Turto vertinimas

Turto vertinimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turto vertinimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ju

Ar perkant butą, kuris jau įvertintas reikia palikti vertinimo dokumentus?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gal galite patikslinti klausimą?

+3Buvo naudinga
Ju

Na ar reikia bankui palikti vertinto buto popierius?

Buvo naudinga
Paulius

Sveiki. Imant būsto paskolą ir paskolą įsirengimui, kuo skiriasi įsirengimo paskolos gavimas kai perkamas turtas įvertintas tokia suma kokia parduodamas ir kai įvertinamas didesne suma? Ar kai įvertintas daugiau tą skirtumo pinigų sumą galima gauti iškart prieš pradedant įrengima?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Taip, jeigu Jūsų pajamos leidžia, tuomet bankas galės suteikti ne tik būsto paskolą, bet ir paskolą įsirengimui. Kitu atveju reikėtų kelti vertę tam, kad gauti paskolą įsirengimui. Tačiau kiekvienas bankas siūlo skirtingai tas jungtines paskolas, todėl reikia derintis individualiai.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti namą, kuris iš esmės visas renovuotas. Pats namas statytas 1980m. Bet šiuo metu visiškai renovuotas, naujas stogas, apšiltintos sienos, pamatai, nauji langai, durys, taip pat renovuotas iš išorės. Būsto savininkas už šį namą nori gauti 42000 EUR. Tačiau vertintojai šį būstą (kadangi seniai statytas) įvertino tik 30000 EUR. Kadangi namas dokumentuose senesnis nei 15m bankas gali finansuoti iki 70% vertės, nuo tos sumos kurią įvertino vertintojas? Tai šiuo atveju bankas mums galėtų skolinti tik 21000 EUR? Tuomet norėdami įsigyti šį namą mes realiai turėtume mokėti apie 50% sumos? Ar aš gerai suprantu čia viską? Ar skirtingi bankai duoda skirtingas sąlygas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, viską gerai suprantate. Ir taip, skirtingi bankai pateikia skirtingas sąlygas ir gali prašyti skirtingo pradinio įnašo. Taip pat turto vertintojai gali skirtingai įvertinti būstą - pats turto vertinimas gali priklausyti nuo turto vertintojo požiūrio.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, jeigu šiuo metu mes užsisakom turto vertintojo paslaugas, bet paskolą iš banko gausim po 3 mėn., taigi norėjau paklausti kiek laiko galioja turto įvertintojo ataskaita, ar po 3 mėn. ji jau nebus pasenusi?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Įprastai bankai priima ne senesnes nei 6-12 mėnesių turto vertinimo ataskaitas, bet gali būti įvairiai. Iš tiesų žvelgiant grynai teoriškai vertinimo ataskaitoje nurodyta vertė galioja tik tą dieną, kuri ataskaitoje įvardinta kaip „turto vertės nustatymo data“. Kiekvienoje ataskaitoje rasite tokią ar panašią formuluotę:

„Vertintojai neprisiima įsipareigojimų dėl šioje ataskaitoje nustatytų turto verčių, pasikeitus turto naudojimo sąlygoms, turto fizinei būklei ar po įvykių bei sprendimų, kurie gali atsirasti po datos, kuri šioje ataskaitoje įvardinta kaip vertės nustatymo data“.

+3Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, turiu jau būsto paskolą swedbanke, taip pat swedbankas jau išmokėjo būsto įrengimo pinigus (visus pagal sutartį) tačiau numatytų pinigų man neužteko, nes pasikeite įrengimo komanda. Turiu naują turto vertinimą kiek man dar reikia pinigų, ar galima naują padaryti sutartį su turto įrengimo didesne suma? Nes bankininke sakė nėra problemų, reiks tik turto vertinimo ( turiu ) ir paaiškinimo kodėl ir kas pasikeitė, kad reikia daugiau įrengimo pinigėlių. Viską turiu viskas pateikta, laukiu jau 2 mėnesius o atsakymai iš bankininkės būna nežinau arba pasidomėsiu. Kas daryti? Vis dar laukti o laiko nelabai turiu o gal pereiti į kitą banką kur bent bendraus normaliai darbuotojai ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantai, dėkui už klausimą. Bandykite keisti vadybininkę. Jeigu pakeisite banką, nežinia ar gausite tokias sąlygas kaip Swedbanke. Bandykite griežčiau pakalbėti su vadybininke, absurdas, kad 2 mėnesius tyli, gal išėjo iš darbo ar atostogose. Paspartinti atsakymą būdų yra.

+3Buvo naudinga
Eglė

Laba diena. Gavome pažymą valstybės iš dalies finansuojamam kreditui gauti perkant būstą regione. Kreipėmes į banką, bankas nustatė terminą pateikti reikalingiems dokumentams (turto vertinimui, pažymai apie giminystės ryšių su pardavėjais nebuvimą). Esmė tame, kad nėra pabaigti sklypo geodeziniai matavimai(procesas įpusėjąs) ir niekaip nebus pabaigti iki termino dokumentams pateikti pabaigos. Turto vertinimą galima atlikti nesant pabaigtiems geodeziniams matavimams, paskolai toks vertinimas tinka, bet finansuojamai paskolai - ne. Ar tai reiškia, kad bankas mums nesuteiks finansuojamos paskolos ir mes prarasime paramą, nes išsirinktas būstas yra netinkamas dėl nepabaigtų matavimų? Ar yra kažkokia galimybė pratęsti terminą dokumentų pateikimui (kol bus atlikti geodeziniai sklypo matavimai, sutvarkyti visi reikalingi dokumentai ir padarytas reikalaujamas turto vertinimas)?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Dėl visų šių detalių reikia kalbėti su bankais ir turto vertintojais. Tik jie pasakys ar tinkama tokia situacija ar ne.

+3Buvo naudinga
Zbignev

Laba diena. Norėjau pasiteirauti jeigu nusipirkome naujos statybos butą (būsto kreditą ėmėme SEB banke), ir savo surinktus pinigus investavome į buto remontą. Remontas jau baigtas. Girdėjau kad galima po remonto daryti turto vertinimą ir po vertinimo tą sumą kuria mes išleidome remontui bankas mums grąžins? Butas pirktas prieš 1.5 metu.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Zbignev, dėkui už klausimą. Turėtumėte prieš darant remontą susitarti su banku dėl būsto remontui paskolos. Tačiau taip pat, jeigu būstas yra vertas daugiau negu tuomet, kai ėmėte būsto paskolą, galite kreiptis į banką ir pasiteirauti kokios galimybės yra šiuo atveju, kai būstas jau įrengtas.

+3Buvo naudinga
DK

Sveiki, pirkome būstą su 90% baigtumu už 190k. Bei užsitikrinome 60k. būsto įrengimui, bet situacija tokia, kad vertintojai negali jo ivertinti 250 k, tad negalime pasinaudoti užsitikrintais įrengimui pinigais. O statybininkams sumokėti reikia. Ką galėtumėte patarti susidariusioje situacijoje? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Na, bankas turėjo pasakyti, kad galės finansuoti tuomet, kai bus pasiektas 250 tūkst. vertinimas. Kitas variantas bandyti tartis su banku, kad išskaidytų dalimis tą 60 tūkst., pvz. į 6 dalis po 10 tūkst. Tad, tuos 10 tūkst. turėtumėte turėti savo, o vis pakėlus vertę, bankas pervestų Jums dalimis.

+4Buvo naudinga
Gintas

Sveiki. Prieš mėnesį įsigijau sklypą su jame esančiais pamatais (vieno aukšto gyvenamam namui), visomis komunikacijomis (elektra, vandeniu bei nuotekomis), statybos leidimu bei projektu. Tokio turto vertė galėtų būti apie 25000 Eur. Noriu statyti namą su banko paskola už 80000 Eur. Ar būtų galimybė įsigyti paskolą tokiu būdu: atlikti aukščiau išvardinto turto įvertinimą ir gauti apie 70 proc. paskolos nuo to turto vertės, vėliau pastatyti dalį namo ir vėl atlikus įvertinimą - gauti kitą dalį paskolos ir t.t. Kiek teko klausti telefonu - bankams toks variantas netinkamas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais ir turto vertintojais. Turi būti minimalus reikalaujamas baigtumas tam, kad bankai galėtų finansuoti. Viskas priklauso nuo pačio turto tikslios vertės ir bankų reikalavimų ir požiūrio šiuo atveju. Taip pat atsižvelkite į bankų atsakymus, ką reikia padaryti, kad bankai finansuotų. Iš esmės idėja yra įmanoma, bet reikia žiūrėti į situaciją kartu su bankais, nes jie pinigus skolins.

+3Buvo naudinga
Tina P.

Laba diena. Papuolėme į užburtą ratą bandydami paimti paskolą. Turime seną rastinį namą/sodybą. Statytas 1940m, žemės ūkio paskirties sklype (15ha), kaimo vietovėje. Kiek patys suprantame- namų valdos nėra. Namą norime tvarkyti iš pagrindų/rekonstruoti, nes šiuo metu gyventi jis nėra tinkamas (nusidėvėjimas 66%). Ar yra galimybė gauti paskolą iš banko namo statybai/rekonstrukcijai? Ar bankas galėtų užstatu imti namą stovintį žemės ūkio paskirties žemėje? Ir ar įmanoma gauti paskolą dalimis vis keliant vertę? Nes šiuo metu tas senas namas tikrai nebus daug vertas. Bankuose į konsultacijas užsiregistruoti neįmanoma, o interentinėse paraiškose net nėra galimybės supildyti informacijos pagal mūsų situaciją.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tina, dėkui už klausimus. Na, čia viskas priklauso nuo statinio ir sklypo vertės. Įprastai, jeigu turtas yra mažai ko vertas ir yra nelikvidus, bankams nėra tinkamas turto įkeitimas. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais. Užsiregistruoti konsultacijoms yra paprasta, tiesiog paskambinkite bankų nurodytais telefonais ir susitarkite tinkamą abejoms pusėms laiką.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų