš išeisiu į dekretą. O motinystės išmokos turėtų būti ~700/mėn. Ar VPA pajamos skaičiuosis į šeimos pajamas? Ar vertėtų paskolą pasiimti kol dar nesu vpa?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karolina, dėkui už klausimą. Individualios veiklos pajamos ir taip prasčiau vertinamos, o dėl motinystės išmokos priklausys nuo situacijos ir banko ar vertins ar ne. Siūlyčiau tiesiogiai su bankais šiuo momentu pasikalbėti kokia yra situacija, nes vis keičiasi motinystės pinigų skaičiavimai.

+3Buvo naudinga
Birutė

Sveiki. Esame jauna šeima (Man 23 m., vyrui 33 m.) iki 35 m. auginame 4 mėn. dukrytę, bet esame nesusituokę. Gyvename ir dirbame Alytuje jau beveik 3 metai, nors šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose. Šiuo metu gyvename nuomuojamame būste. Esame registruoti kitame mažame miestelyje ar yra galimybė gauti valstybės paramą butui įsigyti būtent Alytuje?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Birute, dėkui už klausimą. Taip, yra. Tiesiog kreipkitės į to miestelio kur esate registruoti savivaldybę dėl pažymos gavimo. Būstą pirkti galite bet kurioje Lietuvos vietoje. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų