Būsto paskola jaunoms šeimoms

Būsto paskola jaunoms šeimoms. Šiame puslapyje pateikiami visi klausimai-atsakymai susiję su fraze „būsto paskola jaunoms šeimoms“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

  • Parama jaunoms šeimoms visoje Lietuvoje (galioja, tačiau laukiama pinigų papildymo į bankus), detali informacija apie paramą.
  • Parama jaunoms šeimoms regionuose (patvirtintas, įsigalios nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.), parama regionuose.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki, ačiū už pagalbą atsakant į klausimus ☺. Šiuo metu su draugu planuojame vestuves, pati laukiuosi kūdikio, norime pasiimti paskolą būstui. Būstas naujos statybos (2018m. namas su daline apdaila). Draugo atlyginimas 800€, mano 400€. Ar įmanoma būtų gauti tokio dydžio paskolą? Ar mano pajamas padidintų jei mama užrašytų ar padovanotų savo butą? Ar tokiu atveju būtų lengviau gauti paskolą? Ir ar valstybė suteiktų paramą, jaunai šeimai pirmajam būstui įsigyti? (mums bus po 27 metus).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Įmanoma gauti būsto paskolą, su savo pajamomis galėtumėte galvoti apie 70 tūkst. eurų būsto paskolą. Beje, neparašėte kokio dydžio paskolą norite gauti. Mamos užrašytas turtas nepadidins Jūsų pajamų.

Dėl paramos jaunai šeimai, tai galite pretenduoti, daugiau informacijos apie paramą jaunoms šeimoms čia.

+3Buvo naudinga
Agnė

Sveiki. Planuojame įsigytį butą, kurio vertė 24 500. Pradinį įnašą (15%) mes turime. Dirbame abu, vyras jau keletą metų, aš - metus ir porą mėnesių, auginame vaiką. Šeimos pajamos 1000 eurų (gali būti daugiau, priklausomai nuo vyro darbo 100/200). Paskolą norėtume imti 15 metų. Ar gautumėme paskolą? Taip pat, turime NT turto, tačiau jis nėra tinkamas gyventi, kadangi per mažai kvadratų. Ar mes galėtume pretenduoti į paramą būstui jaunoms šeimoms?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Taip, manau galėtumėte pretenduoti ir į paramą ir į paskolą. Reikėtų pasitikrinti savivaldybėje ir bankuose dėl tikslesnių galimybių.

+3Buvo naudinga
Renata

Sveiki. Norėčiau informacijos, ar man priklauso ir galiu pretenduoti gauti 10% subsidiją, jei esu 32 metų išsiskyrusi mama, auginati 5 metų dukrą? Bankas būsto paskolą suteikia. Jei taip, su kokiais dokumentais reikia kreiptis į savivaldybę? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Jeigu neturėjote įgijusi būsto, tuomet galėtų priklausyti. Jums reikia nuvykti į savivaldybę, pradžioje pasiteirausite ar Jums tikrai priklauso parama, ar tikrai atitinkate visas sąlygas, o po to galėsite pateikti pajamų ir turto deklaracijas už praėjusius metus. Išsamią informaciją rasite čia: Parama būstui jaunoms šeimoms.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Laba diena, noriu paklausti, mes atitinkam kriterijus dėl būsto paramos jaunoms šeimoms. Esame pasistatę namą, tačiau jis dar nebaigtas, ar tokiu atveju skiriama parama namo įsirengimui, ar čia parama skiriama tik namo statybai. Gal būtų galima konkrečiau viską sužinoti apie skiriamą paramą būsto statybai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti kokio baigtumo yra Jūsų pastatytas namas. Įstatymas sako, kad paskola suteikiama būstui įsigyti arba statyti, tai priklausomai nuo esamos situacijos, priklausys ir atsakymas. Pasiteiraukite savivaldybėje kokia tiksliai būtų Jūsų situacija. Parašykite kaip sekėsi, įdomu.

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, norėčiau paklausti ar galėčiau gauti būsto paskolą ar lengvata jaunoms šeimoms? Esu vieniša mama, auginu 1 vaiką, dirbu 1 metus alga 450 į rankas, vaikas gauna vaiko pinigus 45eur. Iš vaiko tėvo nesu prisiteisusi alimentų, bet islaiko:)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų pajamos yra per mažos norint gauti būsto paskolą. Tačiau tiksliems paskaičiavimams, siūlau kreiptis į bankus ar galėtų suteikti. Jeigu bankų atsakymai būtų teigiami, tuomet kreipkitės į savivaldybę, nes pažymą paramai turėtumėte gauti, tik ar bankai paskolą išduos labai didelis klaustukas.

+3Buvo naudinga
Ieva

Laba diena, Noriu pasitikslinti, ar teisingai suprantu paramos jaunoms šeimoms įstatymą. Pirmo būsto ir vaikų nėra. Turime žemės sklypą regione, kuriame norėtume pradėti statyti namą. Ar parama gali būti skiriama bet kokioje statybų eigoje? Tuo atveju, jei pasisektų gauti paramą, ar tiesa, jog ją gautume tik užbaigę namo statybas (100% baigtumas)? Ar suinvestavus 30% turto vertės parama nebūtų skiriama? Nes natūralu, jog be papildomų pinigų (ar paskolos) užbaigti statybų greitai nepavyktų, o paskolą juk imti reikia tik gavus pažymą. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Jeigu kalbate apie paramą regionuose, tuomet turėtumėte pradžioje pasistatyti kažkiek savo lėšomis ir kreiptis dėl paskolos. Jeigu 100% baigtumo nebus - paramos negausite. Paskata bus išmokama tik su 100% baigtumo po to.

+4Buvo naudinga
Tadas

Sveiki. Su žmona esame abu iki 35 metų, turime du vaikus, norime pirkti pirmą būstą (nesame turėję jokio NT nei vienas). Objektas teritorijoje, kur parama (jaunoms šeimoms regionuose) teoriškai įmanoma. Na pinigėliai šiems metams lyg ir pasibaigė pagal prašymų skaičių ir skirtą sumą. Atsakymą dėl galimybės gauti paramą mes turbūt dar galime gauti ir su pardavėju galima tartis, kad lukteltų tas dvi savaites. Banke - davė suprast, kad paskolą gauti galime. Pora niuansų ir su tuo susijusių klausimų: 1. Namas nėra 100% baigtas (76%), banko darbuotoja sakė tai kliūtis gauti paramą. Nieko panašaus internete neradau. Ar tai tiesa? 2. Jei šiemet mes paramos negalim gauti, nes eilėje esame tikrai per toli, tai ar tas atsakymas dėl kriterijų atitikimo ir buvimas "eilėje" turi kokią nors prasmę? Ar tokiu atveju lengvatinio kredito sutartis sudaroma ir bankas lauks savo pinigėlių iš valstybės? Tas lyg ir turėtų būti padaryta per 4 mėn remiantis straipsniais internete, bet tai nebeįmanoma. Žodžiu ar šiemet nepatekdami į sąrašą tų, kuriems bus suteikta parama mes praktiškai prarandam galimybę ją gauti ar yra prasmė buvimo eilėje ir teoriškai po 3jų metų gausim paramą ir sumažės įsiskolinimas? Būti eilėje ir laukti 3 metus, kad nupirkti kiek juokingas scenarijus, joks normalus pardavėjas tiek nelauks, tai nebent iš giminių pirkdami pasišildys apsukresni sulaukę eilės.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Taip, būsto pirkimas su parama privalo būti 100% baigtumo. O dėl paramos gavimo, kai gaunate pranešimą ir ateina Jūsų eilė, tik tuomet turite vykti į banką ir sudaryti kredito sutartį. Jeigu tai atliksite anksčiau, paramos negausite. Taip, scenarijus nelogiškas ir šitas visas paskatos reikalas yra neišdirbtas ir sudaro daug neaiškumų ir nepatogumų.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Norėčiau sužinoti ar mano dukra, kuri ištekėjo š.m. rugsėjo pirmą dieną, turi galimybę gauti paramą pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms (turi vieną vaiką). Situacija neaiški todėl, kad jos vardu prieš keletą metų yra paimta paskola iš banko butui įsigyti. Kadangi aš, jos mama, gyvenu užsienyje, tai neturėjau galimybės gauti paskolos, o dukroms (dar yra kita dukra), reikėjo gyvenamojo būsto. Esu išsiskyrusi prieš penkerius metus, jokio turto po skyrybu negavau. Dirbanti dukra sutiko jos vardu imti paskolą, bet visas išlaidas, susijusias su būsto pirkimu ir paskolos grąžinimu moku aš, darau reguliariai pavedimus iš Airijos į jos banko saskaitą. Ji gyvena nuomotame bute su vyru ir dukrele, o tame bute gyvena kita mano dukra. Kadangi pradinis buto įnašas ir visi kiti pavedimai yra apmokami iš mano banko saskaitos Airijoje, ar yra galimybė įrodyti, kad tai ne mano dukros butas, ne jos nuosavybė, o mano, ir kad ji neturi faktiškai jokio realaus gyvenamojo ploto ir jai reikalinga valstybės parama. Kitas klausimas būtų toks - jeigu jaunas žmogus, kuris dirbo ir užsidirbo pajamų, būdamas dar vienišas, ir įsigijo būstą iki santuokos, nebeturi teisės, kiek suprantu, būnant santuokoje gauti paramą šeimos pirmam būstui įsigyti. Kodėl asmeninis turtas prilyginamas kaip abieju sutuoktinių, nors jis įsigytas dar prieš santuoką? Ir tada kodėl vieni, kurie nesutaupė iki santuokos, verti gauti paramą, o kurie sunkiai dirbo iki jos, jau neverti valstybės paramos? DĖKUI UŽ ATSAKYMUS IŠ ANKSTO.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų dukra jau turi būstą, todėl parama nepriklauso. Nebent dar galioja ši 5 metų sąlyga, tuomet parama įmanoma:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma.

Paramos jaunoms šeimoms suteikiamos būtent tam, kad paremti tas šeimas kas nesugebėjo užsidirbti per tą laiką ir iš tiesų reikia pagalbos. Tie, kam pasisekė, dirbo, užsidirbo, parama nesuteikiama, nes šiuo atveju yra kam labiau reikia pagalbos.

+3Buvo naudinga
Vilma Racickiene

Sveiki.Gaila,bet atsakymas daugiau negu keistas.Aiskiai isdesciau esama situacija su irodymais,kad tai ne dukra isigijo ta buta,juo labiau uzsidirbo,o atsakyme teigiama,kad dukrai pasiseke uzsidirbti pinigu ir nusipirkti buta.Daugiau negu neprofesionalu toks atmestinis poziuris i klausima.Bet kokiu atveju dekui.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų klausimas buvo "Ar gali mano dukra gauti paramą". Atsakymas buvo: Negali. Su paaiškinimu kodėl.

Nelabai suprantu kur Jūs matote atmestinumą, paaiškinkite. Ar aš Jums turiu pasakyti kodėl vyriausybė leidžia tokius įstatymus? Savo laiką skiriu visiems atsakydamas į klausimus visiškai be jokio atlygio, norėdamas padėti žmonėms. Na, bet dėkui už Jūsų nuomonę. Linkiu sėkmės!

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Turiu klausimą. Mano šeima pretenduoja gauti subsidiją būsto paskolai. Bet iškilo dvi problemos. Ar nuėjus į banką su raštu iš savivaldybės, kad gavom paramą iškart galima bus paskolą būstui tvarkytis ar dar reiks laukt? Ir einant dėl paskolos kokių reikia dokumentų? Klausiu iškart, kad nereiktų lakstyt kaip išprotėjusiems.

Atsakyti Dalintis
Inga

Sveiki, siuo metu perkame busta su subsidija jaunoms seimoms regionuose.Kai tik gausi iš spis.lt pranešimą, kad gavai subsidiją, turi į bankus kreiptis su būsto vertinimu ( darėme agentūroje oderhaus mokėjau 180 e) ir pažymomis iš Registrų centro, kad visi šeimos nariai neturi giminystės ryšių su pardavėjais ( į registrų centrą eiti su pardavėjais arba jų raštišku sutikimu, kad leidžia registrų centrui naudoti jų asmeninius duomenis. Pažyma viena ne skubos tvarka, per 1 men. 5.30 e kainuoja, skubos tvarka per 3 d. 25 e). Tu dalykų reikia pirmiausia. Dar jei namas, tai nori, kad ne senų metų statyba būtų ne daugiau 30 metų.Arba renovuotas. Turi dokumentuose būti baigtumas 100 % nes irgi gali neduoti paskolos, geriausia neturėti jokių kitų įsipareigojimų (labai grieštai žiūrima dėl greitūjų kreditų, jei turit įsipareigojimų nepradelsinėkit įmokų mokėjimo dienos, nes į kliento mokumą labiausiai žiūrima.) Patarčiau nueiti į banką išsiėmus iš registrų centro pagal perkamo būsto adresą išrašą apie tą būstą( duoda be savininkų sutikimo kaina gal 2.40 e) konsultacijai dėl būsto pirkimo ir viską paaiškina.Ir dar labai svarbu, kad subsidija duodama, ne tokia kokios prašom, o nuo to kiek įvertins vertintojas. Jei pvz perki namą už 30 tukst, o įvertins tik 26 tūkst., tai nuo likusių 4 tūkst reikės savo pradinio įnašo, o subsidija bus tik 26 tūkst. O kelinta eilėje esate?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, apie kurią paramą kalbate: regionuose ar tiesiog jaunoms šeimoms. Bet kokiu atveju Jums reikės įsitikinti ar yra paramai likę pinigų. Kadangi nėra statistikos ar viešos informacijos, kuriuose bankuose yra dar likę paramos pinigų ir ar dar nėra išnaudotas periodui skirtas limitas. Patarčiau kontaktuoti su banku, kuriame imate būsto paskolą ir su savivaldybe. Dėl dokumentų, taip pat bankai sudarys sąrašą dokumentų, priklausomai nuo perkamo būsto tipo, situacijos, paramos tipo ir pan. Spėsite, nemanau, kad bus kažkoks galvos skausmas.

+3Buvo naudinga
Edita

Sveiki, norėjau jūsų paklausti ar galėčiau pratenduoti į paramą būstui jaunoms šeimoms įsigyti? Esu vieniša mama, auginu sūnų uždarbiaunu važinėdama į uzsieni. Alimentų nesu prisiteisusi nuo dukryčių tėvelio. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Jūsų pajamos ir gyvenamoji vieta turi būti Lietuvoje norint gauti paramą. Tačiau reikia žiūrėti į situaciją individualiai. Siūlau kreiptis į savivaldybę ir į banką. Savivaldybėje sužinokite ar Jums vis tik priklauso parama, o banke ar galėtumėte gauti būsto paskolą pagal Jūsų sitauciją.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų