Turto savininkas

Turto savininkas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turto savininkas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Neringa

Laba diena, Turime buto paskolą pasiėmę dviese - esame bendraskoliai po 50%. Norime, kad liktų vienas turto savininkas. Ar tai būtų traktuojama kaip turto dovanojimas/pardavimas kitam ir būtų taikomi turto mokesčiai? Ar tiesiog paskolos perrašymas ir kainuotų tik banko sutarčių perrašymai? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Romas

Sveiki, ar gavus iš banko paskolą namui įsigyti, bankas tampa savininku ar paskolos gavėjas tampa savininku? Jei bankas savininkas, kaip turto vertė fiksuojama rekonstruojant turtą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Andželika

Laba diena, 2008m paėmėme su vyro būsto paskolą, jau 6m. esame išsiskyrę, būste gyvenu aš su nepilnamete dukra, paskolą moku tik aš, nors teismo nustatyta solidariai. Esu prisiteisus iš jo susidariusią skolą už nemokėtus metus.Jis yra nemokus, bedarbis jau keli metai.paduotas į anstolius. Atsisakyti savo dalies neketina, ar įmanoma banko prašyti inicijuoti sutarties perrašymą jo dalį man,jei jis nesutinka bet ir piktybiškai nemoka.Jo turto dalis yra areštuota už skolas man už tą pati būstą,bankas nesutiko būstą parduoti išvaržytiniuose ,kadangi būstas įkeistas tam pačiam bankui,atsidūriau užburtam rate,aš moku,aš remomtuoju o savininkas 1/2 jis nepajudinęs piršto neįdėjęs nei cento.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gražina

Sveiki, planuojame parduoti butą (2012 m.mirus močiutei esame 2 savininkai (paveldėtojai)). Kokius dokumentus, pažymas reikia turėti einant pas notarą ar juos gali sutvarkyti 1 savininkas? Abu savininkai gyvena užsienyje, bus rašomi įgaliojimai Lietuvoje gyvenantiems giminaičiams. Ar yra galimybė iš karto savininkui gyvenančiam užsienyje su pirkėju sudaryti pardavimo-pirkimo sutartį? Jei taip, kaip tai reikėtų padaryti, kokius dokumentus pateikti. Iš anksto dėkoju už atsakymus. Gražina

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, reikės atvykti pas notarą, negalėsite parduoti turto nuotoliniu būdu. Įgaliotinis turės dalyvauti pirkimo-pardavimo procese. Dėl dokumentų pasiskambinkite notarui pas kurį eisite ir pasakys visą detalią informaciją.

+3Buvo naudinga
Evaldas

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar įmanoma gauti būsto paskolą užstatant turtą? Dirbu pagal individualią veiklą dar tik mėnesį laiko. Prieš tai dirbau užsienyje 8 mėnesius.Nuo darbo pabaigos iki individualios veiklos atidarymo praėjo daugiau nei 2 mėnesiai pauzė. Esu pusės namo savininkas. Namas įvertinas apie 60 000 eurų. Tai mano dalis apie 30 000 eurų. Norėčiau pirkti butą už maždaug 55 000 eurų. Turėčiau įnašą apie 18 000 eurų. tai man reikėtų apie 37 000 eurų paskolos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Stabilios ir tvarios pajamos yra būtinos norint gauti paskolą būstui. Turto įkeitimas yra galimas ir jis lengvina situaciją, tačiau jeigu neturėsite stabilių pajamų, bankas negalės išduoti paskolos, nes nebus tikras, kad gaus įmokas. Individualiai veiklai reikia bent 2 metų stažo. Pasiteiraukite su bankais dėl situacijos individualiai.

+5Buvo naudinga
Anželika

Sveiki, norėčiau paklausti, kam dabar nuosavybės teise priklauso butas? Butas buvo nupirktas ne santuokoje už banko paskolą ir įkeistas bankui (hipoteka). Vėliau buvo sudaryta santuoka ir esant santuokoje grąžinta paskola bankui. Dabar butas nuosavybės teise priklauso vienam sutuoktiniui ar abiems sutuoktiniams?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, dėkui už klausimą. Prieš santuoką įgytas būstas yra atskira nuosavybė kiekvieno asmens atveju, nebent buvo pasirašyta priešvedybinė sutartis. Jeigu yra skiriamasi, tuomet antroji pusė, kuri yra ne turto savininkas, gali reikšti pretenziją dėl mokėtų įmokų už būsto paskolą santuokos metu, kurios skaičiuojasi pusiau. Taip pat dar yra išimtinų atvejų, kai galėtų būti pripažinta bendru turtu, bet čia jau reikėtų analizuoti konkrečią situaciją ir kaip buvo gyventa.

+6Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti namą, kuris iš esmės visas renovuotas. Pats namas statytas 1980m. Bet šiuo metu visiškai renovuotas, naujas stogas, apšiltintos sienos, pamatai, nauji langai, durys, taip pat renovuotas iš išorės. Būsto savininkas už šį namą nori gauti 42000 EUR. Tačiau vertintojai šį būstą (kadangi seniai statytas) įvertino tik 30000 EUR. Kadangi namas dokumentuose senesnis nei 15m bankas gali finansuoti iki 70% vertės, nuo tos sumos kurią įvertino vertintojas? Tai šiuo atveju bankas mums galėtų skolinti tik 21000 EUR? Tuomet norėdami įsigyti šį namą mes realiai turėtume mokėti apie 50% sumos? Ar aš gerai suprantu čia viską? Ar skirtingi bankai duoda skirtingas sąlygas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, viską gerai suprantate. Ir taip, skirtingi bankai pateikia skirtingas sąlygas ir gali prašyti skirtingo pradinio įnašo. Taip pat turto vertintojai gali skirtingai įvertinti būstą - pats turto vertinimas gali priklausyti nuo turto vertintojo požiūrio.

+3Buvo naudinga
Rasa

Laba diena. Norime atidaryti firmą, Lietuvoje. Pritrūkome pinigų. Tai prašome banko paskolos, turime namą Ukmergės sode, kurį pirkome už 20 tūkstančių eurų. Kad būtų mažiau mokėti, namo savininkas pirkimo ir pardavimo sutartyje įrašė 10 tūkstančių. Padarėme didelius remontus name. Nuotekas, vandenį. Dušus tualetus. Sudėjome, naujus langus duris. Didelė terasa. Suremontavome vidų. Atvažiavusi turto vertintoja, namą įvertino 18 tūkstančių. Likome labai nusivylę, nes vien remontams sumokėjome, apie 20. O kur dar 20 už namą. Norėjau paklausti, kaip vyksta, namo įvertinimas, ir ar mums apsimoka, samdyti, kitą įvertintoją. Ar sumos, jau neįmanoma pakelti???

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Kreipkitės bent į tris turto vertintojus, kurie yra tinkami bankui iš kurio planuojate imti paskolą. Bet to fakto, kad pirkote namą ir įrašėte mažesnę sumą - neminėkite, nes tai nėra gerai. Yra nemažai atvejų, kai skirtingi turto vertintojai gali įvertinti 30-40% mažesne suma, nei kitas turto vertintojas. Ir vertinime dažniausiai nemažą kriterijų vaidina NT vieta.

+4Buvo naudinga
Rūta

Planuojame su paskolą įsigyti namą su žeme ir kilo klausimas dėl hipotekos sutarties ir jos sąvokų. Būsimi turto savininkai būtume trys: aš, mano sesuo ir jos būsimas vyras (lygiom dalim). Paskolą iš banko imčiau aš, jo mano bendrasavininkiai mokėtų grynaisiais. Banko, iš kurio imčiau paskolą, teigimu, savininku turėčiau būti tik aš, tačiau tai būtų neteisinga mano artimųjų atžvilgiu. Tipinėje hipotekos sutartyje randu sąvokas skolininkas (tai būčiau aš, nes skolinuosi iš banko) ir įkaito davėjai (tai yra bendrasavininkiai – mano sesuo ir jos būsimas vyras). Mes visi kartu pasirašytume hipotekos sutartį ir įkeistume savo turtą kreditoriui. Ar taip suprantu? Tai kodėl tuomet savininku būtinai turėčiau būti tik aš? Galbūt yra dar kokių nors svarbių niuansų, kuriuos turėtume žinoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Ne, nėra jokių paslėptų dalykų, tai standartinė hipotekos sutartis ir forma, vėliau juk yra įrašomi "Įkeičiamo daikto savininkas (-ai) (toliau Įkeičiamo daikto savininkas arba savininkai (kartu ir kiekvienas atskirai vadinamas (-i) Įkaito davėju)". Notaras turėjo viską detaliai išaiškinti?

+3Buvo naudinga
Ignė

Sveiki. Su vaikinu (nesusituokę) norime imti paskolą naujos statybos jau įrengtam butui įsigyti. Esame nusižiūrėję svajonių butą, mums reikia apytiksliai 80000 eurų. Įnašą turime, todėl domina ar bankas galėtų mums suteikti panašią paskolą. Dabar dirbame naujuose darbuose jau 4 mėnesius, draugas gauna 550 į rankas aš 500, tačiau už rugsėjį jau turėtume gauti pakeltas algas, man būtų 550 į rankas draugui apie 700 eurų. Man dar netolimoje ateityje planuoja kelti dar plius 30 e. Ar bankas į tai atsižvelgia? Stažą pusė metų tikrai turime dar ir didesnį. Ar įmanoma už tokias algas gauti panašią paskolą? Ar laiduotojas gali padėti šiuo klausimu? Beje jei turto vertintojas įvertina butą didesne suma nei parduoda savininkas ar bankas gali suteikti tokiu atveju didesnę paskola? Neturime nei vaikų nei jokių kreditų istorijos. Ačiū už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Igne, dėkui už klausimą. Bankai vertina pagal faktinius duomenis ir pagal šiuo metu (6-12 mėn. atgal) gaunamas mėnesines pajamas. Jeigu dirbate tik 4 mėnesius, to yra per mažai, reikia mažiausiai 6 mėn., o privalumas yra ir didesnis stažas, žinoma, priklausomai nuo dar daugybės faktorių, amžiaus, profesijos, kredito istorijos, individualaus vertinimo. Jūsų turimų pajamų yra per mažai norint gauti tokio dydžio paskolą, tad rekomenduočiau šiek tiek palaukti, kol draugui pakels atlyginimą, sutvirtėsite finansiškai ir galėsite imti būsto paskolą. Yra įmanomas variantas ir su laiduotojais, bet labai individualu. Tikslioms sąlygoms reikia kreiptis į bankus ir bet kokiu atveju eikite į TOP4 bankus, pasitarkite, sužinokite sąlygas tam, kad galėtumėte planuoti. Kaip suprantu esate jauni ir tikrai patariu 1-2 metus neskubėti tol, kol tikrai savo jėgomis galėsite imti būsto paskolą. Nuomokitės būstą, išsiaiškinkite geriausią vietą kur Jums patinka gyventi - neskubėkite. Labai daug žmonių daro klaidas pirkdami būstą per anksti, tikrai būsto paskola nėra jau toks paprastas ir lengvas dalykas.

Dėl turto vertininimo. Jeigu būstas įvertintas daugiau nei prašo pardavėjas, tokiu atveju galėsite gauti paskolą remontui iš banko. Bet paskolą būsto pirkimui gausite tokią, kokios paprašys pardavėjas.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų