Turto savininkas

Turto savininkas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turto savininkas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gintaras

Zmona nori perrasyti buta man kaip tai padaryti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Norint perleisti būstą vienam šeimos nariui kitam Lietuvoje, paprastai tai vyksta per dovanos arba perleidimo sutartį. Štai pagrindiniai žingsniai, kaip tai padaryti:

  1. Sutarties Sudarymas: Pirma, reikia sudaryti dovanos arba perleidimo sutartį. Ši sutartis turi būti sudaryta raštu ir jos turinys turi atitikti teisinius reikalavimus, įskaitant abiejų šalių sutikimą ir turtą, kuris perleidžiamas.

  2. Notaro Patvirtinimas: Ši sutartis turi būti patvirtinta notaro. Abi šalys (jūsų žmona kaip dovėdavė ir jūs kaip dovanotojas) turi susitikti su notaru, kad patvirtintų savo tapatybę ir sutikimą su sandoriu.

  3. Nekilnojamojo Turto Registras (NTR): Po to, kai sutartis patvirtinta notaro, reikia kreiptis į Nekilnojamojo Turto Registrą, kad būtų oficialiai užregistruotas naujas turto savininkas.

  4. Mokesčiai ir Rinkliavos: Gali tekti sumokėti tam tikrus mokesčius ar rinkliavas, susijusias su turtinės teisės perėjimu. Pavyzdžiui, gali būti taikomas dovanos mokestis, tačiau šeimos nariams dažnai taikomos išimtys.

  5. Dokumentai: Turėsite pateikti reikalingus dokumentus, pvz., asmens tapatybės kortelę ar pasą, nekilnojamojo turto dokumentus, galimai banko išrašą, patvirtinantį mokesčių sumokėjimą.

  6. Teisinė Konsultacija: Visada naudinga pasitarti su teisininku ar nekilnojamojo turto specialistu, kad užtikrintumėte, jog visi teisiniai aspektai yra tinkamai tvarkomi.

  7. Finansiniai Aspektai: Taip pat svarbu įvertinti bet kokius finansinius aspektus, susijusius su nekilnojamojo turto perleidimu, įskaitant draudimą, komunalines paslaugas, ir pan.

Atminkite, kad šie žingsniai ir reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo konkrečios situacijos, todėl svarbu gauti tikslią ir naujausią informaciją.

+3Buvo naudinga
Andželika

Sveiki, gyvenu 10metu uošvio name su jo sūnumi (mes nesusituokę) turime 3 mažamečius vaikus, norėjau paklausti, uošvis mane ir mano vaikus nori išvaryti is namu ar jis taip gali pasielgti? (Tame name mes visi registruoti) jai eičiau lauk is namu ar man kas priklauso is jo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų situacijoje, kai gyvenate uošvio namuose, kur esate registruoti su trimis mažamečiais vaikais, teisinė padėtis gali būti sudėtinga. Dėl išvarymo iš namų, tai priklauso nuo to, kas yra namo savininkas ir kaip yra tvarkomos nuosavybės teisės. Jei namas priklauso uošviui ir jis yra vienintelis savininkas, teoriškai jis turi teisę nuspręsti, kas jame gali gyventi. Tačiau praktikoje yra daug niuansų, ypač kai kalbama apie vaikus ir jų gerovę.

Dėl to, kas jums priklauso išeinant iš namų, tai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų santykių su partneriu pobūdį ir tai, ar buvo sudaryti kokie nors susitarimai dėl turto ar išlaikymo. Kadangi nesate susituokę su uošvio sūnumi, santuokinis turtas ir jo dalijimas čia nebus taikomas. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad turite bendrus vaikus, gali kilti klausimų dėl vaikų išlaikymo ir galbūt net dėl gyvenamosios vietos.

Rekomenduočiau jums pasitarti su teisininku, kuris specializuojasi šeimos teisėje. Jis galėtų suteikti konkrečią informaciją ir patarimus, atsižvelgiant į jūsų konkrečią situaciją, teisių ir pareigų santykį su partneriu ir uošviu, taip pat į jūsų ir vaikų teises. Svarbu, kad jūsų sprendimai būtų priimami remiantis teisine informacija ir kad būtų užtikrinta jūsų bei jūsų vaikų gerovė.

+3Buvo naudinga
Ieva

Sveiki, turiu nekilnojamoji turta ,ir noriu kuo skubiau jį parduoti. Ar įmanoma jį įkeisti neatgražinamai ? Be išperkamojo mokėjimo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki! Atrodo, kad jūsų klausimas susijęs su nekilnojamojo turto pardavimu ar įkeitimu Lietuvoje. Norint parduoti nekilnojamąjį turtą, paprastai vykdomas pardavimo procesas per nekilnojamojo turto agentūrą arba asmeniškai. Įkeitimas neatgražinamai, be išperkamojo mokėjimo, neįeina į įprastines nekilnojamojo turto pardavimo ar nuosavybės perleidimo procedūras.

Įkeitimas neatgražinamai, be išperkamojo mokėjimo, būtų labiau panašus į dovaną ar nuosavybės perleidimą kitam asmeniui be finansinio atlygio. Tai reiškia, kad turto savininkas perleidžia nuosavybės teises kitam asmeniui be lūkesčio, kad šis asmuo sumokės už turtą dabar ar ateityje.

+3Buvo naudinga
Neringa

Laba diena, Turime buto paskolą pasiėmę dviese - esame bendraskoliai po 50%. Norime, kad liktų vienas turto savininkas. Ar tai būtų traktuojama kaip turto dovanojimas/pardavimas kitam ir būtų taikomi turto mokesčiai? Ar tiesiog paskolos perrašymas ir kainuotų tik banko sutarčių perrašymai? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Romas

Sveiki, ar gavus iš banko paskolą namui įsigyti, bankas tampa savininku ar paskolos gavėjas tampa savininku? Jei bankas savininkas, kaip turto vertė fiksuojama rekonstruojant turtą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Andželika

Laba diena, 2008m paėmėme su vyro būsto paskolą, jau 6m. esame išsiskyrę, būste gyvenu aš su nepilnamete dukra, paskolą moku tik aš, nors teismo nustatyta solidariai. Esu prisiteisus iš jo susidariusią skolą už nemokėtus metus.Jis yra nemokus, bedarbis jau keli metai.paduotas į anstolius. Atsisakyti savo dalies neketina, ar įmanoma banko prašyti inicijuoti sutarties perrašymą jo dalį man,jei jis nesutinka bet ir piktybiškai nemoka.Jo turto dalis yra areštuota už skolas man už tą pati būstą,bankas nesutiko būstą parduoti išvaržytiniuose ,kadangi būstas įkeistas tam pačiam bankui,atsidūriau užburtam rate,aš moku,aš remomtuoju o savininkas 1/2 jis nepajudinęs piršto neįdėjęs nei cento.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gražina

Sveiki, planuojame parduoti butą (2012 m.mirus močiutei esame 2 savininkai (paveldėtojai)). Kokius dokumentus, pažymas reikia turėti einant pas notarą ar juos gali sutvarkyti 1 savininkas? Abu savininkai gyvena užsienyje, bus rašomi įgaliojimai Lietuvoje gyvenantiems giminaičiams. Ar yra galimybė iš karto savininkui gyvenančiam užsienyje su pirkėju sudaryti pardavimo-pirkimo sutartį? Jei taip, kaip tai reikėtų padaryti, kokius dokumentus pateikti. Iš anksto dėkoju už atsakymus. Gražina

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, reikės atvykti pas notarą, negalėsite parduoti turto nuotoliniu būdu. Įgaliotinis turės dalyvauti pirkimo-pardavimo procese. Dėl dokumentų pasiskambinkite notarui pas kurį eisite ir pasakys visą detalią informaciją.

+3Buvo naudinga
Evaldas

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar įmanoma gauti būsto paskolą užstatant turtą? Dirbu pagal individualią veiklą dar tik mėnesį laiko. Prieš tai dirbau užsienyje 8 mėnesius.Nuo darbo pabaigos iki individualios veiklos atidarymo praėjo daugiau nei 2 mėnesiai pauzė. Esu pusės namo savininkas. Namas įvertinas apie 60 000 eurų. Tai mano dalis apie 30 000 eurų. Norėčiau pirkti butą už maždaug 55 000 eurų. Turėčiau įnašą apie 18 000 eurų. tai man reikėtų apie 37 000 eurų paskolos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Stabilios ir tvarios pajamos yra būtinos norint gauti paskolą būstui. Turto įkeitimas yra galimas ir jis lengvina situaciją, tačiau jeigu neturėsite stabilių pajamų, bankas negalės išduoti paskolos, nes nebus tikras, kad gaus įmokas. Individualiai veiklai reikia bent 2 metų stažo. Pasiteiraukite su bankais dėl situacijos individualiai.

+5Buvo naudinga
Anželika

Sveiki, norėčiau paklausti, kam dabar nuosavybės teise priklauso butas? Butas buvo nupirktas ne santuokoje už banko paskolą ir įkeistas bankui (hipoteka). Vėliau buvo sudaryta santuoka ir esant santuokoje grąžinta paskola bankui. Dabar butas nuosavybės teise priklauso vienam sutuoktiniui ar abiems sutuoktiniams?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, dėkui už klausimą. Prieš santuoką įgytas būstas yra atskira nuosavybė kiekvieno asmens atveju, nebent buvo pasirašyta priešvedybinė sutartis. Jeigu yra skiriamasi, tuomet antroji pusė, kuri yra ne turto savininkas, gali reikšti pretenziją dėl mokėtų įmokų už būsto paskolą santuokos metu, kurios skaičiuojasi pusiau. Taip pat dar yra išimtinų atvejų, kai galėtų būti pripažinta bendru turtu, bet čia jau reikėtų analizuoti konkrečią situaciją ir kaip buvo gyventa.

+6Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti namą, kuris iš esmės visas renovuotas. Pats namas statytas 1980m. Bet šiuo metu visiškai renovuotas, naujas stogas, apšiltintos sienos, pamatai, nauji langai, durys, taip pat renovuotas iš išorės. Būsto savininkas už šį namą nori gauti 42000 EUR. Tačiau vertintojai šį būstą (kadangi seniai statytas) įvertino tik 30000 EUR. Kadangi namas dokumentuose senesnis nei 15m bankas gali finansuoti iki 70% vertės, nuo tos sumos kurią įvertino vertintojas? Tai šiuo atveju bankas mums galėtų skolinti tik 21000 EUR? Tuomet norėdami įsigyti šį namą mes realiai turėtume mokėti apie 50% sumos? Ar aš gerai suprantu čia viską? Ar skirtingi bankai duoda skirtingas sąlygas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, viską gerai suprantate. Ir taip, skirtingi bankai pateikia skirtingas sąlygas ir gali prašyti skirtingo pradinio įnašo. Taip pat turto vertintojai gali skirtingai įvertinti būstą - pats turto vertinimas gali priklausyti nuo turto vertintojo požiūrio.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų