Turto įkeitimas

Turto įkeitimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turto įkeitimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Liudmila

Laba diena, Ar reikia turto įkeitimui teismo sprendimo jei vaikas turi kitą deklaruotą gyvenimo vietą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Liudmila, dėkui už klausimą. Vadovaukitės bankų nurodymais ir prašomais dokumentais, tai paprasti dokumentai. Truputį klausimas nėra aiškus.

+3Buvo naudinga
Lilija

Sveiki. Padariau vertinimą, sklypas su sodo namu ir du ūkiniai pastatai, ūkiniai pastatai neįregistruoti. Padaviau paraišką į banką būsto paskolai gauti, gavau preliminarų sprendimą: Bėda ta, kad negaliu duoti Jums kol kas garantinio rašto, nes iki jo išdavimo turi būti pateiktas naujas turto vertinimas, kuriame matomi jau įregistruoti du pastatai. Toks buvo priimtas sprendimas. Jums buvo finansuojami 75 proc. nuo kainos ar vertės ta kuri bus mažesnė ir finansavimas bus tik nuo perkamo žemės sklypo ir namo. Nuo pagalbinių pastatų nebus vykdomas finansavimas, nors jie ir privalo būti įkeisti ir apdrausti atkuriamąją verte. Šio metu tvarkomi dokumentai ūkinių pastatų registracijai. Ar teisėtai bankas reikalauja daryti pakartotinai vertinimą, jeigu pagalbiniai pastatai nebus finansuojami? Gal užtenka pažymos iš RC? Kodėl aš turiu įkeist ir apdraust pagalbinius pastatus banko naudai? Ačiū už atsakymą. Su pagarba, Lilija

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lilija, dėkui už klausimą. Kaip ir kartoju visiems, bankai įvertinę kiekvieną situaciją, priima sprendimus individualiai. Banko reikalavimai yra teisėti, ne visada galiu paaiškinti detaliau, nematydamas konkrečiau situacijos. Tačiau reikia glaudžiai kalbėtis su bankais ir rasti geriausią išeitį. Taip pat neapsistokite su vienu banku. Pasiteiraukite ir kitur.

+4Buvo naudinga
Greta

Sveiki, ar dovanotą turtą galima įkeisti banke? (situacija - seneliai man padovanojo žemę, ir as noriu ją užstatyti bankui kad gaučiau didesnę paskolą.) ar tai imanoma?dėkoju už atsakymą

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Jeigu turtas yra Jūsų, tuomet tą turtą galite užstatyti, parduoti ir daryti ką norite jeigu dovanojimo sutartyje nėra nurodyta kitaip. Turtą įkeisti galima, yra tam tikros paskolų programos su turto įkeitimu, pasidomėkite konkrečiame banke.

+3Buvo naudinga
Vitalijus

Sveiki, planuojame įsigyti būstą. Pradinio sukaupę neturime, bet turim nuosavą NT turtą, kurio vertė apie 35000 €. Naujojo būsto vertė apie 85000€. Kokia galimybė vietoje pradinio įnašo įkeisti esama turtą, o nupirkus ir įrengus naująjį, parduoti turimą ir įnešti įprastus 15 proc. paskolos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalijau, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas privalo būti sutaupytais pinigais, tad įkeičiamo turto vietoj pradinio įnašo negali būti.

+6Buvo naudinga
Inga

Sveiki, su vyru norėtume gauti paskolą namo statybai tęsti įkeičiant turtą, turime 1 vaiką, mūsų pajamos per mėnesį 1700-2000.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už žinutę. Rekomenduoju kreiptis į TOP3 bankus su projektu ir paprašyti individualaus pasiūlymo. Palyginkite ir pasirinkite geriausias sąlygas siūlantį banką.

+4Buvo naudinga
Interesantas

Sveiki, planuojame imti būsto paskolą (nesame sudarę šeimos). Abiejų registruotos gyvenamosios vietos yra skirtingose savivaldybėse (Vilkaviškio ir Biržų rajonuose). Draugė turi paveldėjusi nekilnojamojo turto (tėvų namus), taigi jau turi pirmą nekilnojamąjį - gyvenamjį turtą, aš tuo tarpu neturiu jokio nekilnojamojo turto. Aktualus klausimas ar galėtume bendrai ar bent jau atskirai aš gauti valstybės paramą pirmajam būstui Kauno mieste ar tik galima gauti Kauno m. rajone? Taip pat aktualus klausimas, ar bankai sutiktų/galėtų suteikti būsto paskolą turint omenyje, kad mes nesusituokę ir turint omenyje draugės turimo NT įkeitimą bankui, kad pagerinti gausiamos paskolos galimybęs norimam įsigyti būstui Kauno mieste. Paskolos suma apie 80.000,-85.000-€,pradiniam įnašui bendrai turime apie 25.000,-€ plius įkeičiamą draugės NT.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimus. Atsakymai:

  • Paramos negausite, nes nesate nesusituokę ir neturite vaikų - ši sąlyga būtina norint gauti paramą. Taip pat turite jau NT;
  • Parama regionuose įsigalios nuo rugsėjo 1 d., tad galite bandyti;
  • Kito būsto įkeisti norint pagerinti naujos būsto paskolos sąlygas negalima, svarbiausia bus tvarios Jūsų pajamos ir kredito istorija.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Julija

Sveiki, norėčiau pasiimti paskolą namui, kurio preliminari kaina 100,000.00 Eur, pradinio įnašo neturiu, tačiau turiu nuosavą butą. Ar įmanoma jį įkeisti, kad būtų galima padengti pradinio įnašo sumą? Taip pat, kokia vidutinė pradinio įnašo procentinė vertė? Ar tokiu atveju reikėtų mokėti dvi paskolas tokiomis pačiomis sąlygomis, ar būtų galima sąlygas susitarti skirtingas? Taip pat, kas yra palankiau, būti susituokusiai ar vienai imant tokias paskolas? Dėkui už atsakymą!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui negalima skolintis ir negalima įkeisti turimo turto. Pradiniam įnašui reikia turėti mokėti iš turimų santaupų. Pirmas variantas tai toks, kad galite parduoti turimą butą ir turėdami pinigų galite pirkti naują būstą padengiant didesnę pradinio įnašo sumą arba tiesiog skolinantis mažesnę sumą. Antras variantas, tiesiog šiek tiek pataupyti. Minimalus pradinis įnašas reikalaujamas 15%, o priklausomai nuo būsto, jo likvidumo, Jūsų situacijos, bankas gali paprašyti ir didesnio įnašo. Nėra skirtumo ar imsite viena ar dviese paskolą, viską lemia kredito istorija, pajamų dydis ir t.t. Žinoma, imant dviese, galite gauti didesnę sumą (jeigu abiejų kredito istorija nepriekaištinga).

+3Buvo naudinga
Jūratė

Laba diena. 2014 m. dukra rengė verslo projektą per INVEGĄ. Sąlyga-nekilnojamo turto įkeitimas. Mes tėvai padovanojome namą, nes kito turto neturime nei mes, nei dukra. Verslas nepasisekė. Dukros šeima baigia gražinti paskolą ir namą persirašysime atgal. Ar dukra su vyru galės pretenduoti į valstybės subsidiją jaunoms šeimoms pirmam būstui įsigyti? Akivaizdu, kad namas mūsų su vyru, o dukros šeima nekilnojamo turto neturi. Yra visi įrodymai, kad namas buvo dovanojamas tam, kad įkeisti turtą ir gauti paskolą. Panevėžys. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūrate, dėkui už klausimą. Manau, kad negalės, tačiau rekomenduoju nuvykti į savivaldybę ir sužinoti tiksliai asmeninę situaciją.

+3Buvo naudinga
Simona

Sveiki, Esu išsiskyrusi, turiu 3 metų sūnų, dirbu pagal individualios veiklos pažymą pirmi metai. Ar įkeičiant turtą, yra galimybė gauti būsto paskolą? Ar yra galimybė gauti būsto paskolą su laiduotojais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Viskas priklauso nuo Jūsų pajamų dydžio, veiklos, pajamų stabilumo, kredito istorijos ir individualaus banko vertinimo. Turto įkeitimas nelabai ką gelbės, laidavimas galbūt, tačiau dėl detalesnės informacijos kreipkitės į TOP bankus ir kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Justas

Sveiki, norėjau paklaust dėl būsto paskolos. Kaip pavyzdys namas kainuoja 100000eu, o mūsų šeimai reikalingas paskolos dydis 60000eu, bet pagal šeimos pajamas ši suma yra per didelė. Ar bankai suinteresuoti duoti didesnę paskolą, nei leidžia pajamos įkeičiant didesnės vertės turtą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justaim dėkui už klausimą. Bankas gal ir suinteresuotas išduoti didesnę paskolą, bet įstatymas ir rizikos skyrius to neleis padaryti. Bankas išduodamas būsto paskolą, turi remtis įstatymais ir patikrinti ar esate pajėgūs mokėti įmokas. Jeigu pajamų per mažai - tokio dydžio paskolos neišduos.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų