Santuoka imant būsto paskolą

Santuoka imant būsto paskolą. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „santuoka imant būsto paskolą“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Milda

Esu viena pasiėmusi būsto paskolą (moku apie 2 metus). Su sužadėtiniu planuojame statytis namą. Koks palankiausias variantas būtų: imti paskolą namo statybai iki susituokiant jam vienam? paskolą imti jau susituokus mums abiem (bendros mėn. pajamos apie 3000 Eur)?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Rosita

Laba diena. Ieškojau atsakymo, tačiau konkretaus neradau. Šiuo metu turiu būsto paskolą (įsigijau prieš santuoką). Jį pardavinėjame ir padengsime bankui paskolos likutį. Tad kaip ir paskola atiduota bankui. Žadame greitu metu imti 150000 eur paskolą namui. Koks reikalingas pradinis įnašas, ar 15% ar 20%? Ar čia skaitosi kaip antra paskola kur jau bankas prašo 20%, ar tiesiog kaip pirma nauja? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rosita, dėkui už klausimą. Turimai antrai būsto paskolai, bankai gali prašyti didesnio pradinio įnašo (±20%). Kadangi turtą parduosite, tikėtina, kad minimalus įnašas bus 15%. Tačiau čia nėra kažkokia taisyklė, viskas vertinama indiviualiai ir priklausomai nuo šeimų situacijų, pasirinkto banko, perkamo turto, gali keistis pradinio įnašo dydis.

+4Buvo naudinga
Karolina

Sveiki, turiu pora klausimų:

 1. Mano vaikinas turi butą pasiėmęs su paskola iš banko savo vieno vardu. Jei po kurio laiko mes susituoksime ir gims vaikas, ar dar turėsiu galimybę į valstybės paramą 10% jaunoms šeimoms, pirkdama butą savo vardu? O gal ir kartu dar ją galėsime susigrąžinti (tuos 10%) už jau turimą butą, kol neturime 35 metų? Nes juk tapsime jauna šeima.
 2. Ta pati situacija. Mano vaikinas turi butą pasiėmęs su paskola iš banko ant savęs. Ar po mūsų vestuvių draugo butas su paskola priklausys ir man, jei mokėsiu taip pat dalį šios sumos bankui? Ar reikia kažkokius dokumentus susitvarkyti? Kaip būtų skyrybų atveju turint vaiką ir neturint vaikų? Nes mokėčiau tiek dalį įnašo bankui, tiek prisidėčiau prie jo remonto. Tačiau tai juk niekur dokumentuose neatsispindi...
Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoliną, dėkui už klausimus. Atsakau:

 1. Parama skiriama pirmajam būstui įsigyti ir turite atitikti tam tikrus reikalavimus. Pajamos turi neviršyti nustatyto lygio, turite būti susituokę, turite turėti vaiką. Taigi, pasinagrinėkite būsto paramos įstatymą, jį rasite Bankai.lt portale;
 2. Po santuokos būstas priklausys Jūsų vyrui, t.y. visas turtas, kuris įgijamas prieš santuoką priklauso tiems, kam priklausė, jeigu sutartis nenumato kitaip. Tik jeigu susilauksite vaikelio, tuomet galios uzurfrukto teisė, kuri numato, kad vaikas ir mama negali neturėti kur gyventi. Norint, kad būstas priklausytų abiems, reikia persirašyti sutartis.
+5Buvo naudinga
Simona

Sveiki. Ar norint gauti paramą jaunoms šeimoms, kai jau yra vaikelis, reikia būti susituokus? Taip pat ar gali tik 1 asmuo dirbti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Rekomenduotina būti susituokus, nors realiai laukiama įstatymo patvirtinimo, kuriame šeimos apibrėžimas būtų pakeistas ir norint būti šeima, nebūtų reikalavimo susituokti. Šiuo metu paramos įstatymas teigia, kad parama suteikiama šeimoms. Šeimoje gali 1 asmuo dirbti, tačiau šeimos pajamos negali viršyti nustatytų ribų. Plačiau skaitykite paramos įstatymą.

+4Buvo naudinga
Laura

Sveiki, Su draugu esame nesusituokę, mano pajamos paskutinius 6 mėn. yra apie 750 eur į rankas, darbo stažas nepertraukiamai 1,5 metų. Draugo pajamos 1100 eur į rankas, tačiau jis perėjo į kitą darbą, nors jo stažas nepertraukiamas yra apie 6 m. Svarstome apie būsto paskolą. Ar reikėtų laukti, kad draugas išdirbtų bent pusę metų naujoje darbovietėje? Ar keistųsi sąlygos jei būtume susituokę? Ar tiesa, kad senesnės statybos namuose būstui bankas neduos 85% paskolos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Dėl draugo perėjimo iš vienos darbovietės į kitą, būtų geriau išdirbti 6 mėn., tačiau galite bandyti ir dabar nueiti, bankas įvertins, galbūt užteks ir trumpesnio laikotarpio. Vis tik tas reikalavimas 6 mėn. yra ne šiaip sau, o dėl saugumo. Juk naujoje darbovietėje, nepraėjus bandomojo laikotarpio darbuotojas gali netikti darbovietei, tačiau išimčių yra priklausomai nuo profesijos, veiklos, statuso ir pan.

Dėl santuokos. Sąlygos neturėtų keistis dėl santuokos fakto.

Dėl senesnės statybos butų. Priklausomai nuo būsto likvidumo, yra vertinamas finansavimas. Tačiau iš praktikos galiu pasakyti, kad senos statybos butai miegamuosiuose rajonuose yra finansuojami 70-80%. Senamiestyje, prestižinėse vietose gali būti kitaip. Bankai nelabai mėgsta senesnės statybos butų finansavimo:) ypač jeigu butas senesnis nei 1980m., tuomet ir sąlygos skiriasi. Išimtys gali būti taikomos senamiesčiui.

+5Buvo naudinga
Ernestas

Sveiki, Noriu jūsų paklausti, ar būtina susituokti, jog gautumėme 10 proc. paramą iš valstybės perkant pirmąjį būstą? Taip pat turime vieną vaiką.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Taip, reikia būti susituokus. Taip pat Jūsų pajamų dydis turi atitikti reikalavimus ir neviršyti tam tikrų ribų. Detalias sąlygas skaitykite paramos būstui įstatyme.

+4Buvo naudinga
Agne

Sveiki, norėčiau pasiteirauti, ruošiamės santuokai ir tuo pačiu domimės būsto paskola. Sakykite, geriau pirmiausiai įsiforminti santuoką ir skolintis, kaip šeimai ar iki to, bet kaip bendraskoliai? Teko girdėti, kad santuokoje esantiems žmonėms, skolinimosi galimybės ir sumos sumenksta. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Imkite būsto paskolą tuomet, kada reikia, turite išsirinkę svajonių būstą už gerą kainą ir kada esate pasiruošę. Gyvenkite ir neskaičiuokite dėl tokių dalykų, būstas nėra svarbiau už šeimą :) Skirtumo praktiškai nėra ar esate susituokę ar gyvenate kartu, bus skaičiuojamos Jūsų šeimos pajamos ir įsipareigojimai. Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Kęstutis

Sveiki, Keletas klausimų:

1. Kokio dydžio paskolos turėčiau tikėtis, jei esu 25 m., nevedęs, neturiu vaikų, neturiu finansinių įsiparegojimų, grynųjų pajamų gaunu 850 EUR / mėn., dabartinėje darbovietėje dirbu 9 mėn (draudimo sritis)?

2. Ar didesnę paskolą (50 000 EUR < ) palankiau imti dar nesusituokus, vienam pačiam (jei tik suteikia tokią)? Ar bankas palankiau žiūri į vedusius asmenis, imančius paskolą kartu? Kas įvyksta, jei pasiėmus paskolą po pusės metų ar metų susituokiama? Kokių pasekmių gali tikėtis šeima / sutuoktinis?

3. Ar norint gauti paskolą būsto remontui / įsirengimui reikia pradinio įnašo? Kokio dydžio vidutiniškai būna paskolos remontui?

4. Kokią paramą jaunam asmeniui ar/ir jaunoms šeimoms, perkančioms pirmą būstą, per 5 metus neį(si)gijusioms nekilnojamojo turto, teikia LR Vyriausybė? Ar valstybės parama perkant pirmą bustą gali pasinaudoti asmuo be šeimos kaip aš? Iš anksto ačiū už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kęstuti, dėkui už klausimus. Atsakymai:

 1. Jeigu vertinti tik pajamas ir šeimos sudėtį, tuomet šiai dienai galite tikėtis ±60 tūkst. eurų paskolos. Tačiau supraskite, kad tikslūs duomenys bus pateikti tik po individualaus ir pilno situacijos įvertinimo;
 2. Sunku įvertinti kaip palankiau, kadangi kiekvienam individualiai. Dviem sutuoktiniams yra kaip ir saugiau ir jeigu žmona dirbanti su panašiu atlyginimu, tikėtina, kad didesnė paskolos suma bus galima. O jeigu imsite paskolą vienas, tai nieko su paskola įvykti neturėtų jeigu tinkamai vykdysite sutarties sąlygas;
 3. Būsto remontui pradinio įnašo nereikia. Imsite arba vartojamąją paskolą arba būsto remonto paskolą prie būsto paskolos sutarties. Antruoju atveju būsto vertė turės būti didesnė nei paskolos suma arba kitu atveju jeigu pajamos leis, būsto remonto paskola bus išduodama po atlikto remonto ir pateiktų samatų. T.y. su banku sutarsite, kad reikia 20 tūkst. EUR paskolos remontui, bankas sutiks, bet pinigus išmokės tada, kai pakils turto vertė ir pateiksite visus čekius ir remonto sąmatas;
 4. Valstybės parama teikiama jaunoms šeimomsiki 35 metų perkančioms pirmąjį būstą, kurie turi 1 ar daugiau vaikų ir finansuojama 10%. Detaliau apie paramą skaitykite čia.
+4Buvo naudinga
Donatas

Sveiki, norėčiau paklausti kokiu atveju bankai suteiktų didesnę paskolą būstui, ar imant paskolą vienam nevedusiam, neturinčiam vaikų asmeniui, uždirbančiam 1000 eurų į rankas, ar susituokusiai porai be vaikų, kurių bendros šeimos pajamos 1500-1600 eurų? Aš suprantu, kad atsižvelgiama į begalę papildomų faktorių, bet dabar svarbiausia būtent mano paminėti faktai. Dėkoju iš anksto už atsakymą!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Kaip ir žinote, jog tai priklausys nuo daugelio faktorių. Tačiau, didesnę sumą bankas pasiūlys, jeigu imsite paskolą dviese, kai pajamos siekia 1500-1600 eurų.

+4Buvo naudinga
Edgaras

Laba diena, mieli konsultantai, prašau patikslinti. Esame nevedusi pora (be vaikų) pagal pajamas neviršijame nurodytos 123 VRP metinių pajamų sumos. Mes negalime gauti valstybės subsidijos iki kol mes nebūsime susituokusi šeima ir auginsime vaiką?

Subsidija asmenims ir šeimoms valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, atitinka Įstatymo 8 straipsnio nustatytus reikalavimus ir jeigu jie yra:

2. jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Norint būti šeima nebūtinai reikia susituokti, o jauna šeima skaitosi tuomet, kai abiems suaugusiems asmenims yra ne daugiau nei 35 metai. Tad pagal pateiktus duomenis Jūs galite pretenduoti į kompensuojamą būsto kreditą.

+4Buvo naudinga
Edgaras

Ačiū. Bet savivaldybėje atsakinga darbuotoja informavo, kad subsidija nėra suteikiama (t.y. 10% paskolos nėra padengiama) kol nesusilauksime vaiko arba neįsivaikinsime. Tai tiesa? Lygiai taip pat ir dėl santuokos mums buvo pasakyta, kad jie negali subsidijuoti mūsų kaip bendraskolių (bankas paskolą teikia kaip bendraskoliams, bet savivaldybei taip netinka, nes subsidijuoti ji gali tik kaip asmenį tokiu atveju). Sunku raštu paaiškinti, bet tikiuosi suprasite. Esmė, kad rezultate buvom informuoti, kad kol neturėsime vaikelio ar įvaikio tol subsidijos, kaip jauna šeima mes negausim. Tik kaip vienas asmuo įmanoma gauti, tačiau ten jau žymiai mažesnė suma leidžiama ir paskolos vienam tokios neduos. Ačiū.

+2Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, Jūs teisus - pasitikslinome su paramos būstui skyriaus atstovais. Yra pateikta seimui koreguoti civilinį kodeksą dėl šeimos apibrėžimo punkto, bet dar nepatvirtinta, o kada tai bus pakoreguota ir įteisinta sunku pasakyti. Šiai dienai kolkas dar civilinis kodeksas numato, kad santuoka reiškia vyro ir moters sąjungą, laisva valia sudarytas susitarimas gyventi kaip šeima.

Taigi, šiai dienai galimi variantai gauti paramą Jūsų atveju:

 • imti būsto paskolą su parama vienam;
 • susilaukti vaikelio, tuomet skaičiuotumėtės 2+1 ir nereikėtų susituokti;
 • susituokti;
 • sulaukti kuomet bus pakoreguotas civiliniame kodekse numatytas šeimos apibrėžimas, tuomet tai galios ir dėl paramos būstui suteikimo;
 • imti būsto paskolą dviese banke/unijoje be paramos.
+5Buvo naudinga
Edgaras

Ačiū. Visgi manau, kad trečias punktas - susituokti netinka, nes subsidija porai nesuteikiama, kol nėra vaikelio arba įvaikio (kitaip tariant 2+1 turi būti, 2 neužtenka jeigu iš tų 2 šeimos vienas nėra vaikas (tėtis+vaikas arba mama+vaikas). Ar aš neteisus?

+2Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Praktikoje tokio atvejo neturėjom, taigi kalbu ne iš praktikos, o iš turimos informacijos. Tačiau kiek šiandien kalbėjau su būsto paramos skyriaus atstovu, jis patikino, kad parama suteikiama 2 sutuoktiniams be vaiko. T.y. jums nereikia turėti vaiko, reikia būti susituokus. Tačiau dabar įsigilinęs nesu tikras dėl frazės: „jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių)” - turėsime dar pasitikslinti, papildysime.

+2Buvo naudinga
Edgaras

Ačiū. Lauksiu papildymo. Mums būtent taip pasakė valstybės paramos būstui įsigyti specialistė mūsų savivaldybėje. Dėkoju už greitus atsakymu ir sugaištą laiką.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Na, pagaliau priėjome prie visiško aiškumo ir detalių išgryninimo. Taigi, norint gauti 10% subsidiją, Jums reikia būtinai turėti vaiką ar įvaikį. Tačiau, jeigu Jūs dabar planuojate imti būsto paskolą ir planuojate turėti vaiką (-ų) ateityje (anksčiau nei Jums sukaks 35 metai), tuomet Jūs galėsite gauti 10% subsidiją, kai tik susilauksite vaiko. Tam, Jums reikia prieš imant būsto paskolą būti susituokus ir atitikti nurodytą pajamų lygį, taip pat prieš imant būsto paskolą turite gauti pažymą iš savivaldybės apie paramą ir pateikus šią pažymą imti būsto paskolą.

Tuomet, kai jau susilauksite vaikelio, Jūs taip pat turėsite neviršyti gaunamų pajamų lygio ir vėl kreiptis dėl pažymos. Atitikus nurodytiems reikalavimams - gausite iš valstybės 10% subsidiją įsigytam būstui.

Jeigu prieš imant būsto paskolą negausite tos pirminės pažymos ir bankui jos nepateiksite, ateityje susilaukus vaikelio negalėsite gauti 10% subsidijos.

+7Buvo naudinga
Edgaras

Ačiū už pastangas Jums.

+1Buvo naudinga
Indre

Laba diena, šiuo metu kartu su vyru metinės pajamos 13800 tūkst. eur. Taigi pajamos šiek tiek didesnes ir valstybės subsidijos gauti nepavyktų. Tačiau, ar susilaukus vaikelio ar atsirastu tokia galimybė? Ar pajamos perskaičiuojamos trims asmenims?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Deja negautumėte subsidijos. Keičiantis pajamoms reikėtų pasitikslinti savivaldybėje apie situaciją. Pajamos - esminis kriterijus dėl kurių skiriama parama, jeigu pajamos aukštos, vadinasi paramos Jums nereikia.

+3Buvo naudinga
Daiva

Sveiki. Mano klausimas būtų toks. Mes nesam su draugu susituoke,bet jau turime vaikelį. Draugas vienas dirba ir išlaiko šeima o aš negaunu nieko. Tai ar mums priklausytų paramą iš valstybės gauti būstui paskolą?;) aš labai už atsakyma ir geros dienos;)

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą, tačiau iš aukščiau buvusios diskusijos turite suprasti, kad daug faktorių lemia ar gausite paramą ar ne. T.y. pajamų dydis, turite/neturite būstą, koks Jūsų amžius. Taip pat reikia būti susituokus. Siūlau paskaityti būsto paramos įstatymą ir kreiptis į savo savivaldybę dėl tikslios informacijos ar priklauso parama.

+1Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų