Dovanotas sklypas

Dovanotas sklypas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „dovanotas sklypas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ramunė

Sveiki, esame nusipirkę žemės sklypą ir planuojame statyti namą. Ar bankas duotų paskolą be pradinio įnašo įkeičiant kitą nekilnojamą turtą, dovanojimo sutartimi įgytą butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramune, dėkui už klausimą. Taip, tokia galimybė manau būtų. Reikia kalbėtis su banku, aptarti projektą ir turimą turtą.

+3Buvo naudinga
Jaroslav

Sveiki. Turime sklypą, kuriame norime pasistatyti namą. Sklypo vertė yra apie 45k EUR, gautas pagal dovanojimo sutartį iš giminaičių. Kai buvome banke pasiteiraut dėl kredito namo statybai (turimas sklypas už savo lėšas įrengti pamatai), niekas nevertino dovanoto sklypo kaip mūsų įnašo į projektą. Uždavus vadybininkei klausimą: "Jeigu parduočiau sklypą, nupirkčiau ir turėčiau sklypo pirkimo sutartį, tada vertintumėte kaip mūsų įnašą į bendrą projektą?" - atsakymas buvo "TAIP". Ar tai yra teisingas požiūris? Kiek man yra žinoma, bankas statybas finansuoja nuo 70%. Ar finansavimas yra skaičiuojamas nuo namo statybos kainos, ar imama ir sklypo vertė į bendrą projekto kainą?

Atsakyti
Anonimas

Dezinformacija dėl tų 70 proc. Man swedbank suteikė paskolą ir su 35 proc. baigtumu. Seb taip pat būtų finansavęs, bet swed rinkomės dėl mažesnės maržos. Beje, taip pat teko piktintis dėl to, kad dovanotas sklypas nebuvo skaičiuojamas kaip pradinis įnašas. Deja, bet tokia jau tvarka. O finansuojamą sumą paskaičiuoja nuo preliminarios statybų sąmatos - iš sąmatos išbraukia tai, kas jau yra atlikta, gautas skirtumas ir yra finansuojama suma (jei tik jūsų skolinimosi galimybės tokią sumą leidžia). Dar patikrina, ar savomis lėšomis atliktų darbų vertė sudaro bent 15 pro.c nuo finansuojamos sumos. Tad nustatant sumą, kuri bus paskolos sutartyje, sklypo vertė nefigūruoja išvis. Į sklypo vertę atsižvelgiama tik išmokant paskolą. Pvz., pirmas išmokėjimas = 0,8 * (sklypo rinkos vertė jau pastatytos namo dalies rinkos vertė).

Buvo naudinga
Miglė

Laba diena. Ar bankas duotų paskolą šeimai namo statybai, jeigu žmona turi dovanotą žemės skypą? Ar statomas namas turi būtinai priklausyti abiems šeimos nariams? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Nesvarbu iš kur gavote sklypą, galite jame statyti būstą, tačiau prieš gaunant būsto paskolą turėsite pasistyti dėžutę ir pasiekti banko nustatytą baigtumą, kad bankai galėtų išduoti būsto paskolą. Kreipkitės į bankus dėl detalių ir salygų.

+3Buvo naudinga
Aliona

Laba diena, remiantis įstatymu ir jo pataisomis (2017 01 25) https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/620cd9e0584311e49df480952cc07606/npPhzYcnTi, norėjau pasiteirauti ar dar galima gauti subsidijuotą paskolą pirmojo būsto statyboms Vilniuje, jaunai šeimai, 2 asmenų, kai abu turi dovanotus sklypus (gyvenamosios ir sodu paskirties), bet neturi gyvenamojo būsto, statyboms užbaigti? Taip pat, SEB minėjo, kad imant paskolą vietoj pradinio įnašo, galima užstatyti tik namo dalinę statybą, bet ne sklypą, kadangi jis dovanotas. Ar ir kiti bankai taiko tokią praktiką? Dėkoju iš anksto už atsakymus.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Pagal atsakingo skolinimosi nuostatas žmogus pats privalo dalyvauti min. 15 proc. nuo NT kainos ( statybų sąmatos) savo lėšomis. Todėl dovanotas sklypas negali būti laikomas kaip savo lėšos. Jeigu būtumėte pirkę tą sklypą ir padėję pamatus, tada bankas galėtų užskaityti kaip savas lėšas. Dabar reiktų padėti pamatus, pakelti namą iki stogo ir tada prašyti banko paskolos. Dėl subsidijavimo reikia žiūrėti, kokia sąmata, nes lengvatinės paskolos turi lubas. Subsidijos priklauso nuo jūsų pajamų ir NT vertė neturi viršyti 87 000 Eur.

+3Buvo naudinga
Aistė

Sveiki, jei mes esam jauna šeima, auginam du vaikučius ir norim gauti subsidijas pirmam būstui, man tėtis padovanojo sklypą su senais pastatais, o tame sklype aš norėciau statyti namuką, ar galėtume gauti subsidijas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Priklauso nuo tų namukų tipo ir kaip ten tas turtas įvertintas. Yra du paramų tipai, pagalvokite kurią paskolą pasirinkti.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Ingrida

Sveiki, esam su vyru susituokę, turim 2 vaikus. Dovanotam sklype Klaipėdos r. po truputį statom namą. Ar galėtume pretenduot į valstybės būsto paramą regionuose? Įsitenkam abu į amžiaus ktiterijus. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Taip, galite pretenduoti nuo rugsėjo 1 d.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Kiek procentu būtų kompensuojama? Ir ar dar galim pretenduot?

Buvo naudinga
Greta

Laba diena, planuojame imti paskolą namo statybai. Sakykite, kaip įvairūs bankai vertina faktą, kad namas bus statomas ant dovanoto, dabar jau mano vardu, sklypo? Ar sklypo vertė yra traktuojama kaip turimos nuosavos lėšos ar ne? Žiūrint į faktą, kad bankas finansuoja pavyzdžiui 70 % visų statybų, ar skypas bus vertinamas kaip likę 30 % (nuosavos lėšos) jei jis dovanotas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Sklypas nėra paskolos pradinis įnašas. Paskolai reikalingas pradinis įnašas grynais pinigais.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų