Įsirengimo paskola

Įsirengimo paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „įsirengimo paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ineta

Sveiki, 2018-07 su būsto paskola (40 000 Eur paskola), 17000 Eur nuosavos lėšos su vyru įsigijome namą su 81% baigtumu. Kartu pasiėmėm paskola įsirengimui 7000 Eur. Per tą laiką pakėlėm vertę iki 57000 eur, bankas išmokėjo įsirengimo lėšas. Vykdant darbus paaiškėjo, kad apsiskaičiavom ir mums dar tiek reikėtų pinigų užbaigti. Prelimanariai dabar vertinimas namo būtų apie 67 000 Eur. Klausimas - ar galima į banką kreipstis ir pakeisti sutartį dęl įsirengimo lėšų sumos ir ją padidinti?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Migle

Laba diena. Planuoju imti būsto paskolą. Būstas su daline apdaila. Pradinį įnašą turiu, taip pat įsirengimui reikalingas lešas turiu. Klausimas ar bankai prašys pateikti turimų lėšų, santaupų kilmę ar jiems pakanka matyti jog sąskaitoje pakanka pinigų? Kokio dydžio sumą reikalauja bankai turėti įsirengimui, kaip skaičiuojama įrengimo suma? Ar privaloma turėti iškart visą jų apskaičiuotą įsirengimo sumą? Dėkoju už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Paulius

Sveiki. Imant būsto paskolą ir paskolą įsirengimui, kuo skiriasi įsirengimo paskolos gavimas kai perkamas turtas įvertintas tokia suma kokia parduodamas ir kai įvertinamas didesne suma? Ar kai įvertintas daugiau tą skirtumo pinigų sumą galima gauti iškart prieš pradedant įrengima?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Taip, jeigu Jūsų pajamos leidžia, tuomet bankas galės suteikti ne tik būsto paskolą, bet ir paskolą įsirengimui. Kitu atveju reikėtų kelti vertę tam, kad gauti paskolą įsirengimui. Tačiau kiekvienas bankas siūlo skirtingai tas jungtines paskolas, todėl reikia derintis individualiai.

+3Buvo naudinga
Rima

Laba diena, su vyru turime įsigiję būstą savomis lėšomis, tačiau trūksta jo pabaigimui, pagal registro centro duomenis baigtumas vis dar 12%. Reliai kur kas daugiau. Ar būtu galimybė pasiimti busto paskolą jo užbaigimui? Ar dabar galimas tik vartojimo kreditas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rima, dėkui už klausimą. Geriau pasiekti kuo didesnį baigtumą, tačiau bet kokiu atveju turės vertinti bankams tinkamas turto vertintojas. Pagal tai, kaip bus įvertintas Jūsų turtas, bus ir pateiktos galimybės. Reikia kalbėtis su bankais tiesiogiai, jeigu nepavyktų sutarti nė su vienu, tuomet dar galite bandyti kredito unijose.

+3Buvo naudinga
Deiamntė

Laba diena, perkame būstą už 58000 eur., o vertintoja jį įvertino 65000eur. Ar nuo šio skirtumo turėtumėme gauti pinigėlių įsiregimui, ar patys turėsime dar įdėti ir pasikelti jau nuo 65000eur.?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimante, dėkui už klausimą. Taip, turėtumėte turėti rezervą 7 tūkst. eurų, tačiau taip pat turi ir Jūsų pajamos būti pakankamos ir svarbu kiek bankas maksimaliai pagal pajamas gali paskolinti.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Sveiki, norime pirkti būstą su daline apdaila, bet iškilo toks klausimas, ar imant paskolą būstui mes galėsime plius imti paskolą ir jo įrengimui? Pajamos išnesa, nes bankas gali suteikti paskolą pagal mūsų turimas pajamas, 140000 būstą perkame už 90000 tai norėtume dar 40000 jo įrengimui. Kaip gautume šią paskolą?? Ar bankas pervestų visą sumą to būsto įrengimui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Taip, pagal pateiktą informaciją manau, kad galėsite. O įsirengimo paskola priklausys nuo banko ir situacijos. Gali būti išmokama prieš arba po įsirengimo arba dalimis. Reikia teirautis bankų.

+4Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, prieš metus su vyru įsigijome namą už savo lėšas, namas nebaigtai įrengtas, trūksta tam pinigų. Problema tokia, kad abu gauname algas ne eurais, gyvename užsienyje. Vartojimo paskola nedomina dėl per didelės permokos. Kokios bus naujos sąlygos emigrantams dėl būsto įsirengimo paskolos gavimo nuo 2019 metų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+3Buvo naudinga
Lina

Laba diena, su draugu esame išsirinkę naujos statybos butą, kurio kaina su daline apdaila 73tūkst. Pradinį įnašą turime. Tačiau būstui pilnai įsirengti reikalinga dar apie 18tūkst. suma. Šios sumos dar neturime, tačiau projektą planuoja pabaigti tik rugpjūčio mėn, iki to laiko mes tikrai susitaupytume tuos likusius pinigus įsirengimui. Tačiau didžiausia problema ta, kad noriu pakeisti darbą, ko pasekoje, man nutruks stažas. Norėjau pasiteirauti, ar galima pasiimti būsto paskolą dabar ir ją jau mokėti, nors butas dar nepastatytas? Ar paskola duodama, kaip projektas jau būna pilnai pastatytas? Po bankus dėl informacijos, nesinori vaikščioti, kai yra gandai, kad kuo dažniau kreipiesi į skirtingus bankus, tuo labiau yra bloginama situacija gauti paskolą būstui. Dar pridedu informaciją, kad draugas uždirba 1000eur "į rankas", mano atlyginimas šiuo metu 750eur "į rankas".

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Bankai finansuoja ir galite gauti būsto paskolą butams, kurių statybų projektai pilnai baigti. Tačiau jeigu bankas turi sutartį su rangovu, galbūt ir būtų kažkokios išimtys. Nors ką Jūs darysite su butu, kurio projektas yra dar nebaigtas - nežinau, tai yra ir Jums nesaugu. Gandai dėl vaikščiojimo po bankus yra tiesa, tačiau to neturėtų būti ir reikia dėl tokių gandų nuolat pasakyti tiesiogiai Lietuvos bankui ir viešinti. Dar, blogiausiu atveju galite galvoti apie didesnį pradinį įnašą ir tuomet jei trūktų Jūsų stažo, galbūt pakaktų draugo pajamų, nors sąlygos galėtų šiek tiek paprastėti. Manau, kad rasite išeitį, pagal situaciją matau, kad turite gerus darbus, tad neskubėkite išdegę akis, butų yra daug, pasiūla yra, artimiausiu metu dar padaugės manau. Nemanau, kad tai paskutinės minutės pasiūlymas tas butas. Tiesiog, daug žmonių labai skuba, nors 6-12 mėn. laukimas realiai nieko nereiškia, dar geriau, turite daugiau pasirinkime ir jausitės saugesni.

+4Buvo naudinga
Julija

Laba diena. Esam su vyru nusižiūrėję namą su daline apdaila 74% baigtumu, jo kaina 51000e, įvertintas 70000e, bankas bendrai gali man suteikti 84000e. Klausimas ar man suteiks įsirengimui dar 15000 papildomai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Na, reikėtų banko klausti kokia yra Jūsų finansinė situacija jų atžvilgiu ir kiek bei kaip bankas matydamas visą Jūsų portretą galės finansuoti.

+3Buvo naudinga
Audrius

Laba diena, Perkame nekilnojamąjį turtą. Pradinį įnašą turime, tad su būsto įsigijimu problemų nekyla. Kita situacija dėl būsto įrengimo paskolos. Pirmas klausimas: Viename iš bankų gavome informaciją, kad jeigu pateikiame rangos sutartį, kurioje nurodyta, jog rangovas įsipareigoja įrengti būstą per nustatytą terminą iki 100 proc. baigtumo, tokiu atveju mums nereikia savų lėšų, o visa būsto įrengimo suma rangovui bus pervesta iškart į jo sąskaitą po 100 proc. pridavimo. Ar ši praktika yra reali, kadangi su daugeliu įmonių bendravome ir visos nori, kad užmokėjimas būtų mokamas dalimis, na, arba bent jau būtų sumokėtas avansas. Neradome nei vienos įmonės, kuri iki 100 proc. būstą įrenginėtų už savo lėšas. Antras klausimas: Ar galima tokia situacija, kad jeigu mes nenorime imti būsto įrengimo paskolos būtent iš to banko, iš kurio imame būsto pirkimo paskolą, o norėtume imti būsto įrengimo paskolą iš kito banko, kuris iškart (per 1-2 d.d.) perveda pinigus į asmeninę sąskaitą. Tokiu atveju disponuojant lėšomis, mes patys dalimis sumokėtume rangovui, taip kaip nurodžiau pirmame klausime. Ačiū už informaciją.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, reali praktika, bankai turi pasirašę sutartis su rangovais ir taiko išskirtines sąlygas, nes yra suinteresuoti finansuoti būtent tą projektą. Dėl to ar galite imti įsirengimo paskolą kitur, manau, kad galite, tačiau reikia kalbėtis su bankais kaip čia bus ir kokios sąlygos įmanomos. Bet čia turi būti ir turto vertė pakankama ir Jūsų pajamos pakankamos, kad bankai lauktų Jūsų ištiestomis rankomis. Tiesa, būna atvejų, kad kai kuriuos projektus tam tikri bankai finansuoja geresnėmis sąlygomis nei kiti bankai.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų