Sena statyba

Sena statyba. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sena statyba“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Augustė

Sveiki. Turime įsigyję senos statybos namą su būsto paskola. Ar galima gauti būsto paskolą seno namo rekonstrukcijai? Žinome, kad seno namo remontui būsto paskolos neduoda. O kaip dėl rekonstrukcijos, pavyzdžiui paliekant seno namo pamatus ar panašiai?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ingrida

Laba diena, planuojame su vyru (abiems apie 30 m.) įsigyti seną sodybą, kuri nėra gyvenama, nėra elektros, apdegusi ir pan. Pajamos viršija 148 VRP. Iškilo klausimas ar yra galima gauti subsidiją sodybos įsigijimui ir rekonstrukcijai ar pastatų griovimui ir naujai statybai. Ar perkant tokia sodybą nėra laikoma, kad įsigijome būstą, kadangi RC išraše pastatas įregistruotas kaip gyvenamasis ir subsidija naujai statybai nebegalima? Prie to paties, jei mes iš savų lėšų įsigyjame sodybą ir pasistatome dėžutę, ar galime prašyti subsidijos statybos užbaigimui?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Jolanta

Planuojame įsigyti savo būsta ir dabar svarstome, ar pirkti jau pastatytą namą o gal vertėtu įsigyti sklypą ir ten statytis savo svajonių namą. Esame jauna šeima,po 30m. Turime du mažamečius vaikus. Planuojame pasinaudoti galimybe gauti parama jaunoms šeimoms. Šioje srityje esame visiškai žali, tad daug neaiškumų. Gal jūs galite paaiškinti, kaip geriau daryti, kiek aš suprantu bankas įprastai paskola statyboms duoda tik tada kai jau stovi namo pamatai, dėžutė,ar dar daugiau, bet kaip tada su parama? Kiek suprantu jei nusprestumeme statytis ir jei kreiptumemes i banka kai savo lėšomis jau būtumeme pasistate dėžute tai dar nesiskaitytu kaip namas ir parama būstui įsigyti mums nešviečia,o kaip su ta parama statyboms 15%? Kaip teisingai padaryti? Ir kitas klausimas,jei pirktumeme jau pastatyta sena nameli ir nusprestumeme daryt rekonstrukcija,kaip bankai žiūri į tokius dalykus ar lebgvai duoda paskolas? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Tomas

Sveiki, svarstau pirkti butą ir renkuosi tarp naujos ir senos statybos daugiabučių. Butą pirkciau imant paskolą. Naujos statybos butą renkantis reikalingas nuo 15procentų įnašas, senos statybos nuo 20procentų pradinio inašo ar net daugiau. Klausimas butų toks. Kaip bankai žiūri į renovuotus senos statybos daugiabucius namus? kalbu apie pilną namo renovaciją, stogas, siltintas fasadas, laiptinės, liftai, santechnika ir t.t. Ar irgi reikalauja ne mazesnio kaip 20procentų pradinio inašo, ar jau skaito kaip naujos statybos daugiabuti? Dekui už atsakymą :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Nėra vieno atsakymo. Viskas labai individualu. Skirtingi bankai gali vertinti vis kitaip. Priklauso nuo buto likvidumo, būklės, vertinimo ir kitų faktorių. Galimas variantas, kad senos statybos buto finansavimui bus prašomas 15% pradiniu įnašas. Butas butui nelygus.

+5Buvo naudinga
Petras

Sveiki. Planuojame imti būsto paskola 70000eu. Tai: 1; Ar butinybe yra but susituokuos norint paimti busto paskola iš banko. Kai kartu gyvenam ir vedam bendra ūki? Kad duotu paskola ant abiejiu? 2; turim 1varianta butas 3kambariu. Pats butas matosi neseniai po remonto kazkur -3,5 metai atgal. Bet pats namas yra 1966m statybos. Tai ar bankas gali, galetu skirti 15% pradini įnaša?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Petrai, dėkui už klausimus. Taip, nesusituokusiems asmenims, bankai suteikia paskolas abiems kaip bendraskoliams. O dėl pradinio įnašo, tai tikėtina, ka jis bus didesnis nei 15%, dėl senos statybos fakto. Tačiau gali būti įvairiai vertinama, todėl reikia kreiptis į bankus, vertinti turtą ir sužinosite tikslų atsakymą.

+3Buvo naudinga
Jonas

Sveiki, norėčiau Jums užduoti porą klausimų: 1. Kokio dydžio banko finansavimo galiu tikėtis jeigu perku ne naujos statybos būstą ? Planuoju pirkti 1965-85 statybos. Ar tai tiesa, kad bankas, tais atvejais, gali finansuoti tik 70 proc. vertės ? 2. Ar šiuo metu užtenka turėti pusės metų stažą vienoje darbovietėje ar jau prašo daugiau ? 3. Kelių paskutinių mėnesių darbo užmokesčių prašo bankas? 3 ar 6 ar daugiau? 4. Ar bankas skaičiuoja komandiruotpinigius į atlyginimą? Dėkoju už atsakymą, geros dienos :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimus. Pateikiu atsakymus:

  1. Taip, tiesa, perkant senesnių statybos metų būstus, bankai gali prašyti didesnio nei 15% pradinio įnašo. Tikslus pradinis įnašas pateikiamas tik po individualaus vertinimo;
  2. Taip, užtenka, bet vėlgi vertinama individualiai ir priklausomai nuo situacijos, bet bankui yra tikimybė, kad pasirodys per trumpas toks darbo stažas;
  3. Bankai įprastai skaičiuoja paskutinių 6-12 mėn. pajamas, o taip pat atsižvelgia ir į dar tolimesnę praeitį;
  4. Priklausomai nuo banko, gali būti skaičiuojami, gali būti neskaičiuojami - individualu. Gali būti skaičiuojami ženkliai mažesniu koeficientu.
+3Buvo naudinga
Eglė

Sveiki, gal galite apibūdinti, ką vadiname senos statybos namu? Kelių metų namas yra laikomas senos statybos? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Nėra tokio konkretaus skaičiaus, bankai skirtingai gali vertinti. Manau orientuotis galima ties 15 metų - sena statyba. Tačiau ne vien tik būsto amžius svarbus, būstai dar gali būti detaliau vertinami ir priimama nuostata dėl pradinio įnašo dydžio.

+3Buvo naudinga
Arturas

Sveiki, žadu pirkti butą uz 68000 eurus senos statybos, šeškinės rajonas, kiek reikalaus procentų pradiniam įnašui? 15 ar 20%?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Pradinio įnašo dydį nustatys bankas, tai gali būti 15, 20 ar daugiau %. Pradinio įnašo dydis priklauso nuo būsto būklės, nauja/sena statyba, būsto likvidumo ir kitų faktorių.

+3Buvo naudinga
Raimundas

Laba diena. Domina 3 k. buto pirkimas Vilniuje (sena statyba, gera vieta, likvidus). Buto kaina 60000 EUR. Turime susitaupę pradiniam įnašui 20000 EUR. Šeimyninė situacija: abu susituokę, amžius po 27 m., jokių finansinių įsipareigojimų nėra, kredito istorijos švarios; dirbame stabiliose firmose aukštos kvalifikacijos specialistais (aukštieji universiteto išsilavinimai), stažas virš 1,5 m. Vaikų nėra. Bendros šeimos pajamos per mėnesį į rankas: 1400 EUR. Dabar gyvename pas tėvus. Klausimas bankams: kokios maržos galima tikėtis? Paskolą imtume anuitetu, kintamos palūkanų normos, laikotarpis apie 13 m.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, Raimundai,

pagal pateiktus duomenis, Jūsų būsto paskolos sąlygos turėtų būti itin palankios. Kai kuriuose bankuose sąlygas ženkliai pagerins 33,3% dydžio pradinis įnašas. Tačiau atminkite, kad kiekvienas bankas vertina ir pateikia konkrečias sąlygas individualiai atsižvelgdami į Jūsų situaciją, tačiau apytiksliai banko marža turėtų svyruoti nuo 1,5% iki 2%. Norėdami, kad bankų vadybininkai susisiektų asmeniškai ir pateiktų tikslesnius paskaičiavimus, užpildykite būsto paskolos paraišką.

+18Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų