Ar duos būsto paskolą

Ar duos būsto paskolą. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „ar duos būsto paskolą“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ana

Sveiki, Su pirma sutuoktiniu buvo įsigytas butas (pirkome kol dar nebuvome susituokę, po 1/2 dalį). Užklupus santuokinei krizei (dėl nemokumo tam tikrą laiką) buvo banko SEB iniciatyva nutraukta paskola ir perduota Būsto paskolų draudimui. Skyrybų metu, būstas liko nedalomas ir, toliau mokėjau ir iki šiol moku už paskolą. Su būsimu vyru kreipiamės į tą patį banką dėl galimo naujo būsto pirkimo (būsimąjam vyrui tai pirmas būstas, turi žemės sklypą). Jie pasakė, kad mano būstas traktuojamas kaip skola ir, pagal dabartinę situaciją nesuteiktų paskolos (dirbu stabiliai (į rankas 800 eu), laiku visada moku mokeščius ir paskolą (300 eu). Net galiu pateikti tai patvirtanantį dokumentą). Jiems netinka. Paklausus ar, pardavus savo butą, atsiskaitant iki 0 su kreditoriumi ir ar naujos santuokos metu duos mums abiems bendrą paskolą - negavau tikslaus atsakymo. Būsimas vyras uždirba į rankas 2200 eu. Ar teisingus argumentus aš gavau iš SEB banko? Jei taip, sudarius povedybinę sutartį, galės tik vyras savo vardu imti paskolą? Dėkoju iš anksto už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ana, dėkui už klausimą. Taip, bankai įsivertina visas rizikas ir traktuoja klientus taip, kaip nurodo jų vertinimo schemos. Jeigu būsimas vyras neturi skolų ir įsipareigojimų, tuomet vyras galės gauti būsto paskolą, bet vėlgi, derinkitės viską su bankais ir teisininkais tiesiogiai dėl visų sutarčių. Neatmeskite ir kitų bankų alternatyvų, galbūt kituose bankuose situacija būtų kitokia.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki. Mano vyras metus laiko dirba. Ant popieriaus rašo 1100€ Į rankas gauna 700€ Aš esu nedirbanti. Auginam 2 vaikus. Ar mums kas nors suteiktų paskola? Ir kokią maždaug sumą? norėtume įsigyti būstą:)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Jūsų pajamų yra per mažai norint gauti būsto paskolą, ypač turint du vaikus. Reikia didinti pajamas.

+3Buvo naudinga
Justė

Sveiki. Prieš pradedant ieškoti būsto, pasinaudojau preliminariomis skaičiuoklėmis. Taip pat susisiekiau telefonu ir turėjau detalesnes konsultacijas. Pradėjau nuo to, jog didelę dalį įnašo turiu, domiuosi kokią maksimalią sumą su mano turimomis pajamomis bankas gali išduoti, kad galėčiau turėti "lubas" renkantis būstą. Domėtasi SEB skaičiuokle- žadėta apie 17000 suma. Susisiekus su konsultantu, informavau detaliai savo DU, stažą, šeimyninę padėti, amžių, kredito istorija švari, jokių lizingų skolų ar pan. Paskaičiavo mėn įmokas, paskolą galiu gauti, radus būstą esu laukiama. Susisiekiau su LUMINOR, šis patikino duosiantis 13 tūkstančių sumą, vėlgi žinodamas mano DU ir visus kitus niuansus. Pakartotinai dar syk susisiekiau su SEB, jau tiksliai žinojau savo turimo įnašo kiekį, patikino 17tūkst. gal nelabai, bet orientuokimės į šiek tiek mažiau t.y 15tūkst. Susiradau norimą būstą, dar syk patikrinau skaičiuokles. (Swedbank skaičiuoklė man paskolos nesuteikia, telefoninėje konsultacijoje su smulkia info apie buto vertinimą, įnašą ir pan. paskola nesuteikiama, per mažos pajamos.) (SEB skaičiuoklė rodo 16 tūkstančių, užpildžiau banke info laukiu patvirtinimo) (Luminor skaičiuoklė 15tukst. paskolą teikia, išsiunčiau užpildytą info. Laukiu susisiekimo) Su manimi susisiekia SEB ir tikina negalintys man duoti busto paskolos. Prašau 15 tūkstančių, neduoda visiškai jokios. Laiduotojo neturiu. KLAUSIMAS. kaip galima šitaip maustyt žmogų ir ar tai sąžininga? Žinau, jog skaičiuoklės preliminaraus pobūdžio, tačiau kodėl swedbank iškart pasakė "ne" skaičiuoklėje, o SEB mane realiai išdurė tris sykius gyvo pokalbio ir plius skaičiuoklėse, nors visada sakiau savo detalią info. Būsto turima info net nebuvo esminis dalykas, esmė mano darbo užmokestyje. Planuotas pirkinys 24500e vertės su turimais 9500e savo pradiniu įnašu. Esu 26 metu, nesusituokusi, neturinti vaikų, kredito istorija gera, mėnesio pajamos į rankas 400e, darbo stažas vienoje darbovietėje 1 metai. Paskolos laikui pasirašiau bet kokiam, visur tartasi apie 30 metų. Esu sumokėjusi būsto rezervacijos įmoką, atlikusi turto vertinimą. Jaučiuosi apgauta, vis dar laukiu Luminor susisiekimo, bet įtariu baigtį. Kaip man elgtis tokiu atveju?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juste, dėkui už klausimą. Kol negavote oficialaus pasiūlymo iš banko, tol informacija yra preliminari. Visi duomenys, kuriuos sako skaičiuoklės ar telefonu yra tik rekomendacinio pobūdžio. Tik nuvykus į bankus ir pateikus savo asmeninę informaciją bei perkamą būstą Jūs galėsite gauti tikrą pasiūlymą. Manau paskolos Jums nesuteikia dėl per mažų pajamų, reikėtų nuvykti į bankus ir išsiaiškinti tikslias priežastis. Būsto paskolai reikia ruoštis iš anksto. Gaila, kad taip nutiko.

+3Buvo naudinga
Vladas

Sveiki, 2007 metais paėmiau būsto paskolą 25metams. Nusipirkau butą Lietuvoje, tačiau gyvenu Airijoje jau daugiau nei 10metų, sukūriau šeimą, auginam 3vaikus ir nebeplanuojam grįžti į Lietuvą. Dėl to norėčiau šį butą parduoti. Ar bankas duos sutikimą? Dėkoju.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vladai, dėkui už klausimą. Tik bankas pasakys ar leis parduoti - įprastai, neturėtų būti problemų, tik turėsite su banku atsiskaityti pagal sutartyje numatytas sąlygas. Kreipkitės į banką.

+3Buvo naudinga
Odeta

Sveiki, mes esame susituokę, turime du vaikus, mano vyro alga 700 eurų ir dar gauname už vaikus 170 eurų. Norime pasiimti paskolą namui ar mums gali duoti paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Odeta, dėkui už klausimą. Manau, kad tokių pajamų, kai esate trys asmenys, yra per mažai. Bet kokiu atveju, nuvykite į bankus ir išsiaiškinkite galimybes.

+3Buvo naudinga
Kristina

Sveiki. Norime pirkti namą aplink Kauną. Planuojame, kad reikalinga būtų 100.000eu suma. Su vyru esame susituokę. Ir turime 1metų vaiką. Vyras jau 5 metus dirba su verslo liudijimu ir jo mėnesio pajamos apie 1500eu (visada deklaruoja) aš tik kątik pradėjau dirbti su verslo liudijimu. Taip pat uždirbu 1500eu (vėliau planuojama daugiau dirbti išėjus vaikui į darželį). Finansinių isipareigojimų neturime ir niekada neturėjome net smulkių lizingų. Kredito istorija puiki. Vyras turi 14hektarų žemės. Aš 4hektarus. 3 hektarus miško. Taip pat turiu namą kaime (apie 10.000eur vertės) vyras turi keletą garažų Kauno mieste 2 automobiliai (bendrai 7tukst vertes) 2 motociklai. ar įmanoma būtų gauti paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais ir kad jie įvertintų Jūsų situaciją. Kategoriško ne nesakau, tačiau bankai nelabai linkę vertinti verslo liudijimo pajamas. Pasikalbėkite tiesiogiai su bankais ir kalbėkitės su visais, nes tikrai ne visų požiūris yra vienodas.

+3Buvo naudinga
Darius

Sveiki. Esu vienas. Man 24m . Dirbu per Lietuvos firmą komandiruočių principu. Ant popieriaus gaunu 530€, į rankas kas mėnesi gaunu 2500-3200€ . Po pusės metų planuoju imti lizinga būstui . Planuoju įnešti 15-20% pradinio įnašo. Ar bankas duotų 50000-60000€ ? Ačiū !

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Jeigu gaunate į rankas "juodais", tai net nesakykite bankams apie tai. Jeigu tai komandiruočių pinigai apiforminti ir švarūs, tuomet priklausys nuo to, kokia profesija ir kaip konkretus bankas žiūrės į situaciją. Tik bankai gali pasakyti ar duos norimo dydžio būsto paskolą, ar ne.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, papuoliau į keblią situacija, kelis kartus būnant banke buvau patikintas, kad norimam būstui (skelbimą banko darbuotojas matė) paskolą gauname, plius namo įrengimui jeigu investuosime į būsta 5000 savų lėšų, gausime papildomus 25000 eurų. Padarius turto vertinimą kaina 230, sumokėjus užstatą už būstą 3000 eur, pasirašius preliminarią pardavimo sutartį, paaiškėjo, kad bankas paskolos neduoda. Kokios galimybės yra išsireikalauti iš banko kompensuoti užstatą. Ko gero banke yra telefoninių pokalbių įrašai, kur buvome patikinti, kad blogiausia kas gali būti tai mažiau įrengimui gausime lėšų. O dabar situacija tokia, kad net būstui neduoda paskolos su 25% pradiniu įnašu, jau įrengimo nebereikia man, nenoriu prarasti 3000 eur. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Jeigu bankas nepateikė oficialaus pasiūlymo, tuomet nemanau, kad kažką pavyks padaryti. Situacija tikrai nedėkinga, deja taip yra, kad kol negaunate raštiško patvirtinimo, negalite pasitikėti bankais. Galite bandyti kalbėti su vyresniuoju vadybininku, bandyti viešinti reikalą, bent išsiaiškinti kodėl pasikeitė banko nuomonė. Nes dabar nepasakėte, kas tokio nutiko, kad nebeišduoda. Gal perkamas turtas turėjo kažkokių savybių, kurių nesimatė skelbime. Bandykite dar kreiptis į kitus bankus, gal ten pagelbės.

+3Buvo naudinga
Vika

Jei gaunu 390eur-400 eur į rankas, dirbu 2 metus. Gyvenu mažam mieste, esu viena, skolų, išlaikytinių neturiu. Domintų 20tūkst. eur būsto paskola. Ar bankai galėtų bent kažką pasiūlyti? Ar pajamos per mažos? Nes nei vieno banko puslapyje neradau, kiek minimaliai žmogus turi gauti atlyginimo, kad galėtų pretenduoti į būsto paskolą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vika, dėkui už klausimą. Jūsų pajamų yra per mažai. Orientuokitės, kad turite uždirbti minimaliai apie 500 eurų per mėnesį, kad pagalvotumėte apie bent nedidelę būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki, ačiū už pagalbą atsakant į klausimus ☺. Šiuo metu su draugu planuojame vestuves, pati laukiuosi kūdikio, norime pasiimti paskolą būstui. Būstas naujos statybos (2018m. namas su daline apdaila). Draugo atlyginimas 800€, mano 400€. Ar įmanoma būtų gauti tokio dydžio paskolą? Ar mano pajamas padidintų jei mama užrašytų ar padovanotų savo butą? Ar tokiu atveju būtų lengviau gauti paskolą? Ir ar valstybė suteiktų paramą, jaunai šeimai pirmajam būstui įsigyti? (mums bus po 27 metus).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Įmanoma gauti būsto paskolą, su savo pajamomis galėtumėte galvoti apie 70 tūkst. eurų būsto paskolą. Beje, neparašėte kokio dydžio paskolą norite gauti. Mamos užrašytas turtas nepadidins Jūsų pajamų.

Dėl paramos jaunai šeimai, tai galite pretenduoti, daugiau informacijos apie paramą jaunoms šeimoms čia.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų