Ar galime pretenduoti į paramą jaunoms šeimoms įsigyjant nekilnojamą turtą?

Laba diena, Esam susituokę, turim vieną mažametį vaiką. Planuojame įsigyti nekilnojamą turtą Marijampolėje. Šiuo metu gyvename bute, kuris yra ne bendras šeimos turtas, o tik vyro nuosavybė (gautas dovanojimo būdu). Ar galime pretenduoti į paramą jaunoms šeimoms įsigyjant nekilnojamą turtą?

Rūta
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Turint nekilnojamąjį turtą, pirmojo būsto parama negalioja. Tačiau yra išimtys:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  • turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.
+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų