Įsirengimo paskola

Įsirengimo paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „įsirengimo paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rima

Laba diena, su vyru turime įsigiję būstą savomis lėšomis, tačiau trūksta jo pabaigimui, pagal registro centro duomenis baigtumas vis dar 12%. Reliai kur kas daugiau. Ar būtu galimybė pasiimti busto paskolą jo užbaigimui? Ar dabar galimas tik vartojimo kreditas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rima, dėkui už klausimą. Geriau pasiekti kuo didesnį baigtumą, tačiau bet kokiu atveju turės vertinti bankams tinkamas turto vertintojas. Pagal tai, kaip bus įvertintas Jūsų turtas, bus ir pateiktos galimybės. Reikia kalbėtis su bankais tiesiogiai, jeigu nepavyktų sutarti nė su vienu, tuomet dar galite bandyti kredito unijose.

+3Buvo naudinga
Deiamntė

Laba diena, perkame būstą už 58000 eur., o vertintoja jį įvertino 65000eur. Ar nuo šio skirtumo turėtumėme gauti pinigėlių įsiregimui, ar patys turėsime dar įdėti ir pasikelti jau nuo 65000eur.?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimante, dėkui už klausimą. Taip, turėtumėte turėti rezervą 7 tūkst. eurų, tačiau taip pat turi ir Jūsų pajamos būti pakankamos ir svarbu kiek bankas maksimaliai pagal pajamas gali paskolinti.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Sveiki, norime pirkti būstą su daline apdaila, bet iškilo toks klausimas, ar imant paskolą būstui mes galėsime plius imti paskolą ir jo įrengimui? Pajamos išnesa, nes bankas gali suteikti paskolą pagal mūsų turimas pajamas, 140000 būstą perkame už 90000 tai norėtume dar 40000 jo įrengimui. Kaip gautume šią paskolą?? Ar bankas pervestų visą sumą to būsto įrengimui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Taip, pagal pateiktą informaciją manau, kad galėsite. O įsirengimo paskola priklausys nuo banko ir situacijos. Gali būti išmokama prieš arba po įsirengimo arba dalimis. Reikia teirautis bankų.

+3Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, prieš metus su vyru įsigijome namą už savo lėšas, namas nebaigtai įrengtas, trūksta tam pinigų. Problema tokia, kad abu gauname algas ne eurais, gyvename užsienyje. Vartojimo paskola nedomina dėl per didelės permokos. Kokios bus naujos sąlygos emigrantams dėl būsto įsirengimo paskolos gavimo nuo 2019 metų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+3Buvo naudinga
Lina

Laba diena, su draugu esame išsirinkę naujos statybos butą, kurio kaina su daline apdaila 73tūkst. Pradinį įnašą turime. Tačiau būstui pilnai įsirengti reikalinga dar apie 18tūkst. suma. Šios sumos dar neturime, tačiau projektą planuoja pabaigti tik rugpjūčio mėn, iki to laiko mes tikrai susitaupytume tuos likusius pinigus įsirengimui. Tačiau didžiausia problema ta, kad noriu pakeisti darbą, ko pasekoje, man nutruks stažas. Norėjau pasiteirauti, ar galima pasiimti būsto paskolą dabar ir ją jau mokėti, nors butas dar nepastatytas? Ar paskola duodama, kaip projektas jau būna pilnai pastatytas? Po bankus dėl informacijos, nesinori vaikščioti, kai yra gandai, kad kuo dažniau kreipiesi į skirtingus bankus, tuo labiau yra bloginama situacija gauti paskolą būstui. Dar pridedu informaciją, kad draugas uždirba 1000eur "į rankas", mano atlyginimas šiuo metu 750eur "į rankas".

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Bankai finansuoja ir galite gauti būsto paskolą butams, kurių statybų projektai pilnai baigti. Tačiau jeigu bankas turi sutartį su rangovu, galbūt ir būtų kažkokios išimtys. Nors ką Jūs darysite su butu, kurio projektas yra dar nebaigtas - nežinau, tai yra ir Jums nesaugu. Gandai dėl vaikščiojimo po bankus yra tiesa, tačiau to neturėtų būti ir reikia dėl tokių gandų nuolat pasakyti tiesiogiai Lietuvos bankui ir viešinti. Dar, blogiausiu atveju galite galvoti apie didesnį pradinį įnašą ir tuomet jei trūktų Jūsų stažo, galbūt pakaktų draugo pajamų, nors sąlygos galėtų šiek tiek paprastėti. Manau, kad rasite išeitį, pagal situaciją matau, kad turite gerus darbus, tad neskubėkite išdegę akis, butų yra daug, pasiūla yra, artimiausiu metu dar padaugės manau. Nemanau, kad tai paskutinės minutės pasiūlymas tas butas. Tiesiog, daug žmonių labai skuba, nors 6-12 mėn. laukimas realiai nieko nereiškia, dar geriau, turite daugiau pasirinkime ir jausitės saugesni.

+4Buvo naudinga
Julija

Laba diena. Esam su vyru nusižiūrėję namą su daline apdaila 74% baigtumu, jo kaina 51000e, įvertintas 70000e, bankas bendrai gali man suteikti 84000e. Klausimas ar man suteiks įsirengimui dar 15000 papildomai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Na, reikėtų banko klausti kokia yra Jūsų finansinė situacija jų atžvilgiu ir kiek bei kaip bankas matydamas visą Jūsų portretą galės finansuoti.

+3Buvo naudinga
Audrius

Laba diena, Perkame nekilnojamąjį turtą. Pradinį įnašą turime, tad su būsto įsigijimu problemų nekyla. Kita situacija dėl būsto įrengimo paskolos. Pirmas klausimas: Viename iš bankų gavome informaciją, kad jeigu pateikiame rangos sutartį, kurioje nurodyta, jog rangovas įsipareigoja įrengti būstą per nustatytą terminą iki 100 proc. baigtumo, tokiu atveju mums nereikia savų lėšų, o visa būsto įrengimo suma rangovui bus pervesta iškart į jo sąskaitą po 100 proc. pridavimo. Ar ši praktika yra reali, kadangi su daugeliu įmonių bendravome ir visos nori, kad užmokėjimas būtų mokamas dalimis, na, arba bent jau būtų sumokėtas avansas. Neradome nei vienos įmonės, kuri iki 100 proc. būstą įrenginėtų už savo lėšas. Antras klausimas: Ar galima tokia situacija, kad jeigu mes nenorime imti būsto įrengimo paskolos būtent iš to banko, iš kurio imame būsto pirkimo paskolą, o norėtume imti būsto įrengimo paskolą iš kito banko, kuris iškart (per 1-2 d.d.) perveda pinigus į asmeninę sąskaitą. Tokiu atveju disponuojant lėšomis, mes patys dalimis sumokėtume rangovui, taip kaip nurodžiau pirmame klausime. Ačiū už informaciją.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, reali praktika, bankai turi pasirašę sutartis su rangovais ir taiko išskirtines sąlygas, nes yra suinteresuoti finansuoti būtent tą projektą. Dėl to ar galite imti įsirengimo paskolą kitur, manau, kad galite, tačiau reikia kalbėtis su bankais kaip čia bus ir kokios sąlygos įmanomos. Bet čia turi būti ir turto vertė pakankama ir Jūsų pajamos pakankamos, kad bankai lauktų Jūsų ištiestomis rankomis. Tiesa, būna atvejų, kad kai kuriuos projektus tam tikri bankai finansuoja geresnėmis sąlygomis nei kiti bankai.

+3Buvo naudinga
Donatas

Norime įsigyti naujos statybos namą, kuris yra tik su daline apdaila, bankas informavo kad sudarius samatą, galima padidinti busto paskola namo užbaigimui. Klausimas: kas į samatą gali įeiti? tik likusi apdaila: lubos, grindys sienos (dažymas, parketas, plytelės ir pan.)? Ar taip pat tokie dalykai kaip boileris, katilas, kaminas, nuoteku valymo įrenginiai, virtuvės ir vonios technika?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Na, Jūs turite matyti ko dar trūksta ir pagal tai sudaryti sąmatą ir pateikti bankui. Jeigu bankas įvertins, kad tai logiški reikalavimai, tuomet tvarkoje. Tik jie turi būti realūs, tai ką tikrai darysite. Manau, kad gali būti visi išvardinti dalykai, bankai atsižvelgs į tai, kaip įrengimas pakels namo vertę ir tuomet spręs. Šiaip kiekviename banke yra skirtingos situacijos dėl įsirengimo paskolų, tad geriau derinkitės individualiai su tuo banku, su kuriuo sutarėte.

+3Buvo naudinga
Rimantas

Sveiki, esame nesusituokę, norime pirkti būstą už 45000eu, su drauge į rankas uždirbame po 850eu, kaip geriau imti kartu ar atskirai paskolą? Kuriuo atveju palūkanos būtų geresnės? Abu su "švariom" kredito istorijom, aš turiu vaiką iš pirmos santuokos, draugė neturi. Ir koks bankas duoda paskolą būsto remontui/įsirengimui tomis pačiomis sąlygomis kaip ir būstui įsigyti? Butas senos statybos, apleistas, bet neprastoje vietoje. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimantai, dėkui už klausimą. Geriau imti dviese, bus geresnės sąlygos Jūsų atveju manau. Visi bankai gali pasiūlyti šią galimybę, pereikite per bankus ir pasiteiraukite sąlygų: Luminor, SEB, Swedbank. Atminkite, kad seniems butams gali būti didesnis pradinis įnašas, paaiškės po vertinimo.

+3Buvo naudinga
Jurgis

Sveiki, Turime keletą klausimų dėl pradinio įnašo. Tarkime, kad mūsų ketinamas pirkti nekilnojamas turtas mums parduodamas už 100000€ su daline apdaila. Bankas jį finansuoja 85%. Turtas įvertintas 110000€. Įrengimui reikalinga 30000€. Bendra paskola 130000€. 1. Ar 10000€ įsirengimui būtų galima gauti iš karto, be turto vertės pakėlimo? 2. Pradinis įnašas skaičiuojamas nuo 100000€ ar 130000€? ( kiek konkrečiai reikia turėti? ). 3. Ar visą pradinį įnašą būtina turėti sąskaitoje ir jei taip, kuriame etape?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgi, dėkui už klausimus. Atsakymai:

  1. Taip, jeigu Jūsų pajamos leidžia prisiimti tokį įsipareigojimą, tuomet bankas galėtų 10 tūkst. suteikti;
  2. Pradinis įnašas skaičiuojamas nuo 100tūkst., tad 15 tūkst. reikia turėti;
  3. Pradinį įnašą reikia turėti tuomet, kai pasirašysite sutartį su pardavėju. Turėsite pervesti pradinio įnašą.

Tačiau visi įsirengimo paskolos reikalai gali būti skirtingi, priklausomai nuo banko. Taip pat bus svarbus aspektas ir Jūsų pajamos, ar jų užtenka ir pan.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų