Nuosavos lėšos

Nuosavos lėšos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „nuosavos lėšos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rima

Laba diena. Noriu pirkti butą Klaipėdoje už 37500. Nuosavos lėšos-18500, 19000- banko būsto paskola. Kiek papildomai reikia turėti lėšų įvairių dokumentų tvarkymui? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ilona

Sveiki, su sutuoktinių įsigijome žemės sklypą. Planuojame statyti namą. Nuosavų lėšų turime tiek, kiek užtektų namo "dežutei" pastatyti (pamatai, sienos, stogas). Taigi visos sukauptos lėšos bus išnaudotos. Jei kreipsimės į bankus, ar bankai reikalaus turėti dar nuosavų lėšų?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ineta

Sveiki, 2018-07 su būsto paskola (40 000 Eur paskola), 17000 Eur nuosavos lėšos su vyru įsigijome namą su 81% baigtumu. Kartu pasiėmėm paskola įsirengimui 7000 Eur. Per tą laiką pakėlėm vertę iki 57000 eur, bankas išmokėjo įsirengimo lėšas. Vykdant darbus paaiškėjo, kad apsiskaičiavom ir mums dar tiek reikėtų pinigų užbaigti. Prelimanariai dabar vertinimas namo būtų apie 67 000 Eur. Klausimas - ar galima į banką kreipstis ir pakeisti sutartį dęl įsirengimo lėšų sumos ir ją padidinti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ineta, dėkui už klausimą. Jeigu įvertinto namo vertė yra didesnė nei gavote paskolą, tuomet galite arba jeigu pateiksite įrengimui reikalingą informaciją - bankas svarstys. Svarbu, kad turite pasiekti 100% baigtumą per banko nustatytą laikotarpį.

+3Buvo naudinga
Greta

Laba diena, planuojame imti paskolą namo statybai. Sakykite, kaip įvairūs bankai vertina faktą, kad namas bus statomas ant dovanoto, dabar jau mano vardu, sklypo? Ar sklypo vertė yra traktuojama kaip turimos nuosavos lėšos ar ne? Žiūrint į faktą, kad bankas finansuoja pavyzdžiui 70 % visų statybų, ar skypas bus vertinamas kaip likę 30 % (nuosavos lėšos) jei jis dovanotas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Sklypas nėra paskolos pradinis įnašas. Paskolai reikalingas pradinis įnašas grynais pinigais.

+4Buvo naudinga
Karolis

Sveiki, esu vienas asmuo 25m. į "rankas“ gaunu 600eur. Neturiu tėvų ir iki 18m. buvo priskirta globa kitiems asmenims. Pagal visus kriterijus pretenduoju į lengvatinę valstybės finansuojamą paskolą iki 20%. Ieškau būsto Vilniuje tarp 40000-50000Eur. Savo lėšų turiu ~7000Eur. Banke paaiškino, kad savivaldybės skiriamą paramą galiu rinktis kam panaudoti t.y kredito daliai dengti arba pradiniam inašui. Kaip pavyzdį davė tokį variantą: perkant būsta už 45000Eur. Pradinis inašas tūrėtų būti 9000Eur. (20%) tokiu atveju savivaldybė galėtų kompensuoti 7500Eur pradinio inašo, man reiktų turėti 1500Eur. Mano tikslas būtų imti kuo mažesnę paskolą, t.y išnaudoti valstybės kompensuojamą dalį bei turimas nuosavas lėšas. Kaip pavyzdys: Perku būstą už 50000Eur. Savivaldybės kompensuojama dalis 20% 10000eur. nuosavos lėšos ~5000eur tada iš banko turėčiau skolintis 35000eur. Ar įmanoma tokia situacija? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Jeigu savivaldybė patvirtins ir suteiks 20% paramą ir bankui bus tinkamas finansuoti turtas bei Jūsų vertinimas bus teigiamas, tuomet galite daryti kaip ir sakėte. 10 tūkst. finansuos savivaldybė + 5 tūkst. Jūsų ir iš viso pradinio įnašo būsite sumokėjęs 30% nuo 50 tūkst. būsto vertės. Visą kitą dalį (35 t.) finansuos bankas. Žinoma, tas turtas turi būti vertas tų 50 tūkst. pagal turto vertintojų ataskaitą, o ne pagal skelbime parašytą sumą. Atminkite, kad dėl subsidijuojamų paskolų galite kreiptis tik į du bankus: SEB ir Swedbank.

+12Buvo naudinga
Vida

Laba diena. Man 54m., išsituokusi, dirbanti, turiu būsto paskolą iki 2027m. Butas pirktas 2014m., tuo metu kaina įvertinta 143000Lt, imta 24000EUR paskola, kiti mokami perkant butą pinigėliai buvo nuosavos lėšos, šiuo metu likusi paskola dar 21000 EUR. Ar yra tokia galimybė, kad likusią paskolą perimtų mano 24m. sūnus su drauge 24m. kaip bendraskoliai (kartu jie ir gyvena šiame bute) tame pačiame tarkime banke, bet jie kaip jauni jau galetų mokėt likusią paskolą ilgesnį terminą- 20-25metus? Ar galimas toks variantas? Jų pajamos per abu į rankas 800-820EUR. Lauksiu atsakymo. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vida, dėkui už klausimą. Koreguoti esamą sutartį, pridėti bendraskolius gali būti kėblu su daug papildomų mokesčių, tačiau priklausomai nuo banko požiūrio, sunkiai, bet gal ir įmanoma - reikėtų šnekėti tiesiogiai su banku. Toks realiausias variantas kaip viską įforminti, įsivaizduoju būtų Jūsų sūnui su drauge tiesiog iš Jūsų (ir banko) nupirkti esamą būstą su atskira būsto paskola. Tokiu atveju Jūsų sūnus su drauge finansuodamiesi banke sumokės už butą, Jūs su banku pasidalinsite pinigus, o sūnus su drauge nusipirks Jūsų butą su atskira paskola.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų