Sveiki, mano klausimas būtų iš dviejų dalių. Esu paėmus būsto paskolą 15 tūkst. eurų. Paskolos likutis mažiau nei 9 tukst., norėtume didesnio būsto. Domina kaip su pardavimu, kai butas su likusia paskola, ar galiu ji parduoti. Kokia būsto pardavimo eiga būtų? Ar pirma turiu informuoti banką iš kurio paimta paskola ar suradus pirkeją su banku susisiekti? Antras klausimas būtų ar komandiruotpinigiai įsiskaičiuoja į pajamas, bent dalis jų? Žinau, kad šiaip neįskaičiuojami, bet kažkur teko skaityt, kad kai kurie bankai įskaičiuoja dalį jų pagal išrašą, jeigu tai yra pastovios pajamos. Sugyventinis su kuriuo turime bendrą vaiką dirba Lietuvos įmonėje, bet užsienyje komandiruotėse. Pagal darbo sutartį gauna minimuma ir plius komandiruotpinigius. Tiesa prieš kelis mėnesius perėjo iš vienos įmonės į kitą. Ar šitas turės įtakos paskolos gavimui? Ar reikia turėti darbo stažą vienoje imonėje ar nebūtinai vienoje? Aš šiuo metu esu dekrete antruosius metus ir gaunu tik 40 proc. tai sudaro minimumą. Iki liepos mėn. gavau 80 proc. algos kas sudarė 488 euro. Ar realu būtų gauti paskolą apie 14-15 tūkst.? Norimo būsto vertė 66 tūkst., įnašui turėtume apie 41 tūkst.. Paskolą tvarkingai mokėjau 4 metus.

Kistina
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą, atsakymą pateiksiu išskaidęs jį į dvi dalis:

  1. Dėl turimo įkeisto būsto pardavimo. Taip, galite parduoti būstą, kurį nusipirkote su paskola. Procedūra bus tokia, kad Jūs turite susitarti su banku, kad jis leistų parduoti šį būstą, nes formaliai tai banko turtas. Gavę raštą iš banko, kad jis sutinka parduoti būstą, jį galite parduoti, tačiau pinigai už parduodamą būstą būtų pervedami į specialią banko sąskaitą. Kai pinigai pervedami, turtas atitinka pirkėjui, bankas pasiima likutį už paskolą, o Jums perveda tai kas liko po paskolos padengimo.
  2. Komandiruotpinigiai įsiskaičiuoja į pajamas, tačiau priklauso nuo banko ir priklauso nuo profesijos koks procentas bus įskaičiuojamas nuo komandiruočių pinigų, tai gali būti nuo 50% iki 100%, taip pat reikės specialaus rašto iš įmonės ir banko išrašų apie gaunamus komandiruotpinigius. Daugiau informacijos apie komandiruotpinigius ir banko nuomonę surasite čia. Darbovietės pakeitimas, jeigu tai buvo momentinis, t.y. iš karto perėjo iš vienos į kitą darbovietę gali ir neturėti įtakos, o gali reikėti palaukti ir 3 mėn., tačiau linkęs manyti, kad nebus dėl to problemų - šiaip, kuo ilgesnis stažas tuo geriau.

Taigi, jeigu vyro pajamos bus pakankamai įvertintos, tuomet gausite norimą paskolą. Iš tiesų manau, kad turėtumėte gauti, kadangi Jūsų pradinis įnašas siekia net 2/3 paskolos sumos.

+8Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų