GPM lengvata
Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.
Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?
- Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
- Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
- Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.
Niekur nepavyksta rasti tiesioginio atsakymo, ar pardavus poilsio paskirties butą galioja GPM lengvata, jei perkamas naujas butas metų bėgyje? Ar jau nėra būdo to mokesčio išvengti
Laba diena, 2006 m. 07 mėn. Buvo paimtas vienas kreditas būstui, ir pasinaudota GPM palūkanų lengvata. Toliau 2018 m. būstas parduotas, kreditas padengtas ir paimtas kitas kreditas namo statybai (kitas būstas). Klausimas: Ar galima pasinaudoti GPM lengvata už antrą kreditą? Ačiū.
Sveiki, noriu paklausti, dėl nekilnojamo turto mokesčio pardavus būstą. Jeigu noriu parduoti būstą nepraėjus 10 metų nuo jo įsigyjimo, bet jame gyvenau ir buvau registruotas daugiau nei 2 paskutinius metus. Tačiau būstą parduoti patogumo sumetimais, noriu jau išvykus (deklaravus išvykimą), paliekant jį pardavinėti nekilnojamo turto agentūrai. Ar man galios lengvata nes jame gyvenau daugiau nei 2 paskutinius metus iki išvykymo ir neteks mokėti gyventojo pajamų mokesčio už parduotą būstą? Įstatyme nepatikslinta, kad pardavimo momentu privalau būti registruotas, kad būtų pritaikyta lengvata. Bet kita vertus, pardavimas gali užtrukti ir būstas gali būti parduotas po pavyzdžiui 3 mėnesių. Ačiū už atsakymą.

Rimvydai, dėkui už klausimą. Jeigu paskutinius du metus iki pardavimo buvote tame turte registruotas, tuomet mokesčio mokėti nereikės, svarbu iki pardavimo neišsiregistruokite. Pagal VMI, GPM mokesčio nereikia mokėti:
1) Pajamų mokesčio mokėti nereikia, jeigu nekilnojamasis turtas nuo jo įsigijimo iki pardavimo nuosavybėn buvo išlaikytas 10 ir/arba daugiau metų. Pavyzdžiui, gyventojas 2007-03-15 įsigijo komercines patalpas, kurias 2017-04-03 pardavė. Pajamų mokesčio mokėti nereikia, kadangi tokios pajamos priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms.
2) Taip pat nereikia mokėti pajamų mokesčio, jeigu parduodamas būstas (įskaitant priskirtą žemę) kuriame pastaruosius 2 metus iki pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn buvo gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka
3) Nereikia mokėti GPM pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn Europos ekonominės erdvės valstybėje esantį būstą (įskaitant priskirtą žemę), kuriame gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka, buvo trumpesnį negu 2 metų laikotarpį, tačiau gautos pajamos per vienerius metus nuo būsto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn panaudojamos kito Europos ekonominės erdvės valstybėje esančio būsto, kuriame gyventojas teisės aktų nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą, įsigijimui.
Sveiki. Norėjau paklausti ar galėtumėm gauti 2% paramą iš valstybės. Ėmėm būsto paskolą prieš 3 metus. Tuo laiku neturėjom vaikų seimoje. Šiuo metu mūsų pajamos nesiekia 1500€ per mėnesį.

Linai, dėkui už klausimą. 2% paramos tokios kaip ir nėra. Iš esmės Jūs galbūt galite pasinaudoti lengvata už sumokėtas įmokas ir susigrąžinti GPM. Pasiskambinkite į VMI ir pasiteiraukite kas Jums priklauso. Tačiau jeigu viską deklaravote - automatiškai mokesčius turėjote susigrąžinti. Subsidija, būsto paskolai, paimtai po laiko - nebepriklauso.
Dėl GPM, detaliau čia:
Nuolatinis Lietuvos gyventojas 2009 metų ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais iš pajamų gali atimti palūkanas už vieną paimtą kreditą (arba jo dalį) vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti arba palūkanas už vieno gyvenamojo būsto finansinę nuomą (lizingą), jeigu toks kreditas yra paimtas ir rašytinis susitarimas dėl gyvenamojo būsto, kuriam statyti ar įsigyti paimtas kreditas, statybos ar įsigijimo arba finansinės nuomos (lizingo) sutartis sudaryti iki 2009 m. sausio 1 d. Tokios palūkanos gali būti atimamos visą kredito ar finansinės nuomos (lizingo) sutarties galiojimo laiką, atsižvelgiant į Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme iš apmokestinamųjų pajamų atimamų gyventojo patirtų išlaidų sumai nustatytus apribojimus. Jeigu nuolatinis Lietuvos gyventojas iki 2008 m. gruodžio 31 d. (imtinai) buvo paėmęs daugiau kaip vieną kreditą gyvenamajam būstui (būstams) statyti ar įsigyti arba (ir) buvo sudaręs daugiau kaip vieną finansinės nuomos (lizingo) sutartį dėl gyvenamojo būsto (būstų) finansinės nuomos (lizingo), tai iš savo 2009 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti palūkanas, mokamas už vieną jo pasirinktą kreditą (arba jo dalį) arba vieną gyvenamojo būsto finansinę nuomą (lizingą), už kuriuos mokamas palūkanas gyventojas iki 2008 m. gruodžio 31 d. galėjo atimti iš savo metinių apmokestinamųjų pajamų, pasirinktinai.
Gyventojas, gavęs kreditą gyvenamajam būstui statyti arba jam įsigyti bei pats mokantis už jį palūkanas, iš savo apmokestinamųjų pajamų gali atimti visą per atitinkamą mokestinį laikotarpį faktiškai sumokėtų palūkanų sumą. Jeigu kreditas gyvenamajam būstui statyti ar jam įsigyti yra paimtas vieno iš sutuoktinių vardu, o palūkanas moka kitas sutuoktinis, tai sumokėtas palūkanas už paimtą kreditą iš savo gautų metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti ir tas kitas sutuoktinis, neatsižvelgiant į tai, kad kreditas gautas ne jo vardu.