Medinis namas

Medinis namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „medinis namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Audrone

Turiu klausimą, esu pasimetusi. Kur skaitau, ten rašo, kad perkant medinį namą, bankas neduoda paskolos. O kaip jeigu aš medinį namą noriu statytis naujai. Irgi negaliu gauti statybom, paskolos ? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Aurelijus

Sveiki. Ar bankas suteiku paskola būstui jei jis 1948m. rąstinis namas, 4 arai žemės, Švyturio g. Kaunas. Reikia 35000€ ? Mano pajamos apie 800€ atskaičius mokesčius. Esu 1971m. gimimo. Swedbankas skolintų, bet kadangi medinis, senas tai atsisakė padėti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelijau, dėkui už klausimą. Bankai įprastai nefinansuoja medinių namų, o ypač senų. Bet į klausimą gali atsakyti tik bankas ar kredito unija įvertinusi norimą pirkti būstą. Bankai vertindami būsto finansavimo galimybę atsižvelgia ar jis likvidus, kokia jo vieta ir kokios jo ateities perspektyvos.

+3Buvo naudinga
Rūta

Laba diena, norime gauti paskolą pirkti mediniam namui (1968 m. statybos), bet sakoma, kad tokių metų namo nedraus draudimo bendrovės. Turime nuosavą butą. Ar galėtume gauti paskolą namui pirkti užstatydami savo butą? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klauismą. Namas namui nelygus, todėl reikia, kad būtų vertinimas ir konkreti specialistų išvada. Taip, mediniai namai sunkiai vertinami ir finansuojami. Turint papildomo turto, kuri užstatytumėte - galimybių gali atsirasti.

+4Buvo naudinga
Jolita

Sveiki, Su vyru norime gauti paskolą pakankamai naujo, (2012m.) rąstinio namo pirkimui. Tačiau nerandu informacijos, kokiomis sąlygomis bankai suteikia paskolas rąstiniams namams. Ar rąstinis namas vertinamas kaip medinis namas (mažesnis likvidumas)? Ar, visgi, jei namas gan naujas, galima tikėtis įprasto, 15% pradinio įnašo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Bankai vengia finansuoti medinius-rąstinius namus. Bet priklauso nuo pačio turto vertinimo. Tiesiog rekomenduoju bankams pateikti objekto informaciją ir sužinosite. Kiekvienas objektas individualas, ko tikėtis sunku pasakyti.

+4Buvo naudinga
Laura

Sveiki. Norime pirkti namą. Jis rąstinis 1984 m.statybos. Jau daug metų esame seb klientai, tačiau dėl šio būsto įsigijimo jie kelia labai daug reikalavimų, pradinį įnašą kelia iki 50%.(Pasak vadybininko) Ar bankas gali tiek parašyti? Ar galime bandyti derėtis? Nori, kad per pusę metų parduotume dabar turimą butą (šiam butui paskola paimta iš seb). Sodybos kaina 22000 eur. Pajamų įsigyti namui pakanka. Dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Taip, mediniai namai/sodybos dažniausiai finansuojamos įkeičiant papildomą turtą, medinio tipo namai yra rizikingi, priklauso nuo turto vertinimo, kaip būsto paskola nefinansuojamos, tai kaip papildomas turtas, dažniausiai su įkeitimu, nebent turite dideles pajamas.

+3Buvo naudinga
Giedrius

Sveiki, noriu pirkti medinį namą 1932 statybos, bet pilnai renovuotas. Jo kaina apie 30000e. Ar įmanoma gauti paskolą iš banko?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedriau, dėkui už klausimą. Įprastai bankai nefinansuoja medinių namų pirkimo, tačiau pabandykite su turto vertinimu kreiptis į bankus ir pasiteirauti.

+4Buvo naudinga
Agnė

Laba diena. Ar bankai duoda paskolas seniems mediniams nuosaviems namams ar jų daliai? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Vengia duoti, ženkliai dažniau neduoda negu duoda. Labai išskirtiniais atvejais galėtų finansuoti, bet iš esmės nekredituoja.

+4Buvo naudinga
Džiugas

Sveiki, turiu klausimą dėl perkamo buto mediniame name Vilniuje. Namas yra santykinai senas, registruotas 1940 metais, medinis, bankai reikalauja, kad draudimas būtinai būtų atkuriamaja verte. O draudikai atsisako drausti tokį būstą atkuriamąja verte argumentuodami, kad namas medinis ir senas. Mes esame sumokėję avansą, bet patekome į uždarą ratą - negalime gauti paskolos, nes negalime gauti draudimo. Ką rekomenduotumėte daryti tokioje situacijoje? Nejaug visų butų mediniuose namuose pirkėjai negali gauti paskolų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Džiugai, dėkui už klausimą. Iš tiesų tai bankai apskritai nenoriai finansuoja ir dažniausiai atsisako finansuoti medinius namus dėl mažo jų likvidumo ir dėl tų pačių draudimo sąlygų. Nežinau kokia tiksli situacija, bet realiai medinio namo rizika bankams be draudimo yra milžiniška, o ypač dar ir gerame rajone, kai namai mėgsta degti. Kažko protingo nepatarsiu, nebent kreiptis į kredito unijas ar finansuotis per vartojimo paskolas - bet čia jau logikos mažai. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Artūras

Laba diena,

Yra tokia situacija, esame jauna šeima iki 35 m. iš Biržų, auginame vieną vaiką, bendros pajamos siekia iki 1000 EUR, šiuo metu žmona yra vaiko priežiūros atostogose iki trijų metų, abiejų darbo stažas yra apie 10 metų. Turime seną 1935 m. statybos medinį rastinį namą Biržų mieste, kurį gavome dovanų iš senelių. Turto vertintojai turtą įvertino 20000 EUR. Namas yra fiziškai nusidėvėjęs ir reikalaują kapitalinio remonto nuo pagrindų. Turime leidimus ir projektą namo rekonstrukcijai, projekto sąmata siekia 45000 EUR, šiai dienai esame jau investavę nuosavų sutaupytų lėšų namo rekonstrukcijai daugiau nei 13000 EUR ir yra užbaigtas naujo stogo dengimo etapas, reikalingos lėšos tolimesniems darbams 32000 EUR sekantiems darbams vykdyti (apšiltinimui, langams durims ir t.t.). Šią savaite kreipėmės į savivaldybės administraciją ir gavome atsakymą, kad galime pretenduoti į valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą kaip jauna šeima, galėtume gauti 10 procentų subsidiją. Esame suinteresuoti namo statybos išbaigtumu, tačiau neturime reikiamos sumos statybų užbaigimui ar didesnei daliai darbų. Papildomo turto neturime, neturime nei kitų finansinių įsipareigojimų. Ką patartumėte dėl busto rekonstrukcijos paskolos? Pagarbiai, Artūras

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Jeigu Jūsų vertintas būstas yra nusidevėjęs 60%, tuomet galite gauti 10% subsidiją tam būstui rekonstruoti. Tačiau norint gauti subsidiją, turėsite imti iš banko paskolą. Jeigu neturite lėšų ir nesate tam pasiruošę, rekomenduoju nesiskolinti ir bandyti savo rankomis viską pabaigti, o jeigu nėra sugebėjimų, tuomet laukti kol galėsite finansiškai sau tai leisti. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Alma

Laba diena, norėčiau pirkti medinį namą, kartu jį renovuoti. Žemės sklypas posodybinis vis dar tvarkomas, kokią galimybę turiu gauti paskolą iš banko?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Alma, dėkui už klausimą. Priklausys nuo individualaus banko vertinimo. Reikia pateikti projektą ką norite su juo daryti. Bankai skeptiškai žiūri į senų medinių namų finansavimą, bet priklauso nuo vietos, atvejo. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais pateikiant konkretų namą ir projektą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų