Turto dovanojimas

Turto dovanojimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turto dovanojimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Zita

Laba diena, turiu tevų dovanotą butą, dabar norėčiau ji parduoti, ir įsigyti namą. Kiek laiko turi praeti po turto dovanojimo, kad nereikėtu moketi mokesčių?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Aksana

Sveiki, Vyro tėvas ką tik paveldėjo turtą (žemę ir namą) ir nori padovanoti sūnui ir jo žmonai. Norėjau sužinoti ar tėvas dovanodamas visą paveldėtą turtą savo sūnui priklausys ir jo žmonai? Ir ar įtraukus į dovanojimo sutartį žmoną yra kokie papildomi mokesčiai už turto dovanojimą ne šeimos nariui. Dėkui

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aksana, dėkui už klausimą. Jeigu dovanos turtą sūnui, tuomet turtas turėtų priklausyti tik sūnui ir žmona neturėtų teisių į tą turtą (gali būti išimčių). Kai sūnus gaus turtą, jis juo gali disponuoti kaip tik nori, tad iš karto nemokamai gali perrašyti kaip bendrą šeimos nuosavybę.

+8Buvo naudinga
Nerijus

Laba diena, klausimas tiesiogiai dnb banko atstovams. Rašiau prieš tai ir klausiau, jei butas perkamas iš žmogaus, kuris turi paskola Jūsų banke, nori parduoti butą ir grąžinti paskolą. Klausiau, ar būtų galimybė, persirašyti sutartį, ar pirkti be pradinio įnašo, atsakėte, kad ne. Bet rašėte, jei būstas būtų dovanojamas, tada būtų galimybė perkelti paskolą. Gal galite plačiau pakomentuoti? Ką reiškia būtų dovanojamas ir kokios galimybės perkelti paskolą, ir kaip tai vyktų?

Atsakyti
Asmeninė bankininkė
DNB bankas

Minėtas dovanojimas galioja tik tuomet, kai (dažniausiai) giminaičiai dovanoja Turtą, tuomet asmuo kuris gavo jį, perima ir kreditą. Tačiau kada vyskta pirkimo-pardavimo sandoris, pirkėjas būtinai turi dalyvauti bent 15 proc. nuosavomis lėšomis.

Jei pirkėjas neturi nuosavų lėšų, bet turi kito nekilnojamo turto, išimties tvarka galime pasiūlyti 100 proc. laikiną finansavimą. Įsikeičiame abu Turtus. Klientas tik po 2 metų turi sumokėti 15 proc.

+6Buvo naudinga
Nerijus

Laba diena, norėjau pasiteirauti dėl būsto paskolos pirmi namai. Klausimas tiesiogiai dnb banko atstovams. Planuoju pirkti butą, iš žmogaus kuris yra paėmęs kreditą būstui įsigyti Jūsų banke, nori parduoti butą ir grąžinti kreditą. Norėjau paklausti, kadangi būtas yra kaip ir įkeistas Jūsų bankui, gal būtų galimybė tiesiog persirašyti kredito sutartį, ir toliau atidavinėti kreditą, be pradinio įnašo?

Atsakyti
Asmeninė bankininkė
DNB bankas

Deja, tokios galimybės nėra. Jei yra pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis, klientas turi dalyvauti savo lėšomis. Galime pasiūlyti kitą variantą, jei klientas turi savo vardu kito nekilnojamo turto (butą, namą, sodo namą) galime įkeisti abu Turtus (turimą ir perkamą), tokiu atveju nereiks mokėti pradinio įnašo, jį reiks sumokėti po 2 metų.
Jei klientui būstas būtų dovanojamas, tuomet paskolą galėtume perkelti.

+5Buvo naudinga
Nerijus

Gal galėtumėte plačiau paaiškinti, ką reiškia dovanojimas? Jei teisingai suprantu, tai reiškia, kad tarkim žmogus iš kurio pirkčiau butą, dovanoja jį man, su visą, paskola. Ir taip išeina dovanoją, jau sumokėtą kredito dalį ir palūkanos? Tai tiesiog būtų dovanojimas ir kreditas būtų perrašytas mano vardu?

+8Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų