Mažoji bendrija

Mažoji bendrija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „mažoji bendrija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aistė

Sveiki, su vyru ketiname pirkti butą Vilniuje. Vyras dirba pagal darbo sutartį, aš keletą metų dirbau pagal verslo liudijimą, neseniai įkūriau MB, todėl bankininkai teigia, kad mano pajamos kol kas nėra aktualios, esu išlaikytinė banko akimis. Ar galėtų už mane laiduoti mano sesuo, dirbanti pagal darbo sutartį, o vėliau (kai bankas matytų pastovias pajamas iš MM) aš perimčiau paskolą iš jos pati? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. B klasės pajamos, kurias gaunate pagal civilinę sutartį, dažnu atveju, nėra skaičiuojamos. Jeigu pajamos būtų „sodrinės” situacija pasikeistų. O kadangi esate su vyru, žiūrėkite gal pakaks vyro pajamų. Jeigu imsite būsto paskolą, tai imsite su vyru, o ne su seserim. Sesuo galėtų nebent laiduoti už jus abu, jeigu jos pajamų pakanka. Nuvykite į bankus, jie konkrečiai pasakys kiek ir ko trūksta, o tada jau galvosite variantus.

+3Buvo naudinga
Gertrūda

Esame 5 asmenų šeima (2 suaugę trys vaikai). Aš šiuo metu nedirbu, gaunu 309 eurus motinystės išmoką. Vyras š.m. liepos 25 d. Su bendraminčiais įkūrė mažąją bendriją. Vykdo statybų veiklą Lietuvoje ir Vokietijoje. Vyras yra mažosios bendrijos direktorius. Visos uždirbtos pajamos pervedamos į sąskaitą dienpinigių pavidalu. Kadangi darbai dar tik įsibėgėja, direktoriumi dirba neatlygintinai, tačiau nuo sausio 1 d. Pradės gauti minimumą už vadovavimą dienpinigiai. Pajamos ( dienpinigiai ) siekia 3600 kiekvieną mėnesį. Ar realu gauti būsto paskolą namo statybai? Reikalavimus dėl pradinio įnašo išpildytume. Labai domintų ir swedbank komentaras

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gertrūda, dėkui už klausimą. Manau, kad sunkiai bus vertinamos tokios pajamos. Visų pirma, minusas yra, kad vyras yra direktorius, turės pateikti įmonės balansus ir pan. Kitas minusas yra dienpinigiai, kurie taip pat sunkiai gali būti įskaičiuojami. Visame aprašyme aš nematau stabilumo, nėra stabilių pajamų, todėl tai yra didelis minusas. Beje, reikia pradirbti bent 6-12 mėnesių su stabiliomis pajamomis, tuomet ir kreiptis į bankus. Swedbank komentarą galite gauti susisiekę su jais tiesiogiai.

+4Buvo naudinga
MB savininkė

Bankai pripažįsta mažosios bendrijos (MB) nario su darbo santykiais susijusias pajamas. Jos turi būti gaunamos ne mažiau kaip 12 mėn. ir pervedamos į banko sąskaitą bei turi būti deklaruotos. Tarkime kreipsitės į banką dėl paskolos 2019 m. vasario mėn., tai turėsite pateikti 2018 m. 01 -12 mėn. laikotarpio banko išrašą ir 2018 m. pajamų deklaraciją. Joje turi atspindėti pajamos deklaruotos 02 pajamų rūšies kodu. Būtina sąlyga, kad lėšų pervedimo į banko sąskaitą paskirtyje būtų nurodyta, kad pervedamas darbo užmokestis. MB mažiausiai turi vykdyti veiklą 2 metus. Būtina sąlyga – pelningai. Bankui reikės pateikti MB 2 paskutinių pilnų veiklos metų finansinius dokumentus (balansą, P/N ataskaitą), kad bankas galėtų įvertinti MB veiklą.

Buvo naudinga
Živilė

Laba diena, norėtume gauti būsto paskolą, planuojame pirkti naujos statybos kotedžą. Esame nesusituokę. Draugas apie metus turi MB, kuri yra pelninga, jis nusiimdavo pinigus kaip atskaitingam asmeniui, tačiau neišmokėdavo sau atlyginimo per banką, aš anksčiau dirbau pagal verslo liudijimą, šiuo metu už minimumą dirbu draugo mažojoje bendrijoje. Kokios yra galimybės gauti paskolą, ar užtenka, kad įmonė veiklą vykdo 1metus?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Kadangi draugas turi įmonę ir išmoka B klasės pajamas, tai bankai mažai tikėtina, kad skaičiuos jas. Taip pat yra niuansų su įmonių savininkais, kai reikia bankams pateikinėti įmonių balansus ir pan. Manau, kad Jūsų situacijoje, jeigu kaip ir tikėtina, kad bankai atmes prašymus, reikėtų kreiptis į kredito unijas, gal ten būtų paprasčiau.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, noriu užduoti pora klausimų susijusius su būsto paskola. Pirmas, atsidarinėju mažają bendrija, kokiu budu išsimokėti sau pajamas, kad bankas jas skaičiuotu? Antras, Kokio laikotarpio pajamas bankas vertins?

Atsakyti Dalintis
Mb savininkė

Pati esu mb savininkė ir ėmėm būsto paskolą. Tai bankai paaiškino, kad MB turi turėti 3metus ir pateikti už tuos metus pelno/nuostolio ataskaitas, deklaracijas. Sau atlyginimą turi mokėti per banką, sodrai VSD IR PSD nuo tos sumos sumokėti mokesčius. Mes negavome paskolos, nes niekas nepasakė, kad atlyginimą reikėjo mokėtis per banką, MB turiu beveik 2metus ir pelningumą įvertino gerai, bet vien delto atmetė mūsų paraišką Swedas.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Pajamas turite mokėti sodrines, t.y. normalų atlyginimą bent 6-12 mėn., taip pat bus tikrinami įmonės balansai ir dėl jauno įmonės amžiaus gali kilti įvairių niuansų. Kuo įmonė ilgiau veikia ir yra pelningesnė - tuo naudingiau. Visuomet įmonės savininkams yra taikomi papildomi tikrinimai.

+3Buvo naudinga
Domas

O jeigu MB steigėjas-savininkas turi arba turėjęs antstolių gali kreiptis dėl paskolos?

+2Buvo naudinga
Marius

Norint įsigyti būstą, ar tai gali padaryti mažosios bendrijos steigėjas. Pradinis įnašas būtų mamos nekilnojamas turtas: (namas su sklypu). Ar toks variantas įmanomas,ar čia reikia daugiau kalbėtis su kredito unijomis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Mažosios bendrijos steigėjas gali gauti paskolą, tačiau turi gauti ir pakankamai pajamų ir įmonė turi būti pelninga. Tačiau pradinis įnašas yra būtinas pinigais, o ne turtu.

+3Buvo naudinga
Irma

Laba diena. Esame pateikę paraišką banko paskolai Swedbanke 51200 eur 80% nuo perkamo būsto. Mano pajamos yra iš MB 6 mėn. po 600eur į mėnesį ir 6 mėn. po 850 eur į mėnesį, moku sodrai mokesčius kas mėnesį nuo sau išmokėto atlyginimo, vyro pajamos 450e-500 eur į rankas. Esu savininkė MB, metus laiko sau moku atlyginimą, MB yra įkurta 1 m. 6 mėn. už preitus metus deklaracija įmonės yra pateikta pelnas 4700 eur. Dabar paskolai svarsto mano MB. Kokios perspektyvos, kad gausime palankų atsakymą iš banko? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irma, dėkui už klausimą. Priklausys nuo situacijos kaip įvertins bankai rizikas. Viskas labai individualu. Tačiau įmonės savininkams yra sudėtingiau gauti būsto paskolą, t.y. įprasti tokie tikrinimai. Nors jeigu viskas gerai - turėtų būti viskas gerai. Parašykite kaip sekėsi, įdomu. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Savininkė

Paskolos negavome. Priežastis, kad sau algos nemokėjau per banką o išsimokėdavau grynais. Nors visi mokesčiai buvo mokami kas mėnesį. Banko paaiškinimas kad turėjau kas mėnesį pinigus įnešti į įmonės sąskaitą- pervesti į asmeninę-išsigryninti. Mano manimu čia visiškas absurdas,nes kai prieš metus konsultavaus to neminėjo, svarbiausia buvo,kad matytusi sodroje jog esu dirbanti ir moku mokesčius. Beto paskolą ėmiau kaip fizinis asmuo, bet jie vertino ir mano įmonės riziką.

Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, Su vyru pradėjom domėtis paskolomis, bet situacija gana kebli. Apie 4-5 metus abu vykdėm individualias veiklas. Vyro pajamos buvo tikrai nedidelės, mano paskutinius 2 metus buvo apie 30-45 tūkstančiai/metus. Prieš kelis mėnesius įsteigiau savo vardu mažają bendriją, per sodrą nesu įdarbinta, tik išsimoku pinigus asmeninėm lėšom (esu vienintelė narė,savininkė). Individualią veiklą nutraukiau. Vyras neseniai įsidarbino įmonėje. Abiejų mėnesinės pajamos apie 1500€. Kiek maždaug reiktų palaukti prieš kreipiantis į banką dėl paskolos. Ar aplamai ji būtų įmanoma mūsų konkrečiu atveju? Man 33 metai, vyrui 38 metai, durime du vaikus. Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Situacija įprasta, nieko naujo ir manau viskas yra gerai - įmanoma. Tiesiog jau šiuo metu su norimo būsto skelbimu ir savo situacija kreipkitės į TOP3 bankus ir savo miesto populiariausią kredito uniją. Susirinkite informaciją iš bankų ir unijos ir palyginkite. Nenusiminkite jeigu viename banke pasakys neigiamai, būtinai pereikite per visus. Iš bankų susirinkite rekomendacijas ką reikėtų daryti norint gauti būsto paskolą, ką pasikeisti ir pan. Tuomet žiūrėsite ar verta kažką keisti, darbintis savo įmonėje ir t.t. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Tomas

Laba diena. Esame šeima iki 32m. 2+1 asmenų, Vilniuje. Žmona vykdo individualią veiklią, pajamos aukštos, pastovios. Aš įsteigęs mažąją bendriją, esu vienintelis jos narys, dirbame pagal sutartis su juridiniais asmenimis. Mano asmeninės pajamos : Bendrijos nario išmoka asmeniniams poreikiams, bei pagal paslaugų sutartį. Pajamos pastovios, pervedama į sąskaitą. Abu su žmona dirbame 4 metus, turime deklaracijas už 3 metus. Pateikus bankui paraišką banko atsakymas, kad mano pajamas jie skaičiuoja tik nuo bendrijos nario išmokos asmeniniams poreikiams, nuo kurių sumokami mokesčiai sodrai. Kitos pajamos gautos pagal paslaugų sutartį stabilios kiekvieną mėnesį, banko neįtraukiamos į pajamas. Ar tai gali būti? Visos pajamos 3 metus įtrauktos į pajamų deklaracijas, sumokami mokesčiai, yra banko išrašai

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Taip, tai gali būti, nes pajamos pagal civilinę paslaugų sutartį skaitomos kaip B klasės pajamos. Nuo jų mokate 15% GPM. Bankams tai atrodo ne taip patikima kaip "sodrinės" pajamos. Deja..

+5Buvo naudinga
Erika

Laba diena. Su vyru norime paimti paskolą namo įrengimui. Namas nupirktas naujas, tiesiog pritrūkom lėšų šiuo metu. Turime mažąją bendriją. Aš esu atstovė, vyras tiesiog narys/bendrasavininkas. Kaip bankas vertina tokias pajamas? Atlyginimo iš įmonės neimu. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Jeigu iš mažosios bendrijos pinigai išimami su 15% GPM mokesčiu, pagal civilinę sutartį su vadovu, tuomet tokias pajamas bankai arba nevertins arba vertins su labai mažu koeficientu. Norint gauti būsto paskolą reikia "sodrinio" atlyginimo arba bent jau individualios veiklos pajamų.

+4Buvo naudinga
Erika

Ačiū už atsakyma. Mums būsto paskolos net nereikia, mes namą jau nusipirkę, tiesiog pritrūkom lėšų įrengimui vidaus.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, tuomet galite galvoti apie vartojimo paskolą arba būsto remonto. Reikėtų kalbėtis tiesiogiai su kredito unijomis ar bankais. Šiuo metu palūkanos yra gana žemos, tačiau vistiek reikės oficialių sodrinių pajamų. Bet kokiu atveju eikite į bankus ir unijas bei šnekėkitės. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Algis

Sveiki, Norėčiau pasiteirauti, kokios galimybės gauti būsto paskolą veiklą vykdant užsienyje. Jau keletą metų gyvenu Lietuvoje, bet veikla registruota užsienyje (Jungtinė Karalystė) paprasčiausia individualios veiklos forma (sole trader). Metinis pelnas atskaičius mokesčius 14,000 - 15,000 Eur per metus arba apytiksliai - apie 1,200 - 1,300 EUR per mėnesį. Veiklą vykdau jau keletą metų ir kolkas, dėl lankstesnės mokesčių sistemos - vis dar oficialiai mokesčius moku Jungtinei Karalystei, bet taip pat labai rimtai galvoju veiklą perkelti ir registruoti Lietuvoje, mažosios bendrijos ar individualios imonės pavidalu. Kokia būtų banko pozicija, atsižvelgiant į abu atvejus? Kurią iš jų jis vertintu palankiau? Ir ar apskritai būtų galimybė gauti 50000 - 60000 Eurų paskolą būstui? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algi, dėkui už klausimą. Visų pirma individualios veiklos pajamos yra vertinamos šiek tiek prasčiau nei įprasto atlyginimo pajamos. O antra, Lietuvoje gautos individualios veiklos pajamos bus vertinamos geriau ir finansuos didesnę dalį paskolos sumos, nei gaunant pajamas užsienyje. Jeigu imsite paskolą ir pajamos bus gautinos iš užsienio, tuomet tikėtina, kad galėsite gauti tik 50-70% reikiamos sumos, tad pradinis įnašas bus gana didokas apie 30-50% priklausomai nuo banko.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų