Bendrasavininkas

Bendrasavininkas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „bendrasavininkas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
David

Laba vakara, ačiū jums už atsakytą klausimą! Ar įmanoma užstatyti bankui 1/2 buto dalies išperkant iš bendrasavininko kitą dali? Šiuo metu nedirbu, galiu turėti laiduotojų.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Rasa

Sveiki, situacija tokia. 2008m ėmėme būsto paskolą. Paskola ėmėme su sutuoktiniu ir kadangi tada pajamos buvo mažos, kaip laiduotojas buvo tėtis. Po visų formalumų pamatėme dokumentuose, kad tėtis tapo bendraskoliu ir turto bendrasavininku. Į dokumentus atkreipėme dėmesį po kai kurių nekilnojimo turto dokumentų tvarkymo. Nes, žinoma pasitikėjome banko darbuotoja, kad tėtis laiduotojas, buvome jauni (aišku pačių kaltė per neatidumą ir nesupratimą). Dabar situacija tokia, norime tapti su sutuoktiniu vieninteliai turto savininkai ir paskolos gavėjai, kad tėčiui nebūtų jokių įpareigojimų. Mokesčius visus ir visus turto tvarkymo - draudimo, paskolos mokėjimas ir kiti privalomi mokesčiai visada mokami mūsų. Visi įsiareigojimai piniginiai vyro vardu, nei aš, nei tėtis negavome jokių sąskaitų mokėjimui ir t.t. Turtas ir paskola dominuoja visur visų triejų vardu, viena mokama suma (120€) kas mėnesį, nėra dalinama į 3 dalis, ją moka ir sąskaita gauna vienas vyras, o aš ir tėtis ne. Turtas dalinamas i tris dalis lygiomis dalimis, o paskolos įmoka ne. Taip kaip taip gali būti, kad iš trijų bendraskolių moka vienas visus įsipareigojimus, o kiti ne, bet visi trys yra bendrasavininkai. Kaip galėtume viską susitvarkyt, kad tėtis niekur nebefiguruotų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Na, taip jau būna šeimose, kad traktuojamos bendros šeimos pajamos, o mokėtojas vienas. Juk šeima nesako čia mano pinigai, o čia tavo pinigai, viskas yra bendrai. Taip pat ir būsto paskolos yra išduodamos šeimoms, bendrą buitį vedantiems asmenims. Jūsų atveju ir tėtį dėl geresnių būsto paskolos sąlygų įtraukė kaip paskolos gavėją. Jeigu norite, kad tėtis nefigūruotų būsto paskolos sutartyje, reikia persirašyti sutartį su banku. Nuvykite į banką pasiteiraukite kokios sutarties persirašymo sąlygos, kiek mokesčių mokėsite, kaip keisis sutartis ir t.t. Gavę visą informaciją pasverkite ar tikrai verta persirašyti sutartį, nes kai kuriais atvejais tai gali būti brangu.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Ar galiu gauti būsto paskolą buto daliai iš bendrasavininkio nupirkti? Ar neapsunkina kreditavimo sąlygų faktas, kad norimo įsigyti turto dalis jau priklauso man nuosavybės teise?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Tokiu atveju turėsite įkeisti visą turimą būstą, o ne tik jo dalį. Ar tokia operacija įmanoma, priklausys nuo turto, sumos, Jūsų situacijos ir banko. Reikia kreiptis į bankus dėl vertinimo. Labai viskas individualu.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki. Asmuo yra mažosios bendrijos bendrasavininkas (narys), vadovo ir darbuotojų ši bendrija neturi. MB nariams atlyginimas išmokamas tik pelno avansu, jis mokamas tik kas tris mėnesius. Nariai patys sumoka PSD mokestį. MB pelningai veikia ilgiau nei du metus. Ar tokias pajamas bankai skaičiuoja vertindami asmens pajamas dėl būsto paskolos suteikimo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Nuo banko vertinimo priklausys, tačiau B klasės pajamos dažnu atveju nėra skaičiuojamos. Tačiau bankai keičia nuomones ir kiekviena šeima gali būti vertinama individualiai, tad reikia kreiptis tiesiogiai.

+4Buvo naudinga
Greta

Ačiū už atsakymą. Kadangi sulaukėme atsakymo iš banko, noriu pasidalinti patirtimi. Luminor bankas tokias pajamas įskaičiavo. Žinoma, vienas iš sutuoktinių turi stabilias "sodrines" pajamas iš BĮ, kas galbūt prisidėjo prie teigiamo banko įvertinimo.

+3Buvo naudinga
Ruslanas

Sveiki, aš su panele galvojame apie būsto pirkimą. Pradinis įnašas yra, o ir mūsų bendrų pajamų pakanka pasiimti paskolą, tačiau, kas labiau apsimoka, ar būti bendraskolininkais ar bendrasavininkais?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ruslanai, dėkui už klausimą. Bendrasavininkas ir bendraskolis šiame kontekste yra tas pats. Bendrasavininkai būsite tuomet, kai jau turėsite išsipirkę būstą. O iki tol būstas priklausys bankui, todėl būsite bendraskoliai.

+4Buvo naudinga
Audra

Sveiki, planuojame imti būsto paskolą. Su draugu esame neįteisinę santykių. Tiksliau draugas ims paskolą (dėl geresnių sąlygų), bet mokėsime abu. Jeigu pas notarą (abu) pasirašome susitarimą, kad skyrybų atveju, butas dalinamas perpus, ar jis kažką teisiškai reiškia? Ar nėra jokios kitos galimybės, kad buto savininkai būtume abu, kai tik vienas ima paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audra, dėkui už klausimą. Kadangi butas priklausys bankui, tai pretenduoti į jį kol jis nebus išmokėtas, be banko žinios negalėsite. Tokiuose procesuose turi dalyvauti ir bankas, bankas sprendžia kas gali būti būsto bendrasavininkas. Jūs galite tarpusavyje pasirašyti sutartį, kurioje įvardintumėte įmokas, tačiau čia jau reikėtų kalbėti su teisininkais. Formaliai būsto paskolą ima tik Jūsų draugas, todėl tai yra tik jo ir banko susitarimas.

+4Buvo naudinga
Erika

Laba diena. Su vyru norime paimti paskolą namo įrengimui. Namas nupirktas naujas, tiesiog pritrūkom lėšų šiuo metu. Turime mažąją bendriją. Aš esu atstovė, vyras tiesiog narys/bendrasavininkas. Kaip bankas vertina tokias pajamas? Atlyginimo iš įmonės neimu. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Jeigu iš mažosios bendrijos pinigai išimami su 15% GPM mokesčiu, pagal civilinę sutartį su vadovu, tuomet tokias pajamas bankai arba nevertins arba vertins su labai mažu koeficientu. Norint gauti būsto paskolą reikia "sodrinio" atlyginimo arba bent jau individualios veiklos pajamų.

+4Buvo naudinga
Erika

Ačiū už atsakyma. Mums būsto paskolos net nereikia, mes namą jau nusipirkę, tiesiog pritrūkom lėšų įrengimui vidaus.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, tuomet galite galvoti apie vartojimo paskolą arba būsto remonto. Reikėtų kalbėtis tiesiogiai su kredito unijomis ar bankais. Šiuo metu palūkanos yra gana žemos, tačiau vistiek reikės oficialių sodrinių pajamų. Bet kokiu atveju eikite į bankus ir unijas bei šnekėkitės. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų