Statybos leidimas

Statybos leidimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „statybos leidimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Dainius

Laba diena, Esame jauna šeima 33 ir 32 metai, turime du vaikus. Turime sklypą, projektą ir statybos leidimą. Žmona turi 3 kambarių butą kartu su sese. Ar mes galime pretenduoti į valstybės susbsidijas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Atsakymas žemiau, paryškintame tekste.

Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  • turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
  • neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.
+3Buvo naudinga
Deividas

Sveiki, seneliai padovanojo sodo sklypą kuriame už savo lėšas yra parengtas namo statybos projektas, gautas leidimas ir bus įrengti pamatai. Ar realu gauti paskolą tolimesniems darbams. Šeimos pajamos 1450eur/mėn.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Realu, reikia kalbėtis su bankais, bandyti pasiekti kuo didesnį baigtumą - taip lengviau gausite paskolą, kitu atveju liks finansavimasis kredito unijose, o su unijų pinigais pasiekus reikalaujamą baigtumą bankams - refinansuosite paskolą pas juos. Bendraukite su bankais ir unijomis tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Raminta

Laba diena, Turime sklypą, planuojame statyti namą (projekto vertė apie 100.000 EUR). Komunikacijos jau atvestos, turime statybos leidimus. Pamatus įrengiame savo lėšomis. Su vyru bendros pajamos į rankas 1300 EUR/mėn. Auginame du mažamečius vaikus. Turime būsto paskolą, kurios liko 15.500 EUR (per mėnesį mokame 170 EUR. Liko mokėti 8 metus). Kokios mūsų galimybės gauti paskolą tolimesnei namo statybai? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raminta, dėkui už klausimą. Galimybės manau realios, reikia kalbėti su banku ir žiūrėti ką galės pasiūlyti.

+7Buvo naudinga
Julija

Laba diena. Esame nusižiūrėję namą su dalinę apdailą. Namo baigtumas 74%, statybos leidimas yra pasibaigęs 2018.09 mėn. Sakykit, ar savininkas tūrėtų pratęsti leidimą? Jis nesutinka, nes sako, kad namo įrengimui jis nereikalingas, bet ar priduodant 100% namą su pasibaigusiu galiojimu nekils nesklandumų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Jeigu statinio statybos darbai pagal seniai išduotą statybą leidžiantį dokumentą yra užbaigti, tik neatliktos statybos užbaigimo procedūros (nėra statybos užbaigimo dokumento), jas atlikti galima ir turint jau nebegaliojantį statybą leidžiantį dokumentą. Tačiau pastatytas statinys turi atitikti projekto, kuriam įgyvendinti buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas, sprendinius.

+3Buvo naudinga
Marijus

Norėtume paimti paskolą namo statybai. Yra patvirtintas projektas. Statybos leidimas. Sklypas nuosavas 2 ha. Baigiami gyvenamojo namo pamatai. Įvesta elektra, yra vandens gręžinys, biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Projekte yra ir ūkinis pastatas, tačiau be jo galime ir apsieiti. Ar galime gauti paskolą, įkeičiant sklypą ir tai, kas jau įrengta? Investavome apie 40 000 Eur be sklypo vertės (elektra, vanduo, nuotekos, gerbūvis, įvažiavimas, pamatai). Kad užbaigti gyvenamąjį namą reikia mūsų paskaičiavimu maždaug 100 000. Man 53-eji, šeimos mėnesinės pajamos po mokesčių apie 2000 Eur. Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marijau, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo turto vertinimo ir kaip bankui patiks tas turtas, projektas, koks baigtumas ir pan. Šiaip turi būti pastatyta bent jau dėžutė, turite turėti adresą registrų centre. Pasiteiraukite tiesiogiai bankų ko trūktų iki to, kad finansuotų.

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki, statausi gyvenamąjį namą be statybos leidimo, tačiau pagal LR įstatymus man statybos ledimas ir nėra reikalingas, jau buvau tikrintas statybos inspekcijos, viskas tvarkoje. Tad dabar klausimas dėl būsto statybos paskolos. Ar gaučiau būsto statybai paskolą jei statyba vyksta be statybos leidimo? Pastatas jau turi stoga langus įvestą elektrą, įvestą kanalizaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Imant būsto paskolą, statybos leidimas būtinas. O kokiu atveju čia Jums nereikalingas statybos leidimas? Pasiderinkite su bankais ar jiems tinka tokia sąlyga. Deja, negaliu atsakyti daugiau, nežinodamas detalių.

+3Buvo naudinga
Tadas

Laba diena, Norėčiau pasiteirauti ar galėčiau gauti paskolą būsto statybai. Statybas pradėjau 2016 metais, kai nebuvo reikalingas statybos leidimas, namo iki 80 kv.m kaimo teritorijoje, statymui. Statybos vyksta ir toliau, tačiau pritrūko pinigų. Statybas vykdau pats, be rangovo.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tada, dėkui už klausimą. Kreipkitės į bankus ir kredito unijas dėl pagalbos finansuojant. Turės įvertinti turtą ir ar galės tokį statomą turtą finansuoti, reikės turto vertinimų ir t.t. Priklausomai nuo trūkstamos sumos galite imti vartojimo paskolą arba būsto statybos. Pasikalbėkite su bankais ir unijomis ir raskite geriausią sprendimą Jūsų situacijai. Išeitis atsiras.

+3Buvo naudinga
Kšyštof

Laba diena, Norime su žmona prikti nuosavą namą. Namo baigtumas užregistruotas 60 proc. Norėjau pasiklausti, ar reikalingas galiojantis statybos leidimas imant paskolą? Pagal esamą statybos leidimą, jokių nukrypimų nėra.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kšyštof, dėkui už klausimą. Perkant 60 proc. baigtumo namą su paskola, įsipareigosite per tam tikrą laiką pasiekti 100%. Taip pat prieš perkant namą bus būtinas turto vertinimas ir galimybės pasiekti tą 100% baigtumą. Taigi, manau ir statybos leidimo ir detalaus projekto reikės. Detaliau Jums paaiškins bankas, kuris sutiks (jei sutiks) išduoti paskolą būstui.

+3Buvo naudinga
Gintaras

Sveiki, Noriu statyti namą ir imti paskolą. Noriu viską įsigyti su paskola įskaitant ir sklypą. Ar reikia pradinio įnašo ? Jeigu taip tai sklypo kainos 20% ar visos paskolos sumos 20%? Nes kaip suprantu jie duoda tam tikrą sumą € pagal tam tikrą etapą, o kaip sklypo pirkimo metu ? Vėliau pamatų statyme ? Jeigu namas planuojamas 80kv., kuriam nereikalingas projektas ir reikia daryti projektą ir gauti statybų leidimą ar nereikia ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintarai, dėkui už klausimą. Bankai būsto paskolos sklypui neišduoda. Sklypą ir pamatus reikia pasistatyti pačiam, o po to kreiptis į banką dėl paskolos namo statybai. Sklypą įsigyti su paskola rekomenduoju kredito unijose su ±5% palūkanomis, pradėti statybas, įrengti pamatus, o tada jau kreiptis su projektu į banką dėl būsto statybos paskolos.

Statybos finansuojamos etapais, priklausomai nuo projekto, tad kiekvienu etapu turėsite įnešti ±20% (priklausomai kaip bus sutarta su banku) savo lėšų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų