Ar dar galima gauti paramą jaunoms šeimoms statant būstą Vilniuje?

Laba diena, remiantis įstatymu ir jo pataisomis (2017 01 25) https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/620cd9e0584311e49df480952cc07606/npPhzYcnTi, norėjau pasiteirauti ar dar galima gauti subsidijuotą paskolą pirmojo būsto statyboms Vilniuje, jaunai šeimai, 2 asmenų, kai abu turi dovanotus sklypus (gyvenamosios ir sodu paskirties), bet neturi gyvenamojo būsto, statyboms užbaigti? Taip pat, SEB minėjo, kad imant paskolą vietoj pradinio įnašo, galima užstatyti tik namo dalinę statybą, bet ne sklypą, kadangi jis dovanotas. Ar ir kiti bankai taiko tokią praktiką? Dėkoju iš anksto už atsakymus.

Aliona
Atsakymai
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Pagal atsakingo skolinimosi nuostatas žmogus pats privalo dalyvauti min. 15 proc. nuo NT kainos ( statybų sąmatos) savo lėšomis. Todėl dovanotas sklypas negali būti laikomas kaip savo lėšos. Jeigu būtumėte pirkę tą sklypą ir padėję pamatus, tada bankas galėtų užskaityti kaip savas lėšas. Dabar reiktų padėti pamatus, pakelti namą iki stogo ir tada prašyti banko paskolos. Dėl subsidijavimo reikia žiūrėti, kokia sąmata, nes lengvatinės paskolos turi lubas. Subsidijos priklauso nuo jūsų pajamų ir NT vertė neturi viršyti 87 000 Eur.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų