Senos statybos butas

Senos statybos butas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „senos statybos butas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Deividas

Sveiki, norėčiau sužinoti ar yra galimybė gauti paskola senos statybos namui, kartu su paskola namo įrengimui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Jeigu pajamos ir visa bendra situacija leidžia - galimybės yra.

+3Buvo naudinga
Solveiga

Sveiki, galvojame pirkti būstą senos statybos 1985-1999 m. koks bus pradinis įnašas nuo pardavimo sumos 15% ar 20%?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Solveiga, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko vertinimo ir sprendimo.

+3Buvo naudinga
Rimantas

Sveiki, esame nesusituokę, norime pirkti būstą už 45000eu, su drauge į rankas uždirbame po 850eu, kaip geriau imti kartu ar atskirai paskolą? Kuriuo atveju palūkanos būtų geresnės? Abu su "švariom" kredito istorijom, aš turiu vaiką iš pirmos santuokos, draugė neturi. Ir koks bankas duoda paskolą būsto remontui/įsirengimui tomis pačiomis sąlygomis kaip ir būstui įsigyti? Butas senos statybos, apleistas, bet neprastoje vietoje. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimantai, dėkui už klausimą. Geriau imti dviese, bus geresnės sąlygos Jūsų atveju manau. Visi bankai gali pasiūlyti šią galimybę, pereikite per bankus ir pasiteiraukite sąlygų: Luminor, SEB, Swedbank. Atminkite, kad seniems butams gali būti didesnis pradinis įnašas, paaiškės po vertinimo.

+3Buvo naudinga
Ingrid

Sveiki. Jei perkant butą naujos statybos name. Koks būtų pradinis įnašas % ? Ar neturi reikšmės jis ar senos ar naujos statybos? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrid, dėkui už klausimą. Minimalus pradinis įnašas yra 15% naujos statybos bute. Senos statybos butams įprastai yra taikomas didesnis pradinis įnašas. Bet tai labai individualu, yra žiūrima į pačio buto likvidumą, kokia vieta ir t.t. Bankai individualiai įvertina pradinio įnašo dydį priklausomai nuo būsto ir Jūsų vertinimo.

+3Buvo naudinga
Marius

Sveiki, turiu klausimą - būsto vertė įvertinta 85000 eu. Kaina, kurią mokėtume už būstą būtų 75000 eu. Būtų imama būsto paskola 75000 eurų, pradinis 15 % įnašas yra. Butas senos statybos (1995m), dėl to reikėtų papildomai įsirengti. Įsirengimui kaina būtų apie 12-15 tūkst. eurų. Tokios sumos sukaupę nesam, dėl to būtų reikalinga paskola būsto įsirengimui. Klausimas - ar būtų įskaičiuoti į būsto įrengimo paskolą tie 10000 eurų nuo būsto vertės ir sumokėtos sumos ar vis dėl to skaičiuotų nuo 75000 eurų pradinę vertę, kurią reikėtų kelti savomis lėšomis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Mariau, dėkui už klausimą. Labai gerai, kad būstas įvertinas daugiau, negu mokėsite už jį. Todėl, kad galėsite paimti 10 tūkst. eurų paskolą remontui. Žinoma tam, kad gautumėte tą paskolą, turi ir Jūsų pajamos leisti.
+4Buvo naudinga
Justina

Sveiki, Noriu pasiteirauti, jeigu perkamas senos statybos butas (su paskola), kuriam reikalingas kapitalinis remontas, ar bankas prie paskolos duoda paskolą būsto įrengimui? Ar perkant pastatytą, nors ir kritinės būklės, galima tik remontui paskolą imti? Dėkui.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Justina, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, kaip būtų su turto vertinimu ir imamos būsto paskolos sumos. Pvz. jeigu butas bus įvertintas 30 tūkst. eurų ir paskolos suma bus tokia pati, tai bankas nebegalės suteikti paskolos remontui, nes tokiu atveju bankas jau paskolins daugiau, negu būstas yra vertas. Nebent Jūsų pajamos yra labai didelės ir tai leis imti dar didesnį kreditą, bet dažniausiai orientuojamasi į perkamo būsto vertę pagal turto vertinimą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad senos statybos butams, bankai gali prašyti didesnio nei 20% pradinio įnašo. Kritinės būklės būstų bankai nefinansuoja, nes jie yra nelikvidūs ir rizikingi.

+4Buvo naudinga
Justė

Kiek procentų pradinio įnašo reiktų turėti, jei perkamas butas yra VIlniuje, 3 kam. 1980 metų statybos, kaina 53000. Ar būtų įmanoma gauti kreditą su 15% pradiniu įnašu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juste, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo buto ir jo vertinimo, tačiau dažniausiai senos statybos butams prašoma bent 20% pradinio įnašo. Bet kokiu atveju pereikite per bankus ir pasiteiraukite tiksliau, pateikus konkrečią vietą ir vertinimą.

+3Buvo naudinga
Edvinas

Laba diena. Kokie DNB banko palūkanų skaičiavimo pliusai ir minusai lyginant su kitais bankais? Norimas pirkti butas 1987m statybos daugiabutyje, paskolos terminas 30m, ar tai įtakoja DNB skaičiuojamoms palūkanoms turto nuvertėjimas, tarkim, kai buto amžius bus 50 metų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edvinai, dėkui už klausimą. DNB palūkanų skaičiavimas yra kitoks nei visų bankų. DNB siūlo maržą + EBIFN, o kiti marža + EURIBOR. Apie šią temą buvo labai daug diskusijų, galite pasiskaityti žemiau esančiuose klausimuose. Daugiau apie EBIFN ir EURIBOR skirtumus pasiskaitykite čia: Nuoroda 1, Nuoroda 2.

Dėl senos statybos butų, įprastai bankai suteikia mažesnį finansavimą, t.y. senos statybos butams tikėtina, kad negausite 85% finansavimo, tad teks įnešti didesnį pradinį įnašą.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki, Su draugu esame nesusituokę, mano pajamos paskutinius 6 mėn. yra apie 750 eur į rankas, darbo stažas nepertraukiamai 1,5 metų. Draugo pajamos 1100 eur į rankas, tačiau jis perėjo į kitą darbą, nors jo stažas nepertraukiamas yra apie 6 m. Svarstome apie būsto paskolą. Ar reikėtų laukti, kad draugas išdirbtų bent pusę metų naujoje darbovietėje? Ar keistųsi sąlygos jei būtume susituokę? Ar tiesa, kad senesnės statybos namuose būstui bankas neduos 85% paskolos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Dėl draugo perėjimo iš vienos darbovietės į kitą, būtų geriau išdirbti 6 mėn., tačiau galite bandyti ir dabar nueiti, bankas įvertins, galbūt užteks ir trumpesnio laikotarpio. Vis tik tas reikalavimas 6 mėn. yra ne šiaip sau, o dėl saugumo. Juk naujoje darbovietėje, nepraėjus bandomojo laikotarpio darbuotojas gali netikti darbovietei, tačiau išimčių yra priklausomai nuo profesijos, veiklos, statuso ir pan.

Dėl santuokos. Sąlygos neturėtų keistis dėl santuokos fakto.

Dėl senesnės statybos butų. Priklausomai nuo būsto likvidumo, yra vertinamas finansavimas. Tačiau iš praktikos galiu pasakyti, kad senos statybos butai miegamuosiuose rajonuose yra finansuojami 70-80%. Senamiestyje, prestižinėse vietose gali būti kitaip. Bankai nelabai mėgsta senesnės statybos butų finansavimo:) ypač jeigu butas senesnis nei 1980m., tuomet ir sąlygos skiriasi. Išimtys gali būti taikomos senamiesčiui.

+5Buvo naudinga
Skaiste

Sveiki, norejau paklausti ar įmanoma, kad bankas finansuotų 85% jei namas yra senos statybos, tačiau vidus visas sutvarkytas, yra 8 arai žemės, garazas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Skaiste, dėkui už klausimą. Manau, kad įmanoma tik tuo atveju, jeigu namas yra likvidus ir pastatytas labai geroje vietoje. Priklausys nuo turto vertinimo ir konkretaus banko požiūrio į turtą.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų