Ar verta pirkti

Ar verta pirkti. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „ar verta pirkti“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Vasarė

Laba diena, noriu pasiteirauti ar, Jūsų manymu, dabar yra tinkamas metas pirkti būstą? Kaip manote, geriau 1974m. statybos name esantis butas strategiškai patogioje vietoje - Neries krantinėje, kai netoliese senamiestis, ar 2020m. statybos naujas butas, bet Romainiuose, Giraitėje? Ar koronaviruso paveikta ekonominė padėtis, galėtų keisti nekilnojamo turto rinką, ar po paskutinės 2009m. krizės NT jaučiasi viskam pasiruošusi? Gal verta laukti rudens? Labai ačiū, už atsakymus!

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Renata

Sveiki. Labai reikia patarimo. Prieš pat korona virusą pradėjome ieškotis pirkti namą, radome tinkamą variantą, kadangi jo vertė yra virš 100 000 eur. Kilo abejonių ar verta šiuo karantino laikotarpiu kreiptis dėl busto paskolos ar geriau sulaukti geresnių laikų? Kalba eina apie palūkanas, ar kenkia dabartinė situacija? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Šiuo metu palūkanos nėra labai didelės. Didžiausia rizika yra ta, kad per ateinančius metus gali atpigti Jūsų perkamas turtas, tad natūraliai prarastumėte. Tačiau rizikos lieka rizikomis, taip pat yra ir tikimybė, kad turto kainos kils, nes didės infliacija. Nėra vieno atsakymo, nežinomybė didelė. Jeigu yra galimybės, geriau palaukti iki rudens.

+3Buvo naudinga
Rosana

Sveiki. Ar verta pirkti butą sename, 1938 metu statybos name. Banko paskolos nereikia. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rosana, dėkui už klausimą. Namas namui nelygus ir kiekvienas savo požiūrį skirtingą turime, tad reikia spręsti patiems. Verta ar neverta čia labai plačiau galima pažvelgt.

+4Buvo naudinga
Goda

Sveiki. Su draugu (mes nesusituokę) planuojame pirkti butą, vertą 50000e. Šiuo metu situacija tokia, kad aš nedirbu (esu studentė), bet turiu santaupų iš ankstesnių darbų. Draugas per mėnesį uždirba 1200e "į rankas". Žinome, kad draugas gali gauti paskolą vienas, tačiau dar nesiteiravome bankų, ar yra galimybė tapti būsto bendraskolininkais. Ar bankai atsižvelgia į tai, kad nors aš ir nedirbu, bet studijuoju perspektyvią specialybę (programavimą)? Ar visgi bendraskolininku negali tapti bedarbis? Ačiū už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Goda, dėkui už klausimą. Bendraskoliai gali būti dirbantis ir bedarbis, tačiau turi užtekti pajamų abiems pragyventi ir mokėti paskolą. Todėl kreipiantis dėl paskolos yra vertinami paraiškos teikėjai ir pateikiamas atsakymas kokios yra galimybės. Visos išvardintos sąlygos bus vertinamos individualiai ir kiekvienas bankas gali vertinti skirtingai.

+3Buvo naudinga
Vilmantas

Laba diena. Laukiame eilėje paramai jaunoms šeimoms būstui įsigyti ir radome mums tinkantį butą kurio kaina 51000€ ir 77 kvadratiniai metrai. Tai kaip suprantu mums paramos neskirs nes viršija kvadrato normatyvinę vertę? Ką tokiu atvėju daryti? Labai Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Valda

Mane taip pat domina sis klausimas. Pagal verciu zona atitinka, o pagal kv.m. kaina ne, tai kaip zinoti?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilmantai, dėkui už klausimą. Turbūt kalbate apie paskatą būstui jaunoms šeimoms regionuose. Jeigu normatyvinę vertę viršijate, parama neskiriama. Bet atkreipkite dėmesį, kad pirkti galite už kiek norite kv. m. kaina, kad ir 1000 eur kv. m., svarbu, kad tos zonos patektų pagal registrų centro duomenis ir jų nustatytas vertes. Galbūt verta pagalvoti apie kitą paramą, kurioje neskaičiuojamos normatyvinės vertės: parama būstui jaunoms šeimoms Lietuvoje.

Pasitikrinti, kur galima pretenduoti į paramą regionuose galite čia: www.regia.lt/zemelapis

Daugiau informacijos apie: paramą būstui regionuose.

Kito varianto nėra, jeigu neatitinkate reikalavimų - paramos negausite.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti būstą, butą įvertino 10800euru, ar verta imti būsto paskolą šiai sumai? Nes dar remontui reiktų 5000euru, tai reiktų dar papildomai imti apie 5000euru vartojamaja paskolą , ar geriau tiesiog pasiimti vartojamaja paskolą būstui, kuri suteikia Swedbank, su 10metu trukmės mokėjimų . Labai įdomu nes būsto paskolos užėmė daug laiko, ir dokumentų forminimas kiek žinau nemažai kainuoja, apsvieskit jai galima

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Būsto paskolos ėmimas neužima daug laiko ir mokesčiai nėra labai jau dideli, proporcingi procentai nuo sumos. Gaukite pasiūlymą vartojimo paskolai ir būsto, gaukite visus įkainius, palyginkite ir žinosite. Kiekviena situacija individuali, nėra vieno atsakymo šiuo atveju. Imti vartojimo, būsto paskolą ar nesiskolinti reikia apsispręsti pačiam, priklausomai nuo to, kokioje situacijoje gyvenate.

+3Buvo naudinga
Liudvikas

Jei noriu pirkti sodybą už 16 tūkstančių eurų, tai bankas ją vertina 16 tūkstančių? Ir gali man duoti tą sumą? pradinį įnašą turėtume 15-20 %. Ir jei bankas įvertina būsto vertę kaip mažesnę tai klausimas, Ar galima gauti būsto paskolą įkeičiant ne tą būstą, kurį perki, o kitą, kurį jau turi? Pvz: jei turiu namą, kurio vertė 100 tūkstančių, ar galiu jį užstatyti ir gauti būsto kreditą nusipirkti sodybą, kurios vertė 16 tūkstančių eurų? Mano ir žmonos pajamos kartu sudėjus yra apie 850 eurų. Pradinį įnašą turime.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Liudvikai, dėkui už klausimą. Dėl turto vertės tai tik turto vertintojas pasakys kiek ta sodyba yra verta ir pagal tai būtų suteikiamas kreditas. Nesvarbu, kad mokėsite 16 tūkst., bet jeigu turto vertintojas įvertins mažiau, tai bankas galės tik tiek finansuoti, kiek turto vertintojas nustatė. Dėl pradinio įnašo tai individualu ir bankas, įvertinęs situaciją pasakys. Ir perkant sodybą, čia nelabai skaitysis kaip būsto pirkimas, čia bus šiek tiek kitokios sąlygos. Kreipkitės į bankus individualiam vertinimui. Parašykite kaip sekėsi, įdomu.

+5Buvo naudinga
Vaidis

Sveiki, dirbu už Lietuvos ribų-Švedijoje, ir statausi namuką. Reikia banko pagalbos (paskolos), kad galėčiau su šeima gražiai ir laimingai gyventi. Kiek žinau praeitų metų išleistas Lietuvos banko apribojimas labai pakenkė tautiečiams kas nedirba Lietuvoje, taipogi mane. Ar bus kokių pakitimu greitu laiku ar ne? Ar verta laukti ar geriau pakuoti tašes kaip kiti tai daro. Dėkoju

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidi, dėkui už klausimą. Paskutiniais duomenimis (2018 08 17), situacija nepasikeitė ir bankai neišduoda būsto paskolų tiems, kas gauna pajamas užsienio valiuta.

+3Buvo naudinga
Gediminas

Laba diena. Esama situacija:

 • Turime būsto paskolą – 29K Eur. DNB banke, paskola paimta 2013m. (30m.);
 • Planuojame pirkti antrą, didesnį būstą (esamą norime pasilikti - nuomai) – paskola siektų apie 80K Eur;
 • Pradinį įnašą turėsime (jeigu bus finansuojama 80% paskolos);
 • 4 asm. (du mažamečiai) šeimos pajamos pakankamos;
 • Abiejų atlyginimai pervedami per DNB banką (nepamenu ar sutartyje nurodyta jog privaloma ar pan. ).

Klausimai:

 1. Kadangi nenorime imti paskolos iš DNB dėl EBFIN ar galima antra paskola kitame banke?
 2. Ar kitas (ne DNB) bankas gali prašyti/reikalauti jog atlyginimai būtų pervedami per jo banką suteikiant geresnią maržą?
 3. Įprastai antrą paskolą finansuoja 80%?
 4. Kaip bankai vertina kai imama antra būsto paskola? Labiau rizikingesnė, ar atsižvelgia tik į gaunamas pajamas,jų stabilumą ir pan.?
 5. Gal būt iš praktikos žinote ar marža didinama imant antrą būsto paskolą?
 6. Ar pasitaiko tokių atviejų, jog verta finansiškai, imant didesnę paskolą kitame banke perkelti pirmąją paskolą?

Iš anksto dėkoju už atsakymus.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Gediminai, ačiū už tokį išsamų klausimą. Kadangi nematau Jūsų DNB kredito sutarties kas joje leidžiama, kas ne, tad iš savo patirties atsakysiu bendrai:

 1. Dažniausiai visuose bankuose, neabejoju, kad ir DNB banke taikoma sąlyga, jog tam, kad galėtumėte gauti paskolą kitame banke, turite gauti DNB banko sutikimą. Jeigu paskolą kitame banke imtumėte be DNB sutikimo, tai DNB banko galėtų būti traktuojama kaip sutarties pažeidimas ir būtų reikalaujama grąžinti pinigus (paskolos likutį).
 2. Reikalauti bankas negali nieko, tiesiog tai gali įtakoti kredito gavimo sąlygas. Pagal naujas ES direktyvas, kurios turėtų įsigalioti rudenį, bankams turėtų būti draudžiama reikalauti pervesti pajamas konkrečiai į vieną ar kitą banką, tačiau vedant derybas su banku dėl banko maržos tai gali įtakoti jos dydį.
 3. Standartiškai antra paskola finansuojama 70-80 proc.
 4. Imant antrą paskolą bankas atsižvelgia į viską, ką paminėjote - taikomos didesnės apsaugos, didesnė rizikos marža, vertinamos pajamos ir t.t.
 5. Imant antrą paskolą dažnu atveju taikoma didesnė banko marža Pvz. jeigu šiandien pirmam būstui būtų taikoma 1,5 - 1,7 proc. marža, tai antram būstui jau būtų didinama rizika ir taikoma nuo 1,8 iki 2,1 proc. ir dar didesnė banko marža. Išimtis gali būti taikoma ir marža nedidinama tokiu atveju, jeigu lygiagrečiai pirmasis būstas būtų pardavinėjamas. Taip pat svarbu žinoti, jog jeigu pirmasis būstas buvo perkamas gyvenamosios paskirties, o vėliau jis būtų nuomojamas, banko apie tai neinformavus gali būti pakelta banko marža, nes būstas būtų perkvalifikuojamas į komercinės paskirties.Kredito sutartyje nurodyta, jog be banko sutikimo būsto nuomoti negalite.
 6. Taip, Gediminai, tikrai tokių atvejų pasitaiko, tai yra derybų su banku klausimas. Jeigu reikės išsamesnių atsakymų, patarimų, kredito sutarties, bankų pasiūlymų analizės, kreipkitės asmeniškai.
+12Buvo naudinga
Milda

Sveiki. Su antrąja puse nusprendėme pirkti pirmąjį savo būstą. Mano situacija tokia, kad naujų metų dirbau pagal ind. veiklos pažymą, visuomet paslaugas teikiau vienam UAB'ui, išrašydavau jam sąskaitą, jis uždeklaruodavo man išmokėtas pajamas. Nuo rugsėjo perėjau dirbti pagal darbo sutartį į tą pačią įmonę, kuriai teikiau paslaugas pagal IV pažymą. Vaikinas jau daugiau, kaip pusę metų dirba vienoje įmonėje. Tai ar paskolą galėsim imti tik po naujų metų, kai bus deklaruotos mano praėjusių metų pajamos? Ar yra galimybė tai padaryti jau dabar surinkus tam tikrus dokumentus? Ir ar verta eiti į bankus klausinėti dėl paskolos sąlygų jau dabar, ar irgi geriau palaukti?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

​Sveiki, ​Milda, bankai kiekvieną klientą vertina individualiai ir kreditavimo sąlygos yra individualios, ketinant imti paskolą vertėtų kreiptis į visus bankus, užpildyti paraiškas ir laukti Jų pasiūlymų, bet viena iš pagrindinių kreditavimo sąlygų yra šeimos pajamų stabilumas. Kadangi Jūsų pajamų šaltinis rugsėjo mėn. keitėsi, o draugas dabartinėje įmonėje nėra išdirbęs 1 metų, siūlytumėme palaukti ir kreiptis į bankus po 6 mėn.

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų