Vaiko priežiūros atostogos

Vaiko priežiūros atostogos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „vaiko priežiūros atostogos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Justina

Laba diena, Norėjau Jūsų pasiteirauti kaip bankas vertina pajamas, jei šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose, gaunu 40 proc. (269 EUR) pašalpą ir tuo pačiu dirbu. Vaikui suėjus 1 metams pradėjau dirbti puse etato, vėliau 0, 75 etato ir nuo birželio 1 d.- pilnu etatu. Mano pajamos: darbo užmokestis nuo 350-400 EUR per mėnesį motinystės išmoka. Nuo birželio 1 dienos pajamos 570 eur (alga) motinystės išmoka. Vyro pajamos- 570 EUR. Auginame du nepilnamečius vaikus. Darbo stažas abiejų virš 5 metų. Turime savo turtą, bet iki 2025 m. mokame paskolą, 115 eur į mėnesį, skolos likutis 7000 eur. Pradinį įnašą turime, būsto kaina 64 000 EUR.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas vertins individualiai. Šiaip stabilias pajamas vertins tokias, kai grįžote iš atostogų ir pradirbote 6 mėn. (paskutinių 6 mėn. uždarbio vidurkį), o dėl papildomų atostogų metu gautų pajamų vertinimo - čia jau priklausys nuo banko, bet jos nėra ateities pajamos, kurios bus ateityje, todėl žiūrės į Jūsų darbo sutartį. Dėl sąlygų - kreipkitės į bankus dėl paskaičiavimų.

+3Buvo naudinga
Arvydas

Sveiki. Svarstome apie buto paskolą. Esame 3asm. šeima. Mano pastovios pajamos apie 680/mėn. Žmona vaiko priežiūros atostogose ir iš Sodros gauna apie 500eur/mėn. Ar įmanoma gauti ~70tūkst. Eur paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arvydai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėti su bankais ir teirautis tiesiogiai, kad įvertintų Jūsų situaciją. Esant vaiko priežiūros atostogose gali būti keblu gauti paskolą, o taip pat ir nesaugu. Patarčiau palaukti kol žmona grįš į darbovietę po vaiko priežiūros atostogų ir tada kreiptis dėl paskolos.

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki, mano darbo užmokestis į rankas 1100e. Žmonos apie 500e. Ar bankai svarstytų galimybę ir duotų paskolą būstui (apie 90 000e), jeigu aš imu vienerių metų 100% apmokamas vaiko priežiūros atostogas, o žmona lieka dirbti. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Reikia, kad bankai įvertintų Jūsų situaciją, priklausys nuo banko. Bet yra rizika, kad galite negauti būsto paskolos dėl šio fakto. Kalbėkitės su bankais.

+5Buvo naudinga
Agnė

Laba diena, Noriu pasiteirauti ar yra skiriama parama pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms, ne regione? Taip pat domina ar mano šeima gali pretenduoti į šia parama? Kur reiktu kreiptis ir kokiu dokumentu tam reikėtu? Su vyru esame susituoke, jam 30, man 26, musu vaikui 1 metai. Šiuo metu vyras uždirba 700€ į rankas, aš esu vaiko priežiūros atostogose, papildomai už jas gauname 289€. Esame iš Vilniaus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Taip, parama teikiama, reikia kreiptis į savo savivaldybę. Daugiau apie paramą rasite čia: parama būstui jaunoms šeimoms Lietuvoje. Esminiai dokumentai bus pajamų ir turto deklaracijos už praėjusius metus. Atkreipkite dėmesį, kad neužtenka gauti pažymą dėl paramos, taip pat turite atitikti ir bankų reikalavimus būsto paskolai. Todėl pradžioje nuvykite į bankus ir pasiteiraukite ar Jūsų esama situacija yra priimtina bankui, kad suteiktų valstybės remiamą kreditą.

+3Buvo naudinga
Judita

Sveiki. Ar gaučiau paskolą 26000 eurų pirmam būstui įsigyti, jei esu vaiko priežiūros atostogose, turėčiau pradinį įnašą, o pajamos 600 eurų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Judita, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko, tačiau manau, kad labai tikėtina, kad bankai atsisakys išduoti būsto paskolą apskritai, kol esate vaiko priežiūros atostogose. Kitas dalykas yra Jūsų pajamos, kurių gali būti per mažai norint gauti 26 tūkst. eurų paskolą. Tikslūs pasiūlymai ir sąlygos galimi tik bankuose.

+3Buvo naudinga
Darius

Sveiki, Noriu pasiteirauti patarimo. Dabartinė situacija: Esame šeima su dviem vaikais, prašome paskolos namo statybai. Namo baigtumas 50%, esame įsivertinę pajamas,kaip ir viskas tvarkoje, bet... Žmona vaiko priežiūros atostogose buvo pirmus metus, aš - antrus, bankas žinodamas situaciją patikino, kad užteks mano vieno mėnesio atlyginimo, kad galėtų įtraukti mano visą gaunamą atlyginimą skaičiuojant galimybę gauti paskolą. Tačiau dabar iškilo kėblumas, kad išmokas už vaiką buvome pasirinkę, kad gautų žmona (finansinio naudingumo sumetimai), o aš tuo tarpu neturėjau jokių pajamų. Taigi, dabar, nors bankas ir mato mano gaunamas pajamas iš to pačio darbdavio ir sąlygos nesuprastėjo (atvirkščiai), skaito, kad aš buvau kaip ir bedarbis ir reikalauja 6 mėn. pajamų. Taigi planavom kaip geriau, bet panašu, kad čia koją kiša kažkokia biurokratija. Pikta, kad tų 6 mėn. laukti nėra galimybės, nes reikės pusę pastatyto namo griaut. Klausimas: ar bankai gali taip reikalaut? Ir šiaip, gal yra minčių ką daryt tokioj situacijoje? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Žinoma negražu iš banko pusės, bet yra kaip yra. Bankas visko gali reikalauti jeigu jam atrodo, kad situacija yra nesaugi. Siūlyčiau negriauti namo, o ieškoti finansavimo kitur - kituose bankuose arba kredito unijose. Kažkokių kitų minčių, jeigu bankai atsisako finansuoti, neturiu. Nebent ieškoti kitos vietos arba išdirbti reikiamą laiką.

+3Buvo naudinga
Sandra

Sveiki. Mano draugas gauna 576 ant popieriaus, aš esu vpa gaunu 260. Ar gautumėme paskolą?

Atsakyti Dalintis
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Kaip suprantame iš klausimo, Jūs nesate susituokę, taigi vienas Jūsų draugas nedidelę paskolą gauti galėtų. Kartu su draugu Jūs paskolos gauti negalėtumėte, nes Jūsų gaunamos pajamos nėra net minimalus atlyginimas ( 400 Eur.).

+2Buvo naudinga
Gintarė

Sveiki. Aš laukiuosi - neužilgo išeisiu dekretinių atostogų. Planuoju pasiimti 3000e vartojimo paskolą. Ar sodrai skaičiuojant dekretinių ir vaiko priežiūros atostogų pinigėlius paskolos suma nebus priskiriama draudžiamosioms pajamos? Ar paskolos paėmimas nesumažins man išmokamų sumų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Nesumažins, nes paskola nėra pajamos.

+3Buvo naudinga
Julija

Sveiki, norime paimti paskolą būstui, bet aš šiuo metu nedirbu, nes esu vaiko priežiūros atostogose, o vyro alga yra 1100e ant popieriaus ir dekreto išmoka yra perrašyta jam. Kokią maždaug sumą bankas galėtu paskolinti ar išvis duotų? Ar geriau vyrui tik ant savęs imti paskolą? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Geriausias variantas būtų kreiptis į bankus ir pasitikrinti situaciją išsamiai ir tiksliai. Yra daug faktorių, kurie gali lemti vienokį ar kitokį atsakymą.

+3Buvo naudinga
Donata

Sveiki. Esame jauna šeima, auginame du vaikus (3m ir 10 mėn.). Šiuo metu esu vaiko auginimo ir priežiūros atostogose, mano pajamos tik motinystės išmoka. Vyras antri metai įkūręs MB. Vyro deklaruotos praėjusių metų pajamos ~800e. Kokia galimybė gauti paskolą pirmąjam būstui? Ar mūsų šeimai galėtų būti taikomos lengvatos/valstybės paramos? P. S. Būstą įsigyti norėtume Tauragėje. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donata, dėkui už klausimą. Jeigu vyro pajamos yra pagal vadovo sutartį (B klasės), gali būti problemų. Jeigu gauna atlyginimą pagal darbo sutartį, tuomet paprasčiau. Kreipkitės į savivaldybę dėl paramos ir išsiaiškinkite ar galite gauti pažymą.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų