Pagrindinė alga

Pagrindinė alga. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pagrindinė alga“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jurga

Laba diena, Norime su vyru pasiimti būsto paskolą apie 90 000 vertės namui. Dirbu dvejuose darbovietėse, vienoje ilgiau kaip 5 metus (ne pagrindinė darbovietė), kitoje šiuo metu esu išdirbusi metus su puse. Vyras dabartinėje darbovietėje dirba virš 2 metų. Bendros pajamos dabar 1910 eur. Į rankas, mano alga vienoje darbovietėje pakiko prieš pora mėnesių (apie 200 eur), o kitoje apie 70 eurų yra pakilus pusę metų, vyro alga taip pat kilo daugiau kaip prieš pusę metų (apie 100 eur). Norėjau pasiteirauti ar užtenka tokio darbo stažo bei pajamų paskolai pagal naujausius reikalavimus? Iš anksto ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurga, dėkui už klausimą. Taip, pagal pirminius duomenis manau visko pakanka. Reikia vykti į bankus ir kalbėtis dėl sąlygų ir detalaus vertinimo.

+3Buvo naudinga
Augustinas

Sveiki. Esu vienas, 34 m., turiu sutaupęs 15-17% pradinį įnašą, įmonėj dirbu ilgai, jokių problemų su kreditais ir pan. Prieš gerus metus vienas bankas siūlė maksimaliai 40000 su 5% palūkanomis, kitas 50000 (Nordea, kalbų lygyje). Manau, kad dėl palūkanų galima pasiderėt, bet tiesiog manęs netenkino suma, tad ties tuo tuomet ir baigiau. Šiuo metu pagrindinė alga 570 eurų + mokami priedai kas ketvirtį. Su jais, mėnesinė alga svyruoja nuo 620 iki 700. Nuo to laiko alga pakilo 100+ eurų. Kadangi reikia ir apdailai ~10000 eurų, reikalinga kredito suma neskaičiuojant 15% įnašo ~57000 eurų (naujas būstas su daline apdaila). Penki esminiai klausimai:

  1. Ar labai kreivai bankai žiūri į kintančias pajamas (priedai)?
  2. Ar naujo būsto apdailai skirtą kreditą galima gauti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir būstui įsigyti?
  3. Ar kreipiantis dėl paskolos dar kartą į tą patį banką kreditavimo reitingas blogėja?
  4. Ar bankas išduotų paskolą (~48000), jei tuo metu neturėčiau pakankamai lėšų apdailai? Jei įmanoma, kaip būtų su turto įkeitimu ir pan.?
  5. Ar šiuo metu įmanoma tokia paskola (~57000)? :)

Didelis dėkui už visus atsakymus :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Augustinai, dėkui už klausimus. Atsakymai:

  1. Kiekvienas atvejis vertinant asmenis išduodant būsto paskolas. Žinoma bankas žiūrės palankiau, jeigu pajamos stabiliai augančios;
  2. Jeigu užtenka pajamų - taip galima sujungti būsto paskolą su paskola remontui. Skirtinguose bankuose bus skirtingos sąlygos;
  3. Ne, neblogėja, nebijokite dažniau bendrauti su bankais;
  4. Išduotų, bet turite įsipareigoti pasiekti 100% baigtumą per numatytą laiką;
  5. Manau, kad gaunant 700 eurų per mėnesį, tokia paskolos suma yra per didelė. Galite galvoti apie 40-45 tūkst.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų