Sugyventinis

Sugyventinis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sugyventinis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Sandra

Sveiki, norėčiau pasiteirauti. Gyvenome su sugyventiniu 12 metų. Prieš 7 metus ėmėm buto paskolą, kurios didžiąją dalį jau išsimokėjome. Banko paskola imta sugyventinio vardu. Atsitiko nelaimė, mirė mano ilgametis partneris. Likau aš su mūsų sūnumi. Ar nebus problemų man persirašyti paskolą ir butą ant savo vardo? Kaip bus su butu? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Kornelija

Laba diena, man tiesiog įdomu, o teisingiau, smalsumas. Pažįstama gyvena su sugyventiniu, kuriam virs 38 metu. Jai 35. Ir nori imti paskolą su valstybės parama pirmąjam būstui. Subsidija gauna, nes save įvardijo, kaip vieniša mama ( du vaikai). Jau turi pažymą. Ar tokiu atveju, jai tikrai nereikės įrodyti, kad jinai vieniša imant paskola? Paskolą gauna, tik tiek, kad reikės dar papildomai turėti savo pinigų, nes bankas nesuteikia visos reikiamos sumos. Pinigai sugyventinio sąskaitoj. Ir galės sugyventinį registruoti prie naujojo būsto?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kornelija, dėkui už klausimą. Pagal esamą situaciją neatrodo kažkoks kriminalas, nes šis įstatymas paramą suteikia tik susituokusioms poroms. Beje, subsidijos pažymos gauti negana, reikia gauti ir paskolą būstui, jeigu pajamų pakaks, vadinasi vieniša mama yra pajėgi gauti ir paramą ir paskolą, todėl problemų kilti neturėtų.

+5Buvo naudinga
Ema

Laba diena. Su sugyventiniu turime įsigiję 2 kambarių butą nelygiomis dalimis. Jam priklauso didesnė buto dalis. Man priklauso 1/8 dalis buto. Jei nuspręsčiau su juo skirtis, ir jis sutiktų perleisti man savo turto dalį, ar užstačius butą, galėčiau tikėtis banko paskolos? Paskola būtų reikalinga tam, kad sugyventiniui galėčiau atlyginti jo turto dalį. O gal yra kitokių variantų? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ema, dėkui už klausimą. Ne, būsto paskolos pinigų negalima naudoti asmeniniams poreikiams ar kitokio tipo mokėjimams nei būstas. Būsto paskola išduodama pagal gaunamas pajamas ir tik tam turtui, kurį realiai perkate. Paskolos su turto įkeitimu įmanomos, bet riekia kalbėti su bankais tiesiogiai, nes vien tik įkeisti turto nepakaks, reikės turėti ir stabilias pajamas.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Laba diena, norėjau pasiteirauti, kas gali būti Bendraskolis imant būsto paskolą? Aš dirbu Šveicarijoje, pajamos frankais, sesuo dirba Lietuvoje, kredito istorija gera. Ar gali sesuo būti mano bendraskoliu? Ar tik sutuoktinis gali? Koks patarimas būtų tuomet dėl bendraskolio, jeigu aš nesusituokus? Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Šiuo atveju, Jūsų sesuo galėtų būti laiduotoja, kuri gauna pakankamas būsto paskolos atveju pajamas eurais. Įprastas bendraskolis imant būsto paskolą gali būto Jūsų vyras ar sugyventinis, t.y. tas su kuriuo vedate kartu bendrą buitį ir dalinatės pajamomis, tačiau tai priklauso ir nuo banko individualaus vertinimo. Gaunant pajamas užsienio valiuta, reikalavimai gali bus kitokie. Bet kokiu atveju, Jums reikėtų kreiptis tiesiogiai į bankus individualiam situacijos išaiškinimui ir įvertinimui.

+3Buvo naudinga
Zivile

Laba diena, ar būtų galimybė pasiimti būstui paskolą jei laiduotojas būtų sugyventinis (dar nesusituokę). Ar skaičiuotųsi bendros pajamos?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Galimi keli variantai: paskolą imate Jūs, paskolą ima vienas sugyventinis ir paskolą imate kartu su sugyventiniu. Tačiau esama ir psichologinių niuansų: pagalvokite, kaip jausitės, jei paskolą ir visą atsakomybę turėsite tik Jūs, arba visa atsakomybė guls ant sugyventinio pečių. Viskas priklauso nuo Jūsų sprendimo. Bet į Jūsų klausimą galime atsakyti, kad taip, paskolą galėtumėte pasiimti kaip bendraskoliai kartu ir tada skaičiuotųsi bendros pajamos.

+4Buvo naudinga
Simona

Laba diena. Turiu sugyventinį kuris moka luminor bankui būsto paskolą (apie pusę sumos sumokėjęs). Neužilgo susilauksim bendro vaikelio, tapsim jauna šeima. Tai ar susilaukus vaikelio galėtumėme gauti subsidiją jo jau esamai būsto paskolai? Jis dirbantis.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Kadangi Jūsų vyras jau turi būstą, tad parama nepriklauso. Taip pat parama yra skiriama tik susituokusioms poroms. Tačiau parama taip pat skiriama mamoms su vaikais. Tad, Jūs viena, jeigu pajamos leidžia, galėtumėte pretenduoti į paramą būstui.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena. Prieš dešimt metų mano sugyventinis ir jo mama paėmė paskolą būstui. Aš negalėjau gauti paskolos, nes nebuvau dirbanti. Todėl sugyventinio mama paėmė paskolą vietoje manęs. Ir iki šio laiko mes nieko nekeitėme. Dabar gavosi tokia situacija, kad mama išėjo gyventi į kitus namus. Ir paskolą moku aš su sugyventiniu. Norėtumėm pakeisti sutartį: prailginti paskolos metus ir vietoje sugyventinio mamos pakeisti mane. Ar įmanoma kažką padaryti šiuo atveju? Kokių reikėtų dokumentų dėl sugyventinio mamos? Nes ji paskolos nebemoka, o vietoje jos- moku aš. Dirbu jau 9 metus. Įsiskolinimu ir kitų paskolų neturime. Ačiū už bet kokią informacija.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Reikia vykti į banką ir pasiteirauti kokios bus sąlygas keičiant būsto paskolos sutartį, kiek tai kainuos ir kokios yra galimybės Jums perimti įsipareigojimus. Bankai turės įvertinti ar yra apskirtai tokia galimybė ir ar Jūs pagal pajamas ir kitus kriterijus atitinkate banko reikalavimus.

+3Buvo naudinga
Eglė

Sveiki, norėčiau pasiteirauti tokių klausimų. Gyvenu su sugyventiniu, bet žadame susirašyti. Turim vaiką kuriam beveik 3 metai. Ar galime pretenduoti būsto paskolai jaunai šeimai? Mano pajamos 550 eurų, vyro pajamos 1000 eurų.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Deja negalėtumėte, nes Jūsų pajamos viršija numatytus dydžius: dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos negali viršyti 123 VRP dydžių ir turtas 262 VRP dydžių (1 VRP = 122 EUR).

+3Buvo naudinga
Evelina

Sveiki, esame nesusituokę turime vieną vaiką, norime imti paskolą būstui, mano sugyventinis anksčiau turėjo problemų su kreditais ir anstoliais, bet jau 2metai turi pastovias pajamas viską yra išsimokėjęs. Pati uždirbu minimumą, vyriškis gauna 800eur ar yra galimybė gauti mum paskolą? Jei taip gal užmiestyje norint įsigyti kaip jaunai šeimai paprasčiau nei mieste? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Reikia vykti į banką ir pasiteirauti ar vyro kredito istorija yra saugi ir ar bankas, dėl jo prastos reputacijos praeityje, sutiks išduoti būsto paskolą. Bankas turi individualiai įvertinti vyro ir Jūsų šeimos kredito istoriją ir galimybes gauti būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Kistina

Sveiki, mano klausimas būtų iš dviejų dalių. Esu paėmus būsto paskolą 15 tūkst. eurų. Paskolos likutis mažiau nei 9 tukst., norėtume didesnio būsto. Domina kaip su pardavimu, kai butas su likusia paskola, ar galiu ji parduoti. Kokia būsto pardavimo eiga būtų? Ar pirma turiu informuoti banką iš kurio paimta paskola ar suradus pirkeją su banku susisiekti? Antras klausimas būtų ar komandiruotpinigiai įsiskaičiuoja į pajamas, bent dalis jų? Žinau, kad šiaip neįskaičiuojami, bet kažkur teko skaityt, kad kai kurie bankai įskaičiuoja dalį jų pagal išrašą, jeigu tai yra pastovios pajamos. Sugyventinis su kuriuo turime bendrą vaiką dirba Lietuvos įmonėje, bet užsienyje komandiruotėse. Pagal darbo sutartį gauna minimuma ir plius komandiruotpinigius. Tiesa prieš kelis mėnesius perėjo iš vienos įmonės į kitą. Ar šitas turės įtakos paskolos gavimui? Ar reikia turėti darbo stažą vienoje imonėje ar nebūtinai vienoje? Aš šiuo metu esu dekrete antruosius metus ir gaunu tik 40 proc. tai sudaro minimumą. Iki liepos mėn. gavau 80 proc. algos kas sudarė 488 euro. Ar realu būtų gauti paskolą apie 14-15 tūkst.? Norimo būsto vertė 66 tūkst., įnašui turėtume apie 41 tūkst.. Paskolą tvarkingai mokėjau 4 metus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą, atsakymą pateiksiu išskaidęs jį į dvi dalis:

  1. Dėl turimo įkeisto būsto pardavimo. Taip, galite parduoti būstą, kurį nusipirkote su paskola. Procedūra bus tokia, kad Jūs turite susitarti su banku, kad jis leistų parduoti šį būstą, nes formaliai tai banko turtas. Gavę raštą iš banko, kad jis sutinka parduoti būstą, jį galite parduoti, tačiau pinigai už parduodamą būstą būtų pervedami į specialią banko sąskaitą. Kai pinigai pervedami, turtas atitinka pirkėjui, bankas pasiima likutį už paskolą, o Jums perveda tai kas liko po paskolos padengimo.
  2. Komandiruotpinigiai įsiskaičiuoja į pajamas, tačiau priklauso nuo banko ir priklauso nuo profesijos koks procentas bus įskaičiuojamas nuo komandiruočių pinigų, tai gali būti nuo 50% iki 100%, taip pat reikės specialaus rašto iš įmonės ir banko išrašų apie gaunamus komandiruotpinigius. Daugiau informacijos apie komandiruotpinigius ir banko nuomonę surasite čia. Darbovietės pakeitimas, jeigu tai buvo momentinis, t.y. iš karto perėjo iš vienos į kitą darbovietę gali ir neturėti įtakos, o gali reikėti palaukti ir 3 mėn., tačiau linkęs manyti, kad nebus dėl to problemų - šiaip, kuo ilgesnis stažas tuo geriau.

Taigi, jeigu vyro pajamos bus pakankamai įvertintos, tuomet gausite norimą paskolą. Iš tiesų manau, kad turėtumėte gauti, kadangi Jūsų pradinis įnašas siekia net 2/3 paskolos sumos.

+8Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų