Mažoji bendrija

Mažoji bendrija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „mažoji bendrija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Viktorija

Laba diena, norėčiau pasiteirauti. 3,5 m dirbu vienoje įmonėje, atlyginimas kito, kadangi prieš tai dirbau pusę etato, šiuo metu jau trečią mėnesį dirbu pilnu etatu ir į rankas gaunu 1200e, taip pat metus laiko esu atsidariusi savo įmonę, kurioje prieš tai neėmiau lėšų, kadangi tai yra mažoji bendrija, bet šiuo metu svarstau įsidarbinti ir joje, planuoju pajamas pakelti iki 1600 e į rankas. Noriu pirkti naujos statybos namą Vilniuje, kurio baigtumas sieka 80%. Pradiniui įnašui pinigų turiu, bet įrengimui ne. Namo kaina 90000 e, įrengimui planuoju išleisti 25000e, ar bankas suteiks paskolą 85% nuo būsto kainos ir jo įrengimui reikiamų 25000e. Būstas vertinamas 95000e. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Na, manau viskas priklausys nuo Jūsų pajamų įvertinimo. Gali tekti pradirbti šiek tiek ilgiau pilnu etatu, nes kitaip gali neužtekti pajamų. Dėl Mažosios bendrijos, kadangi esate savininkė, gal reikėti pateikti įmonės balansus, įmonė turės būti pelninga. Beje, jeigu gaunate B klasės pajamas mažojoje bendrijoje, tuomet tie pinigai gali būti ir nevertinami. Reikia vykti į bankus, kad įvertintų Jūsų sitauciją ir pasakytų kokios būtų sąlygos ir galimybės, jeigu atsakymas būtų neigiamas, prašykite, kad sudarytų planą ko trūksta. Taip pat neapsiribokite vienu banku.

+4Buvo naudinga
Greta

Sveiki. Asmuo yra mažosios bendrijos bendrasavininkas (narys), vadovo ir darbuotojų ši bendrija neturi. MB nariams atlyginimas išmokamas tik pelno avansu, jis mokamas tik kas tris mėnesius. Nariai patys sumoka PSD mokestį. MB pelningai veikia ilgiau nei du metus. Ar tokias pajamas bankai skaičiuoja vertindami asmens pajamas dėl būsto paskolos suteikimo?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Nuo banko vertinimo priklausys, tačiau B klasės pajamos dažnu atveju nėra skaičiuojamos. Tačiau bankai keičia nuomones ir kiekviena šeima gali būti vertinama individualiai, tad reikia kreiptis tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Greta

Ačiū už atsakymą. Kadangi sulaukėme atsakymo iš banko, noriu pasidalinti patirtimi. Luminor bankas tokias pajamas įskaičiavo. Žinoma, vienas iš sutuoktinių turi stabilias "sodrines" pajamas iš BĮ, kas galbūt prisidėjo prie teigiamo banko įvertinimo.

Buvo naudinga
Aistė

Sveiki, su vyru ketiname pirkti butą Vilniuje. Vyras dirba pagal darbo sutartį, aš keletą metų dirbau pagal verslo liudijimą, neseniai įkūriau MB, todėl bankininkai teigia, kad mano pajamos kol kas nėra aktualios, esu išlaikytinė banko akimis. Ar galėtų už mane laiduoti mano sesuo, dirbanti pagal darbo sutartį, o vėliau (kai bankas matytų pastovias pajamas iš MM) aš perimčiau paskolą iš jos pati? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. B klasės pajamos, kurias gaunate pagal civilinę sutartį, dažnu atveju, nėra skaičiuojamos. Jeigu pajamos būtų „sodrinės” situacija pasikeistų. O kadangi esate su vyru, žiūrėkite gal pakaks vyro pajamų. Jeigu imsite būsto paskolą, tai imsite su vyru, o ne su seserim. Sesuo galėtų nebent laiduoti už jus abu, jeigu jos pajamų pakanka. Nuvykite į bankus, jie konkrečiai pasakys kiek ir ko trūksta, o tada jau galvosite variantus.

+3Buvo naudinga
Gertrūda

Esame 5 asmenų šeima (2 suaugę trys vaikai). Aš šiuo metu nedirbu, gaunu 309 eurus motinystės išmoką. Vyras š.m. liepos 25 d. Su bendraminčiais įkūrė mažąją bendriją. Vykdo statybų veiklą Lietuvoje ir Vokietijoje. Vyras yra mažosios bendrijos direktorius. Visos uždirbtos pajamos pervedamos į sąskaitą dienpinigių pavidalu. Kadangi darbai dar tik įsibėgėja, direktoriumi dirba neatlygintinai, tačiau nuo sausio 1 d. Pradės gauti minimumą už vadovavimą dienpinigiai. Pajamos ( dienpinigiai ) siekia 3600 kiekvieną mėnesį. Ar realu gauti būsto paskolą namo statybai? Reikalavimus dėl pradinio įnašo išpildytume. Labai domintų ir swedbank komentaras

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gertrūda, dėkui už klausimą. Manau, kad sunkiai bus vertinamos tokios pajamos. Visų pirma, minusas yra, kad vyras yra direktorius, turės pateikti įmonės balansus ir pan. Kitas minusas yra dienpinigiai, kurie taip pat sunkiai gali būti įskaičiuojami. Visame aprašyme aš nematau stabilumo, nėra stabilių pajamų, todėl tai yra didelis minusas. Beje, reikia pradirbti bent 6-12 mėnesių su stabiliomis pajamomis, tuomet ir kreiptis į bankus. Swedbank komentarą galite gauti susisiekę su jais tiesiogiai.

+4Buvo naudinga
MB savininkė

Bankai pripažįsta mažosios bendrijos (MB) nario su darbo santykiais susijusias pajamas. Jos turi būti gaunamos ne mažiau kaip 12 mėn. ir pervedamos į banko sąskaitą bei turi būti deklaruotos. Tarkime kreipsitės į banką dėl paskolos 2019 m. vasario mėn., tai turėsite pateikti 2018 m. 01 -12 mėn. laikotarpio banko išrašą ir 2018 m. pajamų deklaraciją. Joje turi atspindėti pajamos deklaruotos 02 pajamų rūšies kodu. Būtina sąlyga, kad lėšų pervedimo į banko sąskaitą paskirtyje būtų nurodyta, kad pervedamas darbo užmokestis. MB mažiausiai turi vykdyti veiklą 2 metus. Būtina sąlyga – pelningai. Bankui reikės pateikti MB 2 paskutinių pilnų veiklos metų finansinius dokumentus (balansą, P/N ataskaitą), kad bankas galėtų įvertinti MB veiklą.

Buvo naudinga
Živilė

Laba diena, norėtume gauti būsto paskolą, planuojame pirkti naujos statybos kotedžą. Esame nesusituokę. Draugas apie metus turi MB, kuri yra pelninga, jis nusiimdavo pinigus kaip atskaitingam asmeniui, tačiau neišmokėdavo sau atlyginimo per banką, aš anksčiau dirbau pagal verslo liudijimą, šiuo metu už minimumą dirbu draugo mažojoje bendrijoje. Kokios yra galimybės gauti paskolą, ar užtenka, kad įmonė veiklą vykdo 1metus?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Kadangi draugas turi įmonę ir išmoka B klasės pajamas, tai bankai mažai tikėtina, kad skaičiuos jas. Taip pat yra niuansų su įmonių savininkais, kai reikia bankams pateikinėti įmonių balansus ir pan. Manau, kad Jūsų situacijoje, jeigu kaip ir tikėtina, kad bankai atmes prašymus, reikėtų kreiptis į kredito unijas, gal ten būtų paprasčiau.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, noriu užduoti pora klausimų susijusius su būsto paskola. Pirmas, atsidarinėju mažają bendrija, kokiu budu išsimokėti sau pajamas, kad bankas jas skaičiuotu? Antras, Kokio laikotarpio pajamas bankas vertins?

Atsakyti Dalintis
Mb savininkė

Pati esu mb savininkė ir ėmėm būsto paskolą. Tai bankai paaiškino, kad MB turi turėti 3metus ir pateikti už tuos metus pelno/nuostolio ataskaitas, deklaracijas. Sau atlyginimą turi mokėti per banką, sodrai VSD IR PSD nuo tos sumos sumokėti mokesčius. Mes negavome paskolos, nes niekas nepasakė, kad atlyginimą reikėjo mokėtis per banką, MB turiu beveik 2metus ir pelningumą įvertino gerai, bet vien delto atmetė mūsų paraišką Swedas.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Pajamas turite mokėti sodrines, t.y. normalų atlyginimą bent 6-12 mėn., taip pat bus tikrinami įmonės balansai ir dėl jauno įmonės amžiaus gali kilti įvairių niuansų. Kuo įmonė ilgiau veikia ir yra pelningesnė - tuo naudingiau. Visuomet įmonės savininkams yra taikomi papildomi tikrinimai.

+3Buvo naudinga
Domas

O jeigu MB steigėjas-savininkas turi arba turėjęs antstolių gali kreiptis dėl paskolos?

+2Buvo naudinga
Marius

Norint įsigyti būstą, ar tai gali padaryti mažosios bendrijos steigėjas. Pradinis įnašas būtų mamos nekilnojamas turtas: (namas su sklypu). Ar toks variantas įmanomas,ar čia reikia daugiau kalbėtis su kredito unijomis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Mažosios bendrijos steigėjas gali gauti paskolą, tačiau turi gauti ir pakankamai pajamų ir įmonė turi būti pelninga. Tačiau pradinis įnašas yra būtinas pinigais, o ne turtu.

+3Buvo naudinga
Irma

Laba diena. Esame pateikę paraišką banko paskolai Swedbanke 51200 eur 80% nuo perkamo būsto. Mano pajamos yra iš MB 6 mėn. po 600eur į mėnesį ir 6 mėn. po 850 eur į mėnesį, moku sodrai mokesčius kas mėnesį nuo sau išmokėto atlyginimo, vyro pajamos 450e-500 eur į rankas. Esu savininkė MB, metus laiko sau moku atlyginimą, MB yra įkurta 1 m. 6 mėn. už preitus metus deklaracija įmonės yra pateikta pelnas 4700 eur. Dabar paskolai svarsto mano MB. Kokios perspektyvos, kad gausime palankų atsakymą iš banko? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irma, dėkui už klausimą. Priklausys nuo situacijos kaip įvertins bankai rizikas. Viskas labai individualu. Tačiau įmonės savininkams yra sudėtingiau gauti būsto paskolą, t.y. įprasti tokie tikrinimai. Nors jeigu viskas gerai - turėtų būti viskas gerai. Parašykite kaip sekėsi, įdomu. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Savininkė

Paskolos negavome. Priežastis, kad sau algos nemokėjau per banką o išsimokėdavau grynais. Nors visi mokesčiai buvo mokami kas mėnesį. Banko paaiškinimas kad turėjau kas mėnesį pinigus įnešti į įmonės sąskaitą- pervesti į asmeninę-išsigryninti. Mano manimu čia visiškas absurdas,nes kai prieš metus konsultavaus to neminėjo, svarbiausia buvo,kad matytusi sodroje jog esu dirbanti ir moku mokesčius. Beto paskolą ėmiau kaip fizinis asmuo, bet jie vertino ir mano įmonės riziką.

Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, Su vyru pradėjom domėtis paskolomis, bet situacija gana kebli. Apie 4-5 metus abu vykdėm individualias veiklas. Vyro pajamos buvo tikrai nedidelės, mano paskutinius 2 metus buvo apie 30-45 tūkstančiai/metus. Prieš kelis mėnesius įsteigiau savo vardu mažają bendriją, per sodrą nesu įdarbinta, tik išsimoku pinigus asmeninėm lėšom (esu vienintelė narė,savininkė). Individualią veiklą nutraukiau. Vyras neseniai įsidarbino įmonėje. Abiejų mėnesinės pajamos apie 1500€. Kiek maždaug reiktų palaukti prieš kreipiantis į banką dėl paskolos. Ar aplamai ji būtų įmanoma mūsų konkrečiu atveju? Man 33 metai, vyrui 38 metai, durime du vaikus. Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Situacija įprasta, nieko naujo ir manau viskas yra gerai - įmanoma. Tiesiog jau šiuo metu su norimo būsto skelbimu ir savo situacija kreipkitės į TOP3 bankus ir savo miesto populiariausią kredito uniją. Susirinkite informaciją iš bankų ir unijos ir palyginkite. Nenusiminkite jeigu viename banke pasakys neigiamai, būtinai pereikite per visus. Iš bankų susirinkite rekomendacijas ką reikėtų daryti norint gauti būsto paskolą, ką pasikeisti ir pan. Tuomet žiūrėsite ar verta kažką keisti, darbintis savo įmonėje ir t.t. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Tomas

Laba diena. Esame šeima iki 32m. 2+1 asmenų, Vilniuje. Žmona vykdo individualią veiklią, pajamos aukštos, pastovios. Aš įsteigęs mažąją bendriją, esu vienintelis jos narys, dirbame pagal sutartis su juridiniais asmenimis. Mano asmeninės pajamos : Bendrijos nario išmoka asmeniniams poreikiams, bei pagal paslaugų sutartį. Pajamos pastovios, pervedama į sąskaitą. Abu su žmona dirbame 4 metus, turime deklaracijas už 3 metus. Pateikus bankui paraišką banko atsakymas, kad mano pajamas jie skaičiuoja tik nuo bendrijos nario išmokos asmeniniams poreikiams, nuo kurių sumokami mokesčiai sodrai. Kitos pajamos gautos pagal paslaugų sutartį stabilios kiekvieną mėnesį, banko neįtraukiamos į pajamas. Ar tai gali būti? Visos pajamos 3 metus įtrauktos į pajamų deklaracijas, sumokami mokesčiai, yra banko išrašai

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Taip, tai gali būti, nes pajamos pagal civilinę paslaugų sutartį skaitomos kaip B klasės pajamos. Nuo jų mokate 15% GPM. Bankams tai atrodo ne taip patikima kaip "sodrinės" pajamos. Deja..

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų