Būsto pirkimo subsidija jaunai šeimai

Sveiki, Kaip suprantu pagrindinės sąlygos subsidijai gauti jaunai šeimai:

1. dviejų, trijų asmenų šeimos: pajamos—123 VRP* dydžių; turtas**—262 VRP* dydžių;

2. Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

3. Pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti, tokią teisę turi jaunos šeimos. Norint gauti subsidija kaip jaunai šeimai: Ar būstas įgytas asmens iki santuokos, o parduotas santuokos metu gali būti traktuojamas kaip įgytas pirmas būstas arba nuosavybės teisė pastarujų 5 metų laikotarpyje kaip jaunos šeimos?

O asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas turtas įgytas iki santuokos sudarymo.

Martynas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai dėkui už klausimą. Reikėtų vadovautis žiūrint į šį punktą, nesvarbu ar iki santuokos ar po santuokos:

„Neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma”.

Taip pat, vienas iš svarbesnių kriterijų yra santuoka ir vaikas. Nors niekur nėra įstatyme paminėta, šeima šiuo atveju yra skaitoma tik tuomet, kai yra santuoka ir vaikas. Tad jeigu planuojate vaiką, galite kreiptis dabar dėl paramos ir kai gims vaikas, galėsite pretenduoti į paramą atbuline data, bet būtinai prieš būsto pirkimą.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų