Lengvata

Lengvata. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „lengvata“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rimvydas

Sveiki, noriu paklausti, dėl nekilnojamo turto mokesčio pardavus būstą. Jeigu noriu parduoti būstą nepraėjus 10 metų nuo jo įsigyjimo, bet jame gyvenau ir buvau registruotas daugiau nei 2 paskutinius metus. Tačiau būstą parduoti patogumo sumetimais, noriu jau išvykus (deklaravus išvykimą), paliekant jį pardavinėti nekilnojamo turto agentūrai. Ar man galios lengvata nes jame gyvenau daugiau nei 2 paskutinius metus iki išvykymo ir neteks mokėti gyventojo pajamų mokesčio už parduotą būstą? Įstatyme nepatikslinta, kad pardavimo momentu privalau būti registruotas, kad būtų pritaikyta lengvata. Bet kita vertus, pardavimas gali užtrukti ir būstas gali būti parduotas po pavyzdžiui 3 mėnesių. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Karolis

Laba diena, esam jauna šeima, planuojame pirkti namą. Norime pasinaudoti lengvata - Parama jaunoms šeimoms regionuose. Pretenduojam 15% gauti. Klausimas, šios lengvatos pinigais, galim dengti pradinį įnašą? Ar jie yra skirti tik paskolos daliai padengti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Galite subsidiją panaudoti kaip tik norite, tik paramos išmokėjimas pervedamas ne vėliau kaip per 4 mėnesios nuo būsto kredito suteikimo datos. Taigi, pradinį įnašą turėsite turėti savo, o paskui jį ar jo dalį atgausite.

+3Buvo naudinga
Evelina

Esu vieniša mama (teisiškai taip, praktiškai - ne, bet būsto bendrasavininkio nenoriu), santaupų turiu pradiniam įnašui, tačiau planuoju imti paskolą būstui su lengvata jaunai šeimai (aš ir vaikas skaitomės jauna šeima). Pajamos į rankas 950-1150eur, bei 280eur alimentai. Ar realu gauti paskolą apie 85000eur? Kaip su tom lengvatom? Jei duoda lengvatą pradiniam įnašui 20%, ar bereikia savo dėti, ir ar galima? Gal bankas geriau vertina? Ar pasilikti pinigėlius įsirengimui ir pan?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Jeigu būstą perkate ne regione, o bet kur Lietuvoje (nes galioja dvi paramos būstui), tuomet galėtumėte pretenduoti į 10% paramą, bet reikia atkreipti dėmesį į gaunamų 2 asmenų pajamų lubas, kurios yra 123 VRP (15 006 EUR) per metus - skaitykite plačiau paramos būstui įstatymo 11 straipsnį.

Jeigu pirksite būstą regione, tuomet limitų kaip ir nėra ir galite galvoti apie 20% paramą.

Paramą turėsite panaudoti pradiniam įnašui ar mėnesinėms įmokoms dengti. Realiai jokio skirtumo nėra, o sutaupytus pinigus galite išleisti būsto remontui. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Ugne

Sveiki, Man 23 metai. Neturiu vieno iš tėvų, gaunu našlaičio išmoką kas mėnesį (našlaičio pensiją). Studijuoju antros pakopos studijas ir esu dirbanti, pajamos apie 1000. Noriu pasiteirauti, ar turiu galimybę prašyti paskolos lengvatos dėl 20% padengimo?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ugne, dėkui už klausimą. Jeigu pajamos per mėnesį yra 1000 eurų, tuomet jų yra per daug ir negalėtumėte gauti paramos. Plačiau: paramos būstui įstatyme 11 straipsnyje.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki, esu vieniša mama, auginu vieną vaiką, dirbu per du darbus, gaunu virš 500e į rankas. Alimentų neprisiteisus. Norėčiau paklausti ar priklauso kokios lengvatos būsto pirkime? Pradinio įnašo neturiu, o ir susitaupyti vienai sunku ar kompensuotų valstybė ir kokią dalį? O gal verčiau kreiptis dėl socialinio būsto? Labiausiai domina Kauno mieste butai. Ačiū už atsakymą. :)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Taip, teoriškai Jums priklausytų 10% parama jaunoms šeimoms, tačiau turite atitikti sąlygas. Detalesnę informaciją galite sužinoti savo savivaldybėje, o taip pat ir mūsų straipsnyje: parama būstui jaunoms šeimoms.

+5Buvo naudinga
Ruta

Sveiki, Perku butą ir norėčiau sužinoti ar priklauso kokios lengvatos. Turiu neįgalumą (vieną paprastesnių grupių, gal darbingumas 60% ar kuris ten), dirbu Olandijoje, turiu stabilų ir neterminuotą kontraktą, pajamas gaunu eurais, bet gaunu nemažai (4000 eurų per mėnesį). Bankas sutinka suteikti paskolą įnešant 30% pradinio įnašo. Tiek turiu. Bet klausimas, ar galiu gaut kokią lengvatą nes tai pirmas būstas mano vardu, turiu neįgalumą, bet nesu susituokus, taip pat neturiu vaikų. Būsto vertė maždaug 75 000 eurų. Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Parama deja, parama nepriklausytų, nes Jūsų pajamos yra per didelės ir gyvenate užsienyje.

+4Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, Norėčiau sužinoti ar priklauso lengvata imant paskolą pirmajam būstui, jei man yra 42 metai, tačiau skiriuosi su vyru, niekada neturėjau nuosavo būsto ir esu našlaitė. Turim du vaikus, 22 metų ir 14 metų. Labai dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Deja, paramos suteikiamos tik asmenims iki 35 metų.

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, norėčiau paklausti ar galėčiau gauti būsto paskolą ar lengvata jaunoms šeimoms? Esu vieniša mama, auginu 1 vaiką, dirbu 1 metus alga 450 į rankas, vaikas gauna vaiko pinigus 45eur. Iš vaiko tėvo nesu prisiteisusi alimentų, bet islaiko:)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų pajamos yra per mažos norint gauti būsto paskolą. Tačiau tiksliems paskaičiavimams, siūlau kreiptis į bankus ar galėtų suteikti. Jeigu bankų atsakymai būtų teigiami, tuomet kreipkitės į savivaldybę, nes pažymą paramai turėtumėte gauti, tik ar bankai paskolą išduos labai didelis klaustukas.

+3Buvo naudinga
Brigita

Laba diena. Mūsų šeima gavo lengvatą būsto paskolai gauti regionuose. Dokumentai priduoti. Mano kredito istorija yra B, vyro A. Buvo taip, kad firma buvo beveik bankrutuojanti ir atlyginimai vėluodavo taip pat ir mokėjimai 50-90dienu bet vistiek sumokėdavau. Vyras buvo netekęs darbo, per LDB kėlėsi kvalifikaciją, mokėjimai vėluodavo iki 10 dienų panašiai. Ar gali bankas nesuteikti būsto paskolos dėl šių rodmenų kredito istorijoj? Ar galima teikti keliems bankams paraiškas? P.S Pajamos išneša.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Brigita, dėkui už klausimą. Jeigu šiuo metu dirbate ir turite stažą nepertraukiamo darbo, tuomet problemų neturėtų kilti. Teikite visiems bankams paraiškas ir išsirinkite geriausią pasiūlymą.

+3Buvo naudinga
Inga Želvienė

Laba diena, Domina būsto paskolos lengvatos. kokiu telefono numeriu galima gauti daugiau informacijos? vyrui 36 metai, man 34 auginame tris vaikus. Vyras yra dalinis paskolos gavėjas bendrabučio kambario. ar galime pretenduoti į kompensaciją? Ačiū už atsakymą

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Parama suteikiama tik iki 35 metų amžiaus šeimoms, tad vyrui jau yra per daug metų, kad galėtumėte dalyvauto paramos programoje.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų