Jaunas žmogus

Jaunas žmogus. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „jaunas žmogus“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
minija

Sveiki, esu jaunas žmogus, dirbanti, gyvenu su tėvais, bet norėčiau savo būsto, ar įsigyjant pirmąjį savo būstą, aš galėčiau gauti banko paramą pirmąjam būstui įsigyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Paramos suteikiamos tik atitinkant paramos reikalavimus, esminiai kriterijai: būti susituokus ir turėti bent 1 vaiką arba būti neįgaliems ar našlaičiams. Paskaitykite paramos būstui įstatymą bankai.lt portale - rasite daugiau informacijos ir rūpimų atsakymų.

+3Buvo naudinga
Orinta

Esu vieniša mama, auginu 1 vaiką. Pajamos apie 700-800 eur per mėn. Kaip bankui atrodo kad žmogus mokėti paskolos 200 eur negali, bet mokėti nuomą 250 eur per mėnesį - gali be problemų. Tai kaip jaunam žmogui dirbančiam Lietuvoje o ne užsienyje įsigyti būstą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Orinta, dėkui už nuomonę. Paskola ne juokas, įsipareigojate didelei sumai. Ne į įmokas žiūrėkite, o į sumą, kurią būsite skolingi. Įmoka bet kada gali padvigubėti ir tada stresas visiems. Vienintelis būdas - didinti pajamas ir daugiau dirbti. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Norėčiau sužinoti ar mano dukra, kuri ištekėjo š.m. rugsėjo pirmą dieną, turi galimybę gauti paramą pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms (turi vieną vaiką). Situacija neaiški todėl, kad jos vardu prieš keletą metų yra paimta paskola iš banko butui įsigyti. Kadangi aš, jos mama, gyvenu užsienyje, tai neturėjau galimybės gauti paskolos, o dukroms (dar yra kita dukra), reikėjo gyvenamojo būsto. Esu išsiskyrusi prieš penkerius metus, jokio turto po skyrybu negavau. Dirbanti dukra sutiko jos vardu imti paskolą, bet visas išlaidas, susijusias su būsto pirkimu ir paskolos grąžinimu moku aš, darau reguliariai pavedimus iš Airijos į jos banko saskaitą. Ji gyvena nuomotame bute su vyru ir dukrele, o tame bute gyvena kita mano dukra. Kadangi pradinis buto įnašas ir visi kiti pavedimai yra apmokami iš mano banko saskaitos Airijoje, ar yra galimybė įrodyti, kad tai ne mano dukros butas, ne jos nuosavybė, o mano, ir kad ji neturi faktiškai jokio realaus gyvenamojo ploto ir jai reikalinga valstybės parama. Kitas klausimas būtų toks - jeigu jaunas žmogus, kuris dirbo ir užsidirbo pajamų, būdamas dar vienišas, ir įsigijo būstą iki santuokos, nebeturi teisės, kiek suprantu, būnant santuokoje gauti paramą šeimos pirmam būstui įsigyti. Kodėl asmeninis turtas prilyginamas kaip abieju sutuoktinių, nors jis įsigytas dar prieš santuoką? Ir tada kodėl vieni, kurie nesutaupė iki santuokos, verti gauti paramą, o kurie sunkiai dirbo iki jos, jau neverti valstybės paramos? DĖKUI UŽ ATSAKYMUS IŠ ANKSTO.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų dukra jau turi būstą, todėl parama nepriklauso. Nebent dar galioja ši 5 metų sąlyga, tuomet parama įmanoma:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma.

Paramos jaunoms šeimoms suteikiamos būtent tam, kad paremti tas šeimas kas nesugebėjo užsidirbti per tą laiką ir iš tiesų reikia pagalbos. Tie, kam pasisekė, dirbo, užsidirbo, parama nesuteikiama, nes šiuo atveju yra kam labiau reikia pagalbos.

+3Buvo naudinga
Vilma Racickiene

Sveiki.Gaila,bet atsakymas daugiau negu keistas.Aiskiai isdesciau esama situacija su irodymais,kad tai ne dukra isigijo ta buta,juo labiau uzsidirbo,o atsakyme teigiama,kad dukrai pasiseke uzsidirbti pinigu ir nusipirkti buta.Daugiau negu neprofesionalu toks atmestinis poziuris i klausima.Bet kokiu atveju dekui.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų klausimas buvo "Ar gali mano dukra gauti paramą". Atsakymas buvo: Negali. Su paaiškinimu kodėl.

Nelabai suprantu kur Jūs matote atmestinumą, paaiškinkite. Ar aš Jums turiu pasakyti kodėl vyriausybė leidžia tokius įstatymus? Savo laiką skiriu visiems atsakydamas į klausimus visiškai be jokio atlygio, norėdamas padėti žmonėms. Na, bet dėkui už Jūsų nuomonę. Linkiu sėkmės!

+4Buvo naudinga
Laura

Sveiki, vienur skaičiau jog paskolos subsidija iš valstybės gali gauti jaunos šeimos. Kitur jog jaunas žmogus kurio metinės grynosios pajamos neviršija 8000€. Nesuprantu visiškai kokie žmonės gali pretenduoti į šia paramą. Esu jauna 20 metų moteris per metus gaunanti 4000€ grynųjų pajamų. Nuosavo turto neturiu. Ar įmanoma gauti paramą būstui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Parama skirta jaunoms šeimoms. Jauna šeima yra susituokusi ir turinti vaikų. Vieniems jauniems asmenims, kurie nėra susituokę ir neturi vaikų - parama nesuteikiama, nebent yra našlaičiai ar neįgalieji.

Parama jaunoms šeimoms visoje Lietuvoje, detali informacija apie paramą būstui.

+3Buvo naudinga
Karolis

Sveiki. Norėjau pasitikslinti dėl valstybinės paramos, ar gali ją gauti vienas jaunas žmogus? Čia visur akcentuojamos tik jaunos šeimos - su vaikais ar be vaikų ir visos gali pretenduoti. Tik niekur informacijos apie jauna asmenį, kuris gal nerado antros pusės ir nenori laukti kol kažkas po kažkiek laiko atsiras, turi darbą, padorų atlyginimą ir norėtų įsigyti būstą vienas pats. Ar rengiamam projektui liepos mėn. seimui - yra kokie pasiūlymai būtent jauniems asmenims, kurie yra vieni be antros pusės ir norėtų, taip pat gauti valstybinę paramą būstui. Dėkui už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Deja, šiuo metu galioja ir ruošiami paramos projektai tik jaunoms šeimoms. Vieniši asmenys liko užmiršti.

+4Buvo naudinga
Karolis

Liūdesys...Dėkui už atsakyma

Buvo naudinga
Svajune

Laba diena, o kuo kitoks jaunas žmogus, kuris vietoj to, kad būdamas 20 metų prisigimdė vaikų, o studijavo, norėjo kažko daugiau pasiekti, sukurti šeimą turint kažkokį pagrindą po kojomis? Kodėl tokiam žmogui niekas jokių lengvatų neduoda? Tokiam žmogui nereikia būsto? Ar pas mus Lietuvoje parama teikiama tik tokiems žmoniems, kurie patys pirštų nepajudina, kad geriau gyventų? O tiems, kurie stengiasi, pagalbos įsigyti būstą nereikia?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Svajune, dėkui už nuomonę. That's life. Ir dar Kubilius su Landsbergiu kaltas dėl visko :) Daugiau pozityvumo ir viskas bus gerai. Gyvename ten, kur gyvename, su socialiniais reikalais Lietuvoje yra blogai, atlyginimai, pensijos ir t.t. Bet manau ne laukti reikia kol kas nors kažką duos, o pačiam daryti ir stengtis. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Miglė

Sveiki, skaičiau įstatymą bet iki galo nesuprantu ar turi teisę jaunas dirbantis Lietuvoje žmogus į paramą (be vyro, vaikų, neturintis turto) ar neturi (Kauno mieste)? Suprantu, kad pirmo būsto suma neturi viršyti 53tūkst. Bet ar parama priklausytų nuo algos ar dėl kažkokių kitų dalykų nėra teisės į paramą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Šis įstatymas ir parama yra skirta tik šeimoms. Taigi, privalote turėti vyrą ir vaiką. Taip pat Jūsų pajamos negali viršyti nustatytų ribų. Plačiau, skaitykite čia.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų