Našlaitė

Našlaitė. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „našlaitė“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Edita

Laba diena, Mane domina LR teikiama parama būstui. Esu 26m. dirbanti mergina. Atlyginimas į rankas šiuos metu siekia apie 700 Eur. Esu netekėjusi, vaikų neturiu. Taip pat esu našlaitė (mirę yra abu tėvai). Ar (remiantis žemiau pateiktu straipsniu) teisingai suprantu, kad būdama našlaitė, iki 35m, galiu pretenduoti į 20% valstybės paramą pirmajam būstui įsigyti? Jeigu taip, kaip yra su pradiniu įnašu? Ar valstybė kompensuoja įnašą ar bendrą paskolos dalį? Taip pat kur galėčiau kreiptis dėl platesnės informacijos? Iš anksto ačiū Jums už atsakymą. Parama suteikiama: buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos;

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Taip, 20% parama galime, jeigu buvote likusi be tėvų globos - mirė tėvai iki Jums sukako 18 metų. Pradinis įnašas išmokamas pasirinkitinai arba už pradinį įnašą arba dengiant įmokas - kaip Jums patogiau. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės į savo savivaldybės būsto paramos skyrių.

+3Buvo naudinga
Monika

Gavau vakar patvirtinimą iš spis.lt ir pažymą. Norėjau paklausti ar galima imti paskola įkeičiant tą butą kurį nori pirkti? Padengtina suma 20% kaip paskatinimas pirmam bustui regionuose. Esu vieniša mama, taip pat našlaitė

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Imant būsto paskolą Jūs ir privalėsite įkeisti tą būstą bankui, kurį perkate, kitaip bankas neišduos būsto paskolos. Kol neišsimokėsite būsto paskolos, tol būstas priklausys bankui.

+3Buvo naudinga
Vaida

Laba diena, esu našlaitė, tačiau tik neseniai sužinojau, kad galima gauti valstybės paramą pirmam būstui įsigyti. Norėtumėm pirkti būstą, tačiau šiuo metu esu motinystės atostogose ir bankas jo nesuteikia. Tačiau norėčiau sužinoti ar būtų galimybė imti paskolą kartu su draugu, nes jo alga yra didesnė nei mano ir pasinaudoti šia subsidija, kad nereiktų pradinio įnašo? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. Paramos būstui suteikiamos tik susituokusioms šeimoms. Arba galėtumėte imti viena, bet kadangi pajamų nėra, atidėkite vėlesniam laikui.

+3Buvo naudinga
Olivija

Sveiki, esame šeima susituokę, turime vaiką aš esu našlaitė, tai norėjau paklausti mūsų pajamos yra apie 1250eu. Ar galėtume pretenduoti i 20% paramą? Ir gal žinote kada bus dalinamos subsidijos pirmam būstui isigyti ar jos jau yra skirtos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olivija, dėkui už klausimą. Pagal pateiktą situaciją Jums galėtų būti suteiktą parama pirmajam būstui. Reikia vykti į savivaldybę ir pildyti prašymą paramai gauti bei stoti į eilę.

+3Buvo naudinga
Kamilė

Sveiki, Esu našlaitė, neturiu nei tėčio nei mamos, mokausi esu pilnametė, ar man turėtų valstybė paskirti gyvenama būstą kokį ir kokia parama turėčiau gauti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kamile, dėkui už klausimą. Jums reikėtų kreiptis į savo savivaldybę dėl visų paramų ir galimybių. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Justina

Sveiki. Su draugu planuojam imti būsto paskolą. Aš esu našlaitė ir galėčiau gauti valstybės iš dalies kompensuojamą paskolą, bet mano atlyginimas yra per mažas paskolai gauti. Ar įmanoma man gauti iš dalies kompensuojamą paskolą jei ją imčiau su savo draugu kaip laiduotoju? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Jeigu esate našlaitė, tuomet tik Jūs turėtumėte imti būsto paskolą ir gautumėte paramą. Draugas ar laiduotojas nepagelbės šioje situacijoje.

+3Buvo naudinga
Vaiva

Sveiki, noriu pasinaudoti valstybės parama būstui, kuri yra suteikiama pavieniams asmenims. Esu registruota Ukmergėje, gyvenu Kaune. Ar galiu eiti į Ukmergės savivaldybę prašyti pažymos, o pirkti būstą Kaune? Ar turiu persiregistruoti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaiva, dėkui už klausimą. Parama būstui nepriklauso pavieniams asmenims, kurie neturi šeimos ir vaiko. Nebent esate našlaitė ar turite neįgalumą. Plačiau apie sąlygas skaitykite čia: parama būstui jaunoms šeimoms. Ir taip, jeigu pažymą gaunate vienoje savivaldybėje, o pirksite būstą kitoje, paskolą ir pažymą galite gauti.

+3Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, Norėčiau sužinoti ar priklauso lengvata imant paskolą pirmajam būstui, jei man yra 42 metai, tačiau skiriuosi su vyru, niekada neturėjau nuosavo būsto ir esu našlaitė. Turim du vaikus, 22 metų ir 14 metų. Labai dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Deja, paramos suteikiamos tik asmenims iki 35 metų.

+3Buvo naudinga
Giedrius

Sveiki, mano draugė yra našlaitė ir jai priklausytų subsidija kuri kompensuotų 20proc. nuo 53000eur. asmeniui be šeimos, tačiau už tokią sumą nelabai kas Vilniuje išeina, ar galėčiau aš būti kaip bendraskolis ir pirkti brangesnį būstą pasinaudoję šia subsidija? Jos pajamos 550eur/mėn, mano 1000eur/mėn. Įsipareigojimų neturime, vaikų taip pat neturime. Jos amžius 27, mano 29 metai. Pavyzdys: Perkame būstą, kurio vertė 100 000eur. Reikia 15% pradinio įnašo t.y. 15 000eur. Mes norėtume pasinaudoti subsidija pradinio įnašo daliai. Taigi ar galimas variantas kad nuo tų 53 000eur. 20% kompensuotų valstybė t.y. 53 000 x 20% = 10 600eur, o likusią įnašo dalį primokėtume patys t.y. 15 000 - 10 600 = 4 400eur.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedriau, dėkui už klausimą. Jūsų draugė šiuo atveju gali gauti paramą tik viena. Jūs nesusituokę, nesate šeima, neturite vaikų. Bendraskoliams parama nėra suteikiama.

+3Buvo naudinga
Eglė

Sveiki, man 20 metu, esu našlaitė be abieju tėvu, turiu globėjus. Esu ištekėjusi, vaiku neturime. Kokia galima parama pirmam būstui įsigyti? Kokia veiksmu eiga turėtu būti įsigyjant būsta su parama? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Pirmiausia siūlyčiau nuvykti į savo savivaldybę ir pasiteirauti ar tikrai Jums priklauso 20% parama, pagal tai ką pateikėte, Jūs galite pretenduoti į tokio dydžio paramą. Jeigu atsakymas teigiamas, pildote paraišką pažymai gauti ir einate į bankus. Atkreipkite dėmesį, kad Jūsų nuolatinės pajamos taip pat svarbu norint gauti paskolą, nes be paskolos, parama nebus nieko verta.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų