Naujas būstas

Naujas būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „naujas būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Karolis

Sveiki, norėčiau sužinoti kaip bankas vertina imant paskolą naujam būstui, jei jau turimo turto yra už 50 tūkst. Ar banko palūkanoms tai turi reikšmės?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Jonas

30 metų vyras, nevedęs, be vaikų. Švari kredito istorija, be isiskolinimų. Aukštasis išsilavinimas, alga 900 eu/mėn. Planuojamo pirkti būsto kaina 97000 eurų, savos lėšos 37000 eurų, paskola 60000 eurų. Būstas naujas 2019 metų. Imant paskolą su linijiniu būdu, kintamomis palūkanomis kas 6 mėn., kokių geriausių sąlygų būtų galima tikėtis? Geriausia banko marža (preliminariai)? Trumpiausias kredito grąžinimo laikotarpis? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Sąlygas pasakys tik bankai. Todėl reikia kreiptis į skirtingus bankus, gauti pasiūlymus, juos palyginti ir išsirinkti geriausią. Bankų maržas ir žmonių patirtis bankuose rasite čia: žmonių gautos būsto paskolos ir sąlygos.

+3Buvo naudinga
Modestas

Sveiki, planuojame būsto pirkimą ir radom dominantį variantą rent2buy nuoma, kurią sūlo vystytojas. Norėjau pasiklausti ar tikėtinas būsto nuvertėjimas po rent2buy laikotarpio ir paskolos negavimas? Ar dokumentai pasirašomi iškart pradedant nuomą ar paskola gaunama tik po nuomos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Modestai, dėkui už klausimą. Būstas nuvertėti gali priklausomai nuo situacijos rinkoje ir siūlomos kainos, tad būsto vertė nuolat kinta, tačiau ta suma, kurią pasirašysite sutartyje - turėtų ir išlikti. Mano supratimu, šiuo atveju sutartis su banku bus pasirašoma tada, kai sumokėsite pradinio įnašo dydį (per nustatytą laikotarpį pamėnesiui). Yra šio tipo finansavimo keli tipai ir ne visi bankai sutiks su rent2buy logika. Kadangi tai naujas dalykas, sunku pasakyti kaip realiai bus įgyvendinama ir kokie neapgalvoti dalykai gali išlįsti.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, Šeimos turtui yra priskirtas mūsų sodo namas, turime nepilnamečių vaikų. Šiuo metu norime parduoti šį objektą. Mes esame paėmę būsto kreditą kitam būstui, naujas būstas yra įkeistas bankui. Ar galime perkelti šeimos turtą į naują objektą? Kokių dokumentų gali prireikti? Ar reikalingas teismo arba banko leidimas? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Iš tiesų nelabai supratau turto perkėlimo motyvo. Tačiau jeigu turtas yra įkeistas ir norite su įkeistu turtu ką nors daryti - banko leidimas būtinas.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, Turiu du klausimus: 1. Bankai būstui gali paskolinti ~100 tūkst. eurų. Planuojamos namo statybos, kurioms skolinsiuosi ~60 tūkst. Taigi klausimas būtų toks - ar už likusius 40 tūkst., kuriuos dar galėčiau pasiskolinti galimas, tarkim, buto pirkimas? Kitas scenarijus, ar galima pirkti daugiau nei vieną būstą, jei jų kainų suma neviršyja maksimalaus paskolos dydžio? 2. Pagal GPM įstatymo 17str. 53; 54 punktus GPM mokestis nėra mokamas, jei per metus laiko už parduoto būsto kainą yra perkamas kitas, ir jame deklaruojama gyvenamoji vieta. Klausimas - ar perkamas naujas būstas gali būti pigesnis? Pvz. Parduotas butas už 50 tūkst. perkamas kitas, pigesnis, už 40 tūkst. Ar tokiu atveju taip pat galioja minėti GPM įstatymo punktai? Iš anksto dėkoju už atsakymus!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Bankai kažkokio draudimo nėra nustatę, kad negalite imti dviejų paskolų vienu metu, todėl turės bankai vertinti ar sugebėsite padengti įsipareigojimus ir ar nepadidės rizika, kai turėsite ir statybų ir buto pirkimo paskolas. Aš manau, kad rizika didesnė, nes namo baigtumą reikės pasiekti 100%, o tam reikės pinigų ir laiko. Reikia kalbėtis su banku dėl galimybių.

Dėl GPM, tai taip, galite pirkti ir pigesnį butą nei pardavėte, taip išvengsite GPM jei įsiregistruosite gyvenamą vietą.

+3Buvo naudinga
Eglė

Laba diena, norėjau paklausti dabar yra naujas įstatymas dėl jaunos šeimos parėmimui įsigyjant pirmąjį butą. Esame su vyru tik dviese, jei pateiktumėme paraiška tai bankas kompensuotų tik dalį sumos ar visą sumą?:)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Valstybė kompensuoja tik dalį sumos, priklausomai nuo paramos.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Augustinas

Sveiki. Esu vienas, 34 m., turiu sutaupęs 15-17% pradinį įnašą, įmonėj dirbu ilgai, jokių problemų su kreditais ir pan. Prieš gerus metus vienas bankas siūlė maksimaliai 40000 su 5% palūkanomis, kitas 50000 (Nordea, kalbų lygyje). Manau, kad dėl palūkanų galima pasiderėt, bet tiesiog manęs netenkino suma, tad ties tuo tuomet ir baigiau. Šiuo metu pagrindinė alga 570 eurų + mokami priedai kas ketvirtį. Su jais, mėnesinė alga svyruoja nuo 620 iki 700. Nuo to laiko alga pakilo 100+ eurų. Kadangi reikia ir apdailai ~10000 eurų, reikalinga kredito suma neskaičiuojant 15% įnašo ~57000 eurų (naujas būstas su daline apdaila). Penki esminiai klausimai:

  1. Ar labai kreivai bankai žiūri į kintančias pajamas (priedai)?
  2. Ar naujo būsto apdailai skirtą kreditą galima gauti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir būstui įsigyti?
  3. Ar kreipiantis dėl paskolos dar kartą į tą patį banką kreditavimo reitingas blogėja?
  4. Ar bankas išduotų paskolą (~48000), jei tuo metu neturėčiau pakankamai lėšų apdailai? Jei įmanoma, kaip būtų su turto įkeitimu ir pan.?
  5. Ar šiuo metu įmanoma tokia paskola (~57000)? :)

Didelis dėkui už visus atsakymus :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Augustinai, dėkui už klausimus. Atsakymai:

  1. Kiekvienas atvejis vertinant asmenis išduodant būsto paskolas. Žinoma bankas žiūrės palankiau, jeigu pajamos stabiliai augančios;
  2. Jeigu užtenka pajamų - taip galima sujungti būsto paskolą su paskola remontui. Skirtinguose bankuose bus skirtingos sąlygos;
  3. Ne, neblogėja, nebijokite dažniau bendrauti su bankais;
  4. Išduotų, bet turite įsipareigoti pasiekti 100% baigtumą per numatytą laiką;
  5. Manau, kad gaunant 700 eurų per mėnesį, tokia paskolos suma yra per didelė. Galite galvoti apie 40-45 tūkst.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Tomas

Sveiki. Turiu tokį klausimą, ar yra tokia galimybė paimti paskolą, bet su 5-10% pradiniu įnašu. Butas kurį noriu įsigyti yra naujas. Kiek girdėjau, kad galima apdrausti butą, žalos gavėjas bus bankas, tada pradinis įnasas mažesnis, ar man nesamonių pripasakojo? Ačiū labai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, pagal Lietuvos banko nustatytus skolinimo nuostatus, Lietuvoje veikiantys bankai išduodami paskolą gali finansuoti ne daugiau nei 85% būsto pirkimo kainos, tad mažiausiai 15% pradinis įnašas yra privalomas. Beje, prieš imant būsto paskolą yra privaloma ir apdrausti būstą privalomuoju draudimu, paskolos laikotarpiu būstas negali būti neapdraustas. Kažkas tikrai neteisingai pripasakojo, kadangi nupirktas su paskola būstas priklauso bankui tol, kol asmuo neišsimokės paskolos, o taip pat privalomojo būsto draudimo sutartyse, naudos gavėjas įprastai nurodomas bankas (jeigu būstas pirktas su būsto paskola), tačiau išmokas dažniausiai gauna paskolos gavėjas.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų