Šeimos nuosavybė

Šeimos nuosavybė. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „šeimos nuosavybė“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Nijolė

Sūnus, gyvendamas santuokoje, gavo žemės sklypą dovanų iš savo tėvų. Ar tai skaitysis bendras šeimos turtas abiems sutuoktiniams,ar tik sūnaus nuosavybė.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Marius

Laba diena, imu kreditą namui 24000e ir turiu davęs ne savo vaikui pavarde, kadangi su jo mama buvome sugyventiniais, šiuo metu reikalingas teismo leidimas įkeisti būstą.. pats turiu ne vieną gyvenamą būstą, tad kaip ir nereikėtų teismo sprendimo, bet reikia registrų centre nurodyti, bent vieną būstą šeimos nuosavybe, bet jei as tai padarysiu tai gali kilti daugiau problemu kituose atvejuose.. vaikas su mama gyvena atskirai su vyru susituokę. ką patartumėt?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Esamoje situacijoje patarčiau kreiptis į teisininkus, kad sudėliotų situaciją taip, kaip Jums reikia.

+3Buvo naudinga
Aksana

Sveiki, Vyro tėvas ką tik paveldėjo turtą (žemę ir namą) ir nori padovanoti sūnui ir jo žmonai. Norėjau sužinoti ar tėvas dovanodamas visą paveldėtą turtą savo sūnui priklausys ir jo žmonai? Ir ar įtraukus į dovanojimo sutartį žmoną yra kokie papildomi mokesčiai už turto dovanojimą ne šeimos nariui. Dėkui

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aksana, dėkui už klausimą. Jeigu dovanos turtą sūnui, tuomet turtas turėtų priklausyti tik sūnui ir žmona neturėtų teisių į tą turtą (gali būti išimčių). Kai sūnus gaus turtą, jis juo gali disponuoti kaip tik nori, tad iš karto nemokamai gali perrašyti kaip bendrą šeimos nuosavybę.

+9Buvo naudinga
Violeta

Laba diena. Mums su vyru kyla daug neaiškumų dėl namo statybų, jeigu norime pasinaudoti subsidija pirmam būstui regionuose. Norėtume pasiteirauti, kokia yra tvarka, norint statytis namą? Ar pirmiausiai pasistatyti tą taip vadinamą "dėžutę", tada pildyti paraišką spis.lt ir gavus teigiamą atsakymą tik tada keliauti į banką?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Violeta, dėkui už klausimą. Taip, rekomenduočiau pasistatyti dėžutę ir tuomet jau pretenduoti į namo statybas. Tačiau yra daug painiavos dėl to, kad reikia atitaikyti laiką, kad bankuose būtų paskatos pinigų.

Svarbi informacija šeimoms pretenduojančioms į subsidiją namui statyti regione

 1. Namo statyba turėtų būti pradedama turint savų lėšų. Tai reiškia: namo statymas yra vertinamas kaip rizikingesnis pasirinkimas nei namo arba buto pirkimas. Jauna šeima pirmiausia pati turi įsivertinti, ar ji yra pajėgi šiam veiksmui skirti daug laiko, finansų ir gebėti nusimatyti bei suvaldyti visas galimas su tuo susijusias rizikas. Namo statyba negali būti skubotas sprendimas.
 2. Ketinamos įsigyti nuosavybės adresas gali būti keičiamas iki tol, kol savivaldybėje suformuojama pažyma, patvirtinanti jaunos šeimos teisę į subsidiją. Pakeitus adresą, eilė neprarandama. Tai reiškia: jeigu šeima nusimato tam tikrą nuosavybę, bet savininkas ją parduoda kitai šeimai arba iš viso nusprendžia nebeparduoti, į valstybės subsidiją pretenduojanti jauna šeima gali susirasti kitą nuosavybę ir jai tereikės pakeisti nuosavybės adresą.
 3. Terminai. Per 15 kalendorinių dienų nuo pažymos suformavimo šeima turi susisiekti su kredito davėju, o tuomet per 2 mėnesius įvyksta derybos bei kredito sutarties pasirašymas. Tai reiškia: jeigu vienas šeimos narys serga, tikėtina, susisiekti su kredito davėju ir susitarti dėl susitikimo gali kitas jaunos šeimos narys. Taip pat galima oficialiai įgalioti kitą asmenį, kad jis atstovautų jaunos šeimos interesams ir susisiektų su kredito davėju.
 4. Pradinis įnašas arba kito turto įkeitimas. Net ir įgijusi teisę į valstybės subsidiją, jauna šeima dėl kredito kreipiasi į banką arba kredito uniją. Kredito davėjas vadovaujasi Lietuvos banko patvirtintais Atsakingo skolinimosi nuostatais paprastai už suteikiamą kreditą prašo pradinio įnašo ir/ar turto įkeitimo.
  Tai reiškia: suteikdami būsto kreditus jaunoms šeimoms kredito davėjai atsižvelgia į tai, kad paskolos gavėjo turimi finansiniai įsipareigojimai neviršytų 40 proc. asmens ar šeimos nuolatinių pajamų, o nuosavų lėšų dalis paprastai turi sudaryti ne mažiau 15 proc. įsigyjamo būsto vertės, bet gali būti ir didesnis. Laidavimas negalimas arba galimas tik išskirtiniais atvejais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad kredito davėjas gali paprašyti pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad statybos bus užbaigtos sutartu laiku: tai gali būti suderintas projektas ir statybų leidimas, rangos sutartis, namo statybų ir jo įrengimo sąmata. Esant rizikai, kad statybos nebus baigtos laiku, kredito davėjas gali prašyti didesnio pradinio įnašo, pavyzdžiui, 30 proc. Svarbu tai, kad kredito įstaigoje pirmiausia vertinamos jaunos šeimos pajamos ir turimos nuosavos lėšos, kurios gali būti skiriamos namo statyboms. Turto įkeitimas – tai antras žingsnis prašant kredito namo statyboms. Kiekvieną individualaus namo statybų finansavimo projektą kredito davėjas vertina individualiai – analizuoja šeimos kredito istoriją, pajamų tvarumą, patį projektą – ir priima sprendimą, ar suteikti prašomą kreditą ir kokiomis sąlygomis.
 5. Darbams galima samdyti rangovą arba atlikti juos patiems. Teisę į valstybės subsidiją įgijusi jauna šeima, kuri nori būstą regione statytis, gali samdyti arba rangovą, arba atlikti darbus savo jėgomis. Teisės aktai, reguliuojantys finansinę paskatą, tai leidžia. Statybos turi būti baigtos su kredito davėju sutartu laiku. Tačiau skirtingi kredito davėjai pirmenybę gali teikti namo statyboms sudarius rangos sutartį.
 6. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.
 7. Pirmojo būsto programa yra patvirtinta 2018–2021 metų laikotarpiui. Tai reiškia, kad jaunos šeimos turi laiko apsvarstyti, kokio būsto norėtų, kuriame regione palankiau įsikurti, ar patogiau būstą pirkti ar statytis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad jeigu prašymas skirti subsidiją pirmam būstui regione pirkti ar statyti netenkinamas, nes tais metais buvo išnaudotos visos šiam tikslui skirtos lėšos, tuomet šeima įrašoma į sąrašą finansinei paskatai gauti kitais kalendoriniais metais.

Tuo atveju jauna šeima turėtų atnaujinti savo prašymo duomenis iki kitų metų sausio 15 d. Neatnaujinus duomenų, šeima gali būti išbraukta iš finansinės paskatos laukiančių jaunų šeimų sąrašo. Jeigu dėl to, kad buvo išnaudotos lėšos, jauna šeima turi palaukti iki kitų kalendorinių metų ir per tą laiką šeimos narių amžius peržengia nustatytas ribas, šeima vis tiek laikoma atitinkanti kriterijus.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Norėčiau sužinoti ar mano dukra, kuri ištekėjo š.m. rugsėjo pirmą dieną, turi galimybę gauti paramą pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms (turi vieną vaiką). Situacija neaiški todėl, kad jos vardu prieš keletą metų yra paimta paskola iš banko butui įsigyti. Kadangi aš, jos mama, gyvenu užsienyje, tai neturėjau galimybės gauti paskolos, o dukroms (dar yra kita dukra), reikėjo gyvenamojo būsto. Esu išsiskyrusi prieš penkerius metus, jokio turto po skyrybu negavau. Dirbanti dukra sutiko jos vardu imti paskolą, bet visas išlaidas, susijusias su būsto pirkimu ir paskolos grąžinimu moku aš, darau reguliariai pavedimus iš Airijos į jos banko saskaitą. Ji gyvena nuomotame bute su vyru ir dukrele, o tame bute gyvena kita mano dukra. Kadangi pradinis buto įnašas ir visi kiti pavedimai yra apmokami iš mano banko saskaitos Airijoje, ar yra galimybė įrodyti, kad tai ne mano dukros butas, ne jos nuosavybė, o mano, ir kad ji neturi faktiškai jokio realaus gyvenamojo ploto ir jai reikalinga valstybės parama. Kitas klausimas būtų toks - jeigu jaunas žmogus, kuris dirbo ir užsidirbo pajamų, būdamas dar vienišas, ir įsigijo būstą iki santuokos, nebeturi teisės, kiek suprantu, būnant santuokoje gauti paramą šeimos pirmam būstui įsigyti. Kodėl asmeninis turtas prilyginamas kaip abieju sutuoktinių, nors jis įsigytas dar prieš santuoką? Ir tada kodėl vieni, kurie nesutaupė iki santuokos, verti gauti paramą, o kurie sunkiai dirbo iki jos, jau neverti valstybės paramos? DĖKUI UŽ ATSAKYMUS IŠ ANKSTO.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų dukra jau turi būstą, todėl parama nepriklauso. Nebent dar galioja ši 5 metų sąlyga, tuomet parama įmanoma:

 • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma.

Paramos jaunoms šeimoms suteikiamos būtent tam, kad paremti tas šeimas kas nesugebėjo užsidirbti per tą laiką ir iš tiesų reikia pagalbos. Tie, kam pasisekė, dirbo, užsidirbo, parama nesuteikiama, nes šiuo atveju yra kam labiau reikia pagalbos.

+4Buvo naudinga
Vilma Racickiene

Sveiki.Gaila,bet atsakymas daugiau negu keistas.Aiskiai isdesciau esama situacija su irodymais,kad tai ne dukra isigijo ta buta,juo labiau uzsidirbo,o atsakyme teigiama,kad dukrai pasiseke uzsidirbti pinigu ir nusipirkti buta.Daugiau negu neprofesionalu toks atmestinis poziuris i klausima.Bet kokiu atveju dekui.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų klausimas buvo "Ar gali mano dukra gauti paramą". Atsakymas buvo: Negali. Su paaiškinimu kodėl.

Nelabai suprantu kur Jūs matote atmestinumą, paaiškinkite. Ar aš Jums turiu pasakyti kodėl vyriausybė leidžia tokius įstatymus? Savo laiką skiriu visiems atsakydamas į klausimus visiškai be jokio atlygio, norėdamas padėti žmonėms. Na, bet dėkui už Jūsų nuomonę. Linkiu sėkmės!

+6Buvo naudinga
Rūta

Laba diena, Esam susituokę, turim vieną mažametį vaiką. Planuojame įsigyti nekilnojamą turtą Marijampolėje. Šiuo metu gyvename bute, kuris yra ne bendras šeimos turtas, o tik vyro nuosavybė (gautas dovanojimo būdu). Ar galime pretenduoti į paramą jaunoms šeimoms įsigyjant nekilnojamą turtą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Turint nekilnojamąjį turtą, pirmojo būsto parama negalioja. Tačiau yra išimtys:

 • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
 • turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.
+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, Kaip suprantu pagrindinės sąlygos subsidijai gauti jaunai šeimai:

1. dviejų, trijų asmenų šeimos: pajamos—123 VRP* dydžių; turtas**—262 VRP* dydžių;

2. Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

3. Pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti, tokią teisę turi jaunos šeimos. Norint gauti subsidija kaip jaunai šeimai: Ar būstas įgytas asmens iki santuokos, o parduotas santuokos metu gali būti traktuojamas kaip įgytas pirmas būstas arba nuosavybės teisė pastarujų 5 metų laikotarpyje kaip jaunos šeimos?

O asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas turtas įgytas iki santuokos sudarymo.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai dėkui už klausimą. Reikėtų vadovautis žiūrint į šį punktą, nesvarbu ar iki santuokos ar po santuokos:

„Neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma”.

Taip pat, vienas iš svarbesnių kriterijų yra santuoka ir vaikas. Nors niekur nėra įstatyme paminėta, šeima šiuo atveju yra skaitoma tik tuomet, kai yra santuoka ir vaikas. Tad jeigu planuojate vaiką, galite kreiptis dabar dėl paramos ir kai gims vaikas, galėsite pretenduoti į paramą atbuline data, bet būtinai prieš būsto pirkimą.

+3Buvo naudinga
Erika

Laba diena, su tokiu klausimu. Gyvename ir dirbame užsienyje, reikalinga paskola apie 40000 eurų užbaigti statybas Lietuvoje namui kuris yra ant mano vardo, o ne ant vyro. Esame nevedę, mėnesio pajamos apie 1200 eurų, o būtų įmanoma gauti paskolą? Vyras norėtų imti paskolą savo vardu, išdirbęs darbovietėje apie 6 metus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Pagal pateiktą situaciją paskola sunkiai galima, priklausys nuo daug faktorių ir detalių. Kaip suprantu namas pastatytas ir reikia paskolos namo įrengimui. Norint gauti tokio dydžio paskolą įrengimui, Jūsų jau esamas namas turi būti vertas tiek, kiek prašote arba pakilti iki tokios vertės kiek prašote, tam būtų skirtas fiksuotas terminas per kiek laiko turite atlikti statybos darbus ir galbūt finansuojama dalimis.

Jūsų vyras negaus paskolos jeigu jam nepriklauso namas, nes norint gauti paskolą namo statyboms ar remontui jį reikia įkeisti bankui (o norint įkeisti, turi namas Jums priklausyti). Ir kai tik išsimokėsite paskolą, būstas taps Jūsų nuosavybe. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad pilno finansavimo negausite, kadangi dirbate ir gyvenate užsienyje. Įprastomis situacijomis preliminariai įmanomas finansavimas apie 50-70% nuo imamos sumos bankuose, arba 80-85% unijose.

Taip pat atkreipčiau dėmesį į gana mažas Jūsų šeimos pajamas dirbant užsienyje, jos yra mažokos tokio dydžio įsipareigojimui.

+6Buvo naudinga
Vaida

Kokias sąlygas bankai siūlo namo statybai, jei statyba yra jau pradėta (be paskolos): kokį procentą nuo įvertinto turto (žemės sklypo ir nebaigtos statybos) vertės bankai suteikia kaip paskolą? Taip pat noriu paklausti, kokias sąlygas reikia išpildyti norint gauti dvi atskiras paskolas dviems žemės bendrasavininkams, statantiems dvibutį gyvenamąjį namą: ar pakanka notariškai atidalinti turtą į bendrą dalinę nuosavybę, ar reikia nekilnojamojo turto registre užregistruoti du atskirus objektus, t.y. butus (nebaigta statyba)?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gerb. Vaida, dėkojame už klausimą. Jūsų klausimą išanalizuosime ir pateiksime išsamų atsakymą bei Lietuvoje veikiančių bankų poziciją dėl situacijos per 2-4 darbo dienas.

+2Buvo naudinga
Vyresnioji vadybininkė
Danske Bank

Informuojame, kad kiekvieno kliento situaciją vertiname individualiai ir išsamiai informuoti apie galimybę suteikti būsto paskolą galime tik susitikimo metu „Danske Bank“ klientų aptarnavimo skyriuje. Notariškas dalinimas turto į bendrą dalinę nuosavybę yra pakankamas, tačiau labai svarbu kaip yra sudarytas projektas statybų vykdymui, ar priklausoma vieno buto statyba nuo kito. Reikalaujama, kad statybos būtų nepriklausomos viena nuo kitos.

Finansavimo procentas, paskolos terminas bei galima palūkanų norma priklauso nuo kliento šeimos mėnesio pajamų bei būsto ir jo statybos baigtumo.

Kviečiame atvykti į artimiausią banko skyrių ir sužinoti, kaip bankas galėtų padėti įgyvendinti savo planus ir kokios paslaugos Jums būtų pačios naudingiausios.

+1Buvo naudinga
Kontaktų centro vadybininkė
SEB bankas

Informuojame, kad suteikiant kreditą namui statyti, bankas gali suteikti iki 85 proc. būsto vertės kreditą, jei tai pagrindinė kliento gyvenamoji vieta. Jei tai nėra pagrindinė kliento gyvenamoji vieta, pvz., sodyba, sodo namas ar kitos panašios patalpos, bankas gali suteikti iki 60 proc. būsto vertės kreditą. Kreditas namo statybai yra išmokamas dalimis, vis pervertinant pradėtą statyti namą (pastačius dalį namo, iš naujo įvertinama jo vertė ir nuo naujos išaugusios vertės bankas gali išmokėti lėšas).

Dėl aprašytos antros situacijos, tiksliai atsakyti negalime, klientai turi kreiptis asmeniškai į banko skyrių su turimais dokumentais ir bankas situaciją vertins individualiai.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų