Sodo sklypas

Sodo sklypas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sodo sklypas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Deividas

Sveiki, seneliai padovanojo sodo sklypą kuriame už savo lėšas yra parengtas namo statybos projektas, gautas leidimas ir bus įrengti pamatai. Ar realu gauti paskolą tolimesniems darbams. Šeimos pajamos 1450eur/mėn.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Realu, reikia kalbėtis su bankais, bandyti pasiekti kuo didesnį baigtumą - taip lengviau gausite paskolą, kitu atveju liks finansavimasis kredito unijose, o su unijų pinigais pasiekus reikalaujamą baigtumą bankams - refinansuosite paskolą pas juos. Bendraukite su bankais ir unijomis tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Lilija

Sveiki. Padariau vertinimą, sklypas su sodo namu ir du ūkiniai pastatai, ūkiniai pastatai neįregistruoti. Padaviau paraišką į banką būsto paskolai gauti, gavau preliminarų sprendimą: Bėda ta, kad negaliu duoti Jums kol kas garantinio rašto, nes iki jo išdavimo turi būti pateiktas naujas turto vertinimas, kuriame matomi jau įregistruoti du pastatai. Toks buvo priimtas sprendimas. Jums buvo finansuojami 75 proc. nuo kainos ar vertės ta kuri bus mažesnė ir finansavimas bus tik nuo perkamo žemės sklypo ir namo. Nuo pagalbinių pastatų nebus vykdomas finansavimas, nors jie ir privalo būti įkeisti ir apdrausti atkuriamąją verte. Šio metu tvarkomi dokumentai ūkinių pastatų registracijai. Ar teisėtai bankas reikalauja daryti pakartotinai vertinimą, jeigu pagalbiniai pastatai nebus finansuojami? Gal užtenka pažymos iš RC? Kodėl aš turiu įkeist ir apdraust pagalbinius pastatus banko naudai? Ačiū už atsakymą. Su pagarba, Lilija

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lilija, dėkui už klausimą. Kaip ir kartoju visiems, bankai įvertinę kiekvieną situaciją, priima sprendimus individualiai. Banko reikalavimai yra teisėti, ne visada galiu paaiškinti detaliau, nematydamas konkrečiau situacijos. Tačiau reikia glaudžiai kalbėtis su bankais ir rasti geriausią išeitį. Taip pat neapsistokite su vienu banku. Pasiteiraukite ir kitur.

+4Buvo naudinga
Audrius

Sveiki, Susidūriau su tokia problema: Reikalinga paskola sodo namo statybos baigimui. Nuo 2001 metu dirbu Airijoje. Sodo namas statomas Dvarčionių sodu bendrijoje, Vilniuje. Šiai dienai baigtumas 76 proc. Turtas įvertintas (sklypas, ūkinis ir nebaigtas statyti namas) 65000e. Prašome 35000e paskolos dešimčiai metų. Bet...12 metų pradirbęs vienoje vietoje, prieš pusę metų perėjau į geriau apmokamą darbą, žinodamas, kad teks imti paskolą. Turiu algalapius ir banko išrašus už metus laiko. Bet...atėjus "gyvai" tartis į Luminor ir į SwedBank, buvau iš karto "atmestas", nes nesu pradirbęs metų laiko vienoje darbovietėje. Mano manymu, darbuotojos irgi pritaria, jog yra neteisinga, bet nieko negali padėti, tokie įstatymai. Užstatome turto dvigubai daugiau ir jo vertė tik kils, nes dar kažka tai padarome savo lėšomis. Taip išeina kažkas pradirbęs tik metus, gautu paskola, o aš tiek metų dirbdamas, galiu tik pasvajoti apie nuosavą namuką ir grįžimą į Lietuvą? Būsiu labai dėkingas, jei pasiūlysite kokią tai išeitį. Pagarbiai Audrius

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, deja bankai reikalauja stažo ypač dirbantiems užsienyje. Bandykite kreiptis į kitus bankus ir kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Miglė

Sveiki. Turiu sklypą, kuriame yra pastatytas sodo namelis. Planuoju ten statyti namą (renovuoti esamą tik jį padidinti). Iškilo keleteas klausimų: 1. Ar reikalingas pradinis įnašas namo statybai - renovacajai bei kokio dydžio (procentaliai)? 2. Ar kaip pradinis įnašas gali būti bankui užstatomas žemės sklypas? 3. Ar galima gauti visą reikalingą sumą statybai ar tai vyksta etapais?

Atsakyti Dalintis
Edvinas

1. Reikalinga, priklauso nuo banko 15-30% 2. Gali buti uzstatytas ir sklypas, priklausomai nuo ivertinimo sumos, jei sklypo verte 15% imamos poskolos tada valio, toliau jeigu pradinis inasas 30%, tai vertintojas tures ivertinti jusu jau pastatyta nama ir jeigu atitiks ir jis 15%, vel valio. 3. Galima gauti visa suma.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Pakomentuosiu trumpai:

  1. Taip, pradinis įnašas bus reikalingas, bet priklausys nuo pačio projekto - individualu labai.
  2. Teoriškai gali būti, vėlgi, priklausys nuo banko ir projekto, vertės ir pan.
  3. Taip, galima, priklausomai nuo banko ir Jūsų vertinimo bei sąlygų.

Jeigu projektas sudėtingesnis, tuomet kreipkitės papildomai ir į unijas, tačiau jeigu pajamos ir projektas normalus, tuomet bankai finansuos, tik turėsite išsirinkti iš trijų bankų sau tinkamiausias sąlygas.

+3Buvo naudinga
Marius

Sveiki, Domiuosi galimybe statyti nuosavą namą turimame sode sklype. Planuoju griauti seną sodo namelį ir statyti naują namą. Iškilo keleteas klausimų: 1. Kokio pradinio įnašo reikia namo statybai (procentaliai)? 24 metų amžiaus esu. 2. Ar kaip pradinis įnašas gali būti bankui užstatomas žemės sklypas? Teko girdėti kalbas, jog tai galimas variantas. 3. Ar bankas galėtų skirdamas paskolą finansuoti ir seno namo nugriovimo darbus, ir naujoje įrengimą? Taip ir komunikacijų išlaidas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Ne, bankai nefinansuoja namo statybos, jeigu jame nėra pastatyti pamatai ar 50-80% baigtumo. Iki šios dalies turite patys, savomis lėšomis pasistatyti namą. Pradinis įnašas negali būti užstatomas sklypas. Nebent paskolą imsite ne būsto, o paskolą su užstatu, tiesiog pinigais ir didesnėmis palūkanomis.

+5Buvo naudinga
Agnė

Sveiki, reikalinga konsultacija. Ar bankas suteiktų paskolą sodo namo statybai, ar paskola suteikiama tik gyvenamojo namo statyboms? Imant paskolą reikia įkeisti turtą - ar tinka sodo sklypas? Ar gautumėme paramą paskolai jaunai šeimai, jei jau turime nekilnojamo turto (sodo sklypą), bet norime paskolos sodo namo arba gyvenamojo namo statyboms? (Sodo sklypas turi adresą, todėl esame registruoti tame sklype)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Paramos ir būsto paskolos suteikiamos gyvenamosios paskirties namo statyboms. Su sodo namu dažniau yra atvejai, kai įkeičiamas turtas. Paramą galite gauti ir turėdami sklypą, tačiau ar į paramą galite pretenduoti pasitikrinkite paramų pristatymuose.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Anželika

Laba diena. Turime būtą Vilniuje, norime pirkti sklypą ir sodo namelį su paskola 60000 Eur, turime 15% pradiniam įnašui, šeimos pajamos 3600 Eur. Tačiau aš su vaikais dirbu ir gyvenu Lietuvoje, o vyras dirba ir gyvena Vokietijoje, pajamas Lietuvoje nedeklaruoja. Dėkui už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, o koks klausimas?

+7Buvo naudinga
Anželika

Ar galime gauti paskolą?

+4Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Galite, reikia kreiptis į bankus dėl detalaus vertinimo. Priklausys nuo vyro gaunamų pajamų tipo, sutarties ir pan., tačiau jeigu pajamos eurais - dar yra galimybių.

+3Buvo naudinga
Algaudas

Sveiki, noriu padovanoti dukrai sodo sklypą su namu Vilniaus rajone. Jauna šeima turi vieną vaiką. Ar jie galėtų gauti iš dalies valstybės kompensuojamą kreditą namo renovacijai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algaudai, dėkui už klausimą. Teorinė galimybė yra, tačiau reikia žiūrėti ar jauna šeima atitinka pajamų ir kitas sąlygas numatytas paramos įstatyme. Taip pat priklausys ir nuo namo būklės. Kreipkitės į savivaldybę dėl konkretaus klausimo ir būsto, taip pat pasiteiraukite bankų, kad įvertintų situaciją individualiai.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Esu vieniša mama, noriu pirkt sode sklypą su nameliu. Ar valstybė man skirs paramą pradiniam įnašui padengt?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Parama suteikiama įsigijant gyvenamąjį namą ar butą, bet ne sklypą su nameliu, kuris nėra gyvenamasis. Taip pat bankai sunkiai išduotų tokią paskolą būstui. Manau, kad sudėtinga bus gauti būsto paskolą net ir gavus pažymą paramai.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų