Turto vertinimas

Turto vertinimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turto vertinimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jurga

Statome namą. Turime būsto paskolą. Bankas maximaliai išmoka 40000 eu už kiekvieną etapą. Situacija: Po pirmo vertinimo turto vertė buvo 43000. Tada iš banko gavome 34400 eu statyboms pratęsti. Artėja antras etapas. Turto vertę pakėlėm iki 103000. Kadangi skirtumas 60000, nuo šios sumos teoriškai turėtume gauti 48000 eu. Bankas maksimaliai moka 40000 eu. Problema ta, kad turto vertę kėlėm statytojui į skolą ir tų 8000 eu iš banko mums vis tiek reikia. Ar galimas toks variantas, kad turto vertinimo ataskaitoje būtų įrašyta mažesnė suma nei yra iš tiesų (šiuo atveju 93000), kad gautume tuos 40000 iš banko?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurga, dėkui už klausimą. Teoriškai galima, jeigu bankui tai nesukels įtarimų. Tik bankas atsakys. Kaip ir atitinka skaičiai :)

+3Buvo naudinga
Emilija

Sveiki. Planuojame pirkti namą (tiksliau, jau turim padavę įnašą 5 tūkst.), kuris yra 2a. 1a registrų centre vadinamas ,,pusrūsiu'' ir jame yra įrengtas gyvenamasis plotas. 2a registrų centre įvardintas kaip naudingas plotas ir įrašytas kaip 1a. Susidėliojo tokia situacija, kad registrų centre namo baigtumas, kurį planuojame pirkti yra 100 proc. (gyvenamas plotas, pusrūsis), tačiau naudingas plotas neįrengtas (įrašytas kaip 1a). Tai štai klausimėlis. Ar dėl to imant būsto paskolą nekils keblumų turto vertintojui (negali būti, kad baigtumas nėra 100 proc., kadangi fiziškai 2a yra registrų centre įvardintas kaip 1 ir jis neįrengtas, nors tai naudingas plotas, o ne gyvenamas)?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Igoris

Sveiki, Esame susituokę, aš dirbantis, vidutinis atlyginimas 750eur į rankas, žmona nedirbusi ir šiuo metu augina vaiką. 3 asm (2 suaugusių ir 1 vaiko šeima). Bandėme šnekėtis su Swedbank, bet prašymą atmetė, reikalavimas 800eur į rankas. Luminoras irgi nedavė, laukiam žinių iš seb. Gal galėtumėte dar ką pasiūlyti ir ar tikrai tai yra ypač mažai, kad imti paskola?

Atsakyti Dalintis
Simonas

Sveiki norejau paklausti ka jums sake seb bankas nes mano situacija identiska

Buvo naudinga
Igor

Seb bankas lyg ir sutiko , reike laukti kadastro ir daryti turto vertinima , o tada bankas pasakys galutini varijanta . Kitaip sakant turti vertinimas uz musu pinigus -200eur , jai bankas nesutiks , tai tiesiog sekantiem pirkejam to buto nereikes daryti vertinimo ir niekas aciu nepasakys ...

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Igori, dėkui už klausimą. Na, pajamų tikrai mažoka, labai ant ribos. Keista, kad SEB sutiko. Praneškite kaip seksis toliau, įdomu.

+3Buvo naudinga
Margarita

Laba diena, planuojame imti būsto paskolą, girdėjome apie papildomą paskolą būsto įrengimui (kadangi būstą planuojame pirkti su pilna daline apdaila), bet kyla neaiškumų. Mus domina kokiu būdu yra suteikiama paskola įrengimui. Esame girdėję, kad nusipirkus būstą privalome savomis lėšomis pakelti būsto baigtumo procentą, daryti vertinimą ir tokiu būdu bankas padengia 85 proc. nuo padidėjusio baigtumo lygio, ar vis gi įsigyję būstą ir papildomai gavę paskolą jo įrengimui galėsime iškart disponuoti išskirtomis lėšomis? Koks yra viso šio proceso mechanizmas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Margarita, dėkui už klausimą. Finansavimo mechanizmai gali būti skirtingi priklausomai nuo banko ir Jūsų finansinės situacijos ir galimybių. Įprastai, jeigu pajamų užtenka ir turto vertinimas yra pakankamas, tai galite gauti paskolą ir būstui ir įsirengimui. Jeigu turtas nėra vertas tiek, kad gautumėte ir paskolą įsirengimui, gali būti variantas ir toks, kad paskolą įsirengimui gausite tada, kai įsirengsite būstą - pakelsite vertę ir tik tada gaunate finansavimą. Priklauso nuo bankų, finansinės situacijos ir turto vertės.

+3Buvo naudinga
Sandra

Sveiki. Planuojam įsigyti būstą pastate, kur vyks rekonstrukcija, bet statybos dar nepradėtos. Norim gauti būsto paskolą banke, kur mažiausios palūkanos, bet sužinojome, kad kol nėra unikalaus būsto adreso, bankas neduos paskolos. Adresas bus suteiktas maždaug po pusmėčio. Ar visur taip? Kokia gali būti išeitis? 15% pirmo įnašo turime. Dar problema, kad vyks būsto vertinimas jam nebaigiant statyti, reiškia paskola gali buti žymiai mažesnė, ir mums neužteks.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Taip, imant būsto paskolą, reikia, kad turtas turėtų adresą ir vertę, kitu atveju šio turto negalėsite įkeisti bankui ir bankas dėl to neišduos paskolos, nes nebus jokio garanto. Išeitis būna tik tokiu atveju, kai bankai būna partneriai tam tikrų objektų, tada būna viskas paprasčiau.

+3Buvo naudinga
Amanda

Sveiki, Esame tokioje situacijoje. Išsirinkome būstą ir įvertino jį vertintojas. Ketiname keliauti į bankus dėl paskolos prašymo pateikimo. Būsto kaina 63000 € Pardavėjui grynais jau sumokėjome 9000€, kadangi jie taip pat perka kitą (didesnį) būstą tuos grynuosius sumokėjo būsto pirkėjui kaip garantiją, kad būstą pirks kai tik gaus likusius pinigus. Dabar bijau, kad bankas prašys pavedimo, o jo atlikti galimybės neturime, nes pinigai jau paduoti grynais. Ar bankas bus supratingas ir užteks notaro patvirtinimo, kad pinigai duoti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Amanda, dėkui už klausimą. Jeigu pinigai paduoti grynais yra įforminti sutartyje ar su notaro patvirtinimu - problemų neturėtų kilti. Informuokite banką apie situaciją, nuo to nebus blogiau. Visuomet rekomenduojame pinigus pervesti pavedimu ir pasirašyti sutartį, dėl ko tie pinigai pervesti.

+3Buvo naudinga
Eva

Sveiki, Norime pirkti namuką, jo kaina 85000 tūkstančiai, vertintojas įvertino 98 tūkstančiais, padavėme paraišką į banką su turto vertinimu, deja sulaukėm ir atsakymo, kad mūsų projekto nekredituos, kadangi susutiko du turto vertinimai (žmonės perka šalia namuką - jis yra identiškas mūsų norimam, tačiau kaip konsultantė teigia apie 20000 tūkst. mažiau įvertintas) bet tie kiti ir perka tą busta už mažiau, todėl mūsų nekredituos ir tiesiog atmetė paraišką. Jeigu pateikčiau paraišką dar kartą į Swedbanką ar vėlgi sulaukčiau tokio pat atsakymo?? Ką daryti tokiu atveju? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Eva, dėkui už klausimą. Bandykite rinktis kitą banką, tam pačiame banke bus ta pati situacija.

+3Buvo naudinga
Eglė

Laba diena, ar pradinį įnašą reikia inešti grynais pinigais perkamo būsto šeimininkams ar pavedimu per banką? O jeigu turto vertintojas įvertins daugiau negu yra prašoma už perkamą būstą ar mes dar turėsime susimokėti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Siūlau rankpinigius, pradinį įnašą pervesti pavedimu, o ne grynais. Taip saugiau ir patogiau. Jeigu turtas bus įvertintas daugiau, tai nuo to Jums tik geriau, o mokėsite tą sumą, kurios prašo pardavėjas.

+3Buvo naudinga
Aušra

Sveiki. Esama situacija: turime būsto paskolą swedbank, kurios likutis 20000€. Buto vertė buvo 28000€. Šiuo metu pagal rinkos kainą jo vertė 40000-45000€. Šiuo metu norime imti antrą paskolą būstui, kurio vertė 53000€. Vyras dirba pastovų valstybės tarnautojo darbą, aš esu vaiko auginimo atostogose(pirmas vaikas). Bendros pajamos 1400€. Mėnesio įmoka ~140€ už esamą butą. Taigi: 1.Ar keičia ką nors pakilusi buto vertė? Tarkim jei bankui pateiktume buto vertinimą? 2. Kiek reikia tiksliai išmokėti pirmos būsto paskolos, kad būtų galima jį panaudoti kaip įnašą? 3. Planuojame pirmąjį butą nuomoti, ar šie pinigai bankui turi kokią nors reikšmę imant paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Taip, klausimą gerina pakilusi būsto vertė. Pagal nurodytas pajamas, manau, kad galėtumėte gauti ir antrą paskolą, tik situaciją gali bloginti tai, kad esate vaiko priežiūros atostogose. Viskas priklausys nuo banko vertinimo. Keli variantai yra, arba imate antrą paskolą arba parduodate pirmąjį būstą ir perkate didesnį. Kaip pasielgti, kiekvienos šeimos požiūris yra skirtingas. Ar pavyks pirmąją paskolą panaudoti kaip pradinį įnašą ir mokėti dvi paskolas - priklausys nuo banko vertinimo, bet rekomenduoju, kol esate vaiko priežiūros atostogose, pakentėti ir susilaikyti nuo naujų pirkinių - taupyti.

+3Buvo naudinga
Artūras

Sveiki. Nutarėme pirkti namą kurio baigtumas 80 proc.. Bendros šeimos pajemos 2970 Eur.. Įsipareigojimai 190 Eur per mėnesį. Namo kaina 128000 Eur. Vertintojai įvertino 130000 Eur. Bankas siūlo du variantus: 1. Imti paskola būsto pirkimui. 2. Imti paskolą statybų užbaigimui. Statybų užbaigimą finansuotų etapais. Ar pirkimui ar statybų užbaigimui, man reikalinga suma yra 60000 Eur. Kurį variantą patartumėt rinktis? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Tą variantą, kuris yra finansiškai naudingesnis ir Jums patogesnis. Įsivertinkite abu pasiūlymus ir pasiskaičiuokite.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų