Kreditavimo sąlygos

Kreditavimo sąlygos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kreditavimo sąlygos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Raimondas

Sveiki, Pagal turimą su banku būsto kreditavimo (2006 metų) sutartį bankas pranešė apie paskolos palūkanų normos keitimą (didinimą). Ar man pateikus oficialią užklausą bankui jis turi pagrįsti palūkanų keitimą. T. y. paaiškinti priežastį kuo remiantis (kokiais rodikliais) didinama palūkanų norma? Jokių sutarties punktų su bankų nesu pažeidęs, kredito gražinimo įmokos mokamos tvarkingai. Palūkanos fiksuotos 5 metams, periodo laikas baigiasi vasario mėn. Sutartyje nenumatytas vienašališkas sutarties (punktų) keitimas išskyrus atvejus kai pažeidžiamos sutarties sąlygos. Ar šiuo atveju banko sprendimas gali būti vertinamas kaip vienašališkas (nenumatytas sutartyje) veiksmas? Kaip elgti nesutinkant su banko siūlymu, bet neturint galimybių atsisakyti jo paslaugų? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Jurgita

Ar galiu gauti būsto paskolą buto daliai iš bendrasavininkio nupirkti? Ar neapsunkina kreditavimo sąlygų faktas, kad norimo įsigyti turto dalis jau priklauso man nuosavybės teise?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Tokiu atveju turėsite įkeisti visą turimą būstą, o ne tik jo dalį. Ar tokia operacija įmanoma, priklausys nuo turto, sumos, Jūsų situacijos ir banko. Reikia kreiptis į bankus dėl vertinimo. Labai viskas individualu.

+3Buvo naudinga
Augustinas

Sveiki. Esu vienas, 34 m., turiu sutaupęs 15-17% pradinį įnašą, įmonėj dirbu ilgai, jokių problemų su kreditais ir pan. Prieš gerus metus vienas bankas siūlė maksimaliai 40000 su 5% palūkanomis, kitas 50000 (Nordea, kalbų lygyje). Manau, kad dėl palūkanų galima pasiderėt, bet tiesiog manęs netenkino suma, tad ties tuo tuomet ir baigiau. Šiuo metu pagrindinė alga 570 eurų + mokami priedai kas ketvirtį. Su jais, mėnesinė alga svyruoja nuo 620 iki 700. Nuo to laiko alga pakilo 100+ eurų. Kadangi reikia ir apdailai ~10000 eurų, reikalinga kredito suma neskaičiuojant 15% įnašo ~57000 eurų (naujas būstas su daline apdaila). Penki esminiai klausimai:

 1. Ar labai kreivai bankai žiūri į kintančias pajamas (priedai)?
 2. Ar naujo būsto apdailai skirtą kreditą galima gauti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir būstui įsigyti?
 3. Ar kreipiantis dėl paskolos dar kartą į tą patį banką kreditavimo reitingas blogėja?
 4. Ar bankas išduotų paskolą (~48000), jei tuo metu neturėčiau pakankamai lėšų apdailai? Jei įmanoma, kaip būtų su turto įkeitimu ir pan.?
 5. Ar šiuo metu įmanoma tokia paskola (~57000)? :)

Didelis dėkui už visus atsakymus :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Augustinai, dėkui už klausimus. Atsakymai:

 1. Kiekvienas atvejis vertinant asmenis išduodant būsto paskolas. Žinoma bankas žiūrės palankiau, jeigu pajamos stabiliai augančios;
 2. Jeigu užtenka pajamų - taip galima sujungti būsto paskolą su paskola remontui. Skirtinguose bankuose bus skirtingos sąlygos;
 3. Ne, neblogėja, nebijokite dažniau bendrauti su bankais;
 4. Išduotų, bet turite įsipareigoti pasiekti 100% baigtumą per numatytą laiką;
 5. Manau, kad gaunant 700 eurų per mėnesį, tokia paskolos suma yra per didelė. Galite galvoti apie 40-45 tūkst.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Justina

Sveiki, Esu ištekėjus už brito ir abu gyvename JAE. Čia nedirbu, nes auginu vaiką. Ar galima paskola Lietuvos banke nekilnojamam turtui pirkti turint omeny, kad jis ne LT pilietis, o aš negyvenu LT. Ar vertėtų prisiregitruot LT prie tėvų adreso ir mokėt PSD ir taip gauti paskolą?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Justina, kadangi Jūsų vyras yra ne LT pilietis ir net negyvena Lietuvoje, paskolos nesuteiktų, nebent Jūs gaunate pajamas ir jų pakatų Jums vienai paimti paskolą. Asmenims (Lietuvos piliečiams), kurie gyvena ir dirba ne LT bankuose taikomos griežtesnės kreditavimo sąlygos - didesnės palūkanos bei reikalavimas iki 50 proc. pradinio įnašo savo lėšomis. Lankstesnės sąlygos būna kredito unijose, palūkanos ten didesnės nei bankuose, bet reikalavimai ne tokie griežti. Pradinio įnašo gali užtekti ir apie 20 proc. nuo NT vertės/kainos.

+6Buvo naudinga
Indrė

Laba diena, noriu imti paskolą 170000€ butui įsigyti, dirbu jau virš 3 metų, uždirbu 600 €. Esu nevedusi ir vaikų neturiu. Dažnai pasiimdavau sms credita, bet visada laiku gražindavau, dėl to niekada problemų neturėjau, kaip manote ar dėl to gali nesuteikti paskolos?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Gerbiama Indre, tikiuosi, kad paskolos norite 17.000 Eur, o ne 170.000 Eur, nes pajamos tokiai didelei paskolai per mažos. Jeigu turite bent 15 proc. pradinį įnašą nuo NT vertės ir Credit info istorija "švari", galite bandyti kreiptis į bankus. Jeigu bankams nepatiks dažnas skolinimasis, galite bandyti kreiptis į kredito unijas, ten palūkanos didesnės, bet kreditavimo sąlygos lankstesnės.

+1Buvo naudinga
Aliona

Sveiki! Dirbu užsienyje jau ne pirmus metus, bet pakeičiau darbą prieš 6 mėnesius. Ar galiu tikėtis gauti būsto paskolą ar būtina išdirbti vienoje vietoje ilgiau nei metus?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Aliona, galima bandyti kreiptis į bankus ir į kitas kredito įstaigas, jau dabar, kreditavimo suma ir sąlygos priklauso nuo Jūsų gaunamų pajamų, darbo, įsipareigojimų ir t.t. Asmenims, dirbantiems užsienyje yra tam tikrų sąlygų, todėl, kaip minėjau vertėtų pasidomėti ne tik bankų, bet ir kitų kreditavimo įstaigų siūlomomis sąlygomis.

+3Buvo naudinga
sonata

Sveiki, norėčiau sužinoti, ar labai įtakotų imant būsto paskolą turint įsipareigojimą į mėnesį mokam 152e, gyvenam užsienyje, pajamos mėnesines yra 3200, esam keturių asmenų šeima.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Sonata, pagal Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatas paskolos mokėjimui gali būti skiriama ne daugiau kaip 40 proc. gaunamų šeimos pajamų. Mes, nepriklausomi paskolų ekspertai, rekomenduojame paskolos dengimui skirti ne daugiau kaip 20 proc., tad bet kokiu atveju pagal gaunamas pajamas, apie 450 Eur/mėn. galima būtų skirti paskolos dengimui. Bankams labiau užkliūtų tai, jog gyvenate ne Lietuvoje. Gali būti reikalaujama laiduotojo, gyvenančio ir dirbančio Lietuvoje, taip pat finansuojama suma gali būti mažesnė. Savo klientams, gyvenantiems ir dirbantiems užsienyje dažnai rekomenduoju kreiptis į kitas kreditavimo įstaigas. Palūkanos jose yra didesnės, bet kreditavimo sąlygos lankstenės.

+1Buvo naudinga
S

Sveiki, pirktas butas dviejų bendrasavininkų per pusę. Taip pat dar poto darytas remontas per pusę. Norima atsipirkti tą pusę buto ir tapti vienu buto savininku. Ar yra galimybė gauti paskola iš banko būtent to pusės buto atsipirkimui. Ar išvis tokią paskolą bankas suteikia. Tarkim pajamos leidžia imti norimo dydžio sumą.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

​Sveiki, pagal aprašymą suprantu, kad butas buvo pirktas ir remontuotas iš nuosavų, o ne skolintų lėšų. ​Jeigu Jūsų pajamos pakankamos prisiimti norimą įsipareigojimą ir kiti bankų vertinami kriterijai imant paskolą palankūs, bankai tikrai suteiks paskolą. Pabrėžiu, kad Jums reikia turėti nuo būsimo sandorio vertės 15 proc. savų lėšų. Imant paskolą vertėtų kreiptis į visus bankus, užpildyti paraiškas ir laukti jų pasiūlymų, kadangi bankai kiekvieną klientą vertina individualiai ir kreditavimo sąlygos yra individualios.

+2Buvo naudinga
Raimundas

Sveiki norėčiau sužinoti ar man butu įmanoma gauti 50000 euru busto baskolą. Turiu vieną lizingą, kurį moku, visada suma iš viso kurią turiu sumokėti yra 200 eurų per vienerius metus. Bet turiu nekokią kreditingumo istoriją iš mokyklos laikų. Neturėjau galimybės atiduoti skolos greitujų paskolų įmonei, bet pradėjęs dirbti iš karto sumokėjau visą suma su uždelsimo mokečiu bei palūkanomis. Šiuo metu dirbu Lietuvoje įregistruotoje imonėje ir per mėnesį gaunu 1320 eurų ir alga kasmet kyla po minimum 100 eurų. O sužadėtinės pajamos siekia 350 eurų, kartu sudėjus tai 1670 eurų. Ar man išeis susitarti su bankais paaiškinus situacija. Be to 15 proc neturiu, bet turiu sklypą, kurio vertė apie 12000 eurų, ar galiu vietoj 15 procentų įnešimo į banką užstatyti savo nekilnojamajį turtą. Iš anksto ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena,​ Raimundai. Pagal Jūsų pateiktą informaciją man​au​, jog bankai Jūsų pageidaujamą ​50.000​ Eur paskolą galėtų suteikti​, bet ​"Credit info" istorijoje matysis, kad naudojotės greitųjų kreditų paslauga ir vėlavote mokėti įmokas. Ar bankams pakaks paaiškinimo kodėl šiomis paslaugomis naudojotės ir kodėl vėlavot mokėti, negaliu atsakyti. Viskas priklausys nuo vėlavimo sumų, vėlavimo dienų skaičiaus ir prieš kiek laiko tai buvo. Ketinant imti paskolą vertėtų kreiptis į visus bankus, užpildyti paraiškas ir laukti ​jų​ pasiūlymų, kadangi ​b​ankai kiekvieną klientą vertina individualiai ir kreditavimo sąlygos yra individualios. ​R​eikalingas minimalus pradinis įnašas 15 - 20 proc. nuo ketinamo įsigyti Nekilnojamojo turto vertės/kainos. Įnašas turi būti piniginis, turtas gali būti papildomai užstatomas jeigu turto vertė yra daug mažesnė negu pirkimo kaina ir jis turi būti gyvenamosios paskirties.

+3Buvo naudinga
Milda

Sveiki. Su antrąja puse nusprendėme pirkti pirmąjį savo būstą. Mano situacija tokia, kad naujų metų dirbau pagal ind. veiklos pažymą, visuomet paslaugas teikiau vienam UAB'ui, išrašydavau jam sąskaitą, jis uždeklaruodavo man išmokėtas pajamas. Nuo rugsėjo perėjau dirbti pagal darbo sutartį į tą pačią įmonę, kuriai teikiau paslaugas pagal IV pažymą. Vaikinas jau daugiau, kaip pusę metų dirba vienoje įmonėje. Tai ar paskolą galėsim imti tik po naujų metų, kai bus deklaruotos mano praėjusių metų pajamos? Ar yra galimybė tai padaryti jau dabar surinkus tam tikrus dokumentus? Ir ar verta eiti į bankus klausinėti dėl paskolos sąlygų jau dabar, ar irgi geriau palaukti?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

​Sveiki, ​Milda, bankai kiekvieną klientą vertina individualiai ir kreditavimo sąlygos yra individualios, ketinant imti paskolą vertėtų kreiptis į visus bankus, užpildyti paraiškas ir laukti Jų pasiūlymų, bet viena iš pagrindinių kreditavimo sąlygų yra šeimos pajamų stabilumas. Kadangi Jūsų pajamų šaltinis rugsėjo mėn. keitėsi, o draugas dabartinėje įmonėje nėra išdirbęs 1 metų, siūlytumėme palaukti ir kreiptis į bankus po 6 mėn.

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų