Alimentai

Alimentai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „alimentai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Inga

Sveiki, norėčiau sužinoti, kas skaičiuojasi kaip grynosios šeimos pajamos? Ar gaunami alimentai skaitosi kaip gaunamos pajamos? Pvz. Gaunu algą -600€ į rankas, ir alimentus už vaikus 300€. Tai 900€ bankas skaičiuos kaip grynasiąs pajamas ar ne?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Veronika

Laba diena, norėjau pasiteirauti planuojame su vyru pirkti nuosavą namą Šiaulių apskrityje. Mūsų šeimos sudėtis : 2 suaugę 2 vaikai. Pajamos: vyras gauna 500 atlyginimą iš darbovietės, dabar turi individualia pažymą dar 200e., bet ji tik 2 mėn. Bet turi sąskaitas kiek pinigėlių gauna. Aš žmona dabar gaunu 300 bedarbio pašalpą 9 mėn. išėjau iš darbo. Vaikų alimentai 120 69 ir dar iš valstybės vaikų pinigai 100e. Ar galime pretenduoti paskolai?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Reda

Sveiki, norėjau paklausti kokia alga turi būti, kad gauti paskolą apie 15000€? Man 22metai turiu vaiką, vyras moka alimentus. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Reda, dėkui už klausimą. Turite uždirbti bent 500-600 eurų per mėn. į rankas, kad galėtumėte galvoti apie būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Evelina

Esu vieniša mama (teisiškai taip, praktiškai - ne, bet būsto bendrasavininkio nenoriu), santaupų turiu pradiniam įnašui, tačiau planuoju imti paskolą būstui su lengvata jaunai šeimai (aš ir vaikas skaitomės jauna šeima). Pajamos į rankas 950-1150eur, bei 280eur alimentai. Ar realu gauti paskolą apie 85000eur? Kaip su tom lengvatom? Jei duoda lengvatą pradiniam įnašui 20%, ar bereikia savo dėti, ir ar galima? Gal bankas geriau vertina? Ar pasilikti pinigėlius įsirengimui ir pan?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Jeigu būstą perkate ne regione, o bet kur Lietuvoje (nes galioja dvi paramos būstui), tuomet galėtumėte pretenduoti į 10% paramą, bet reikia atkreipti dėmesį į gaunamų 2 asmenų pajamų lubas, kurios yra 123 VRP (15 006 EUR) per metus - skaitykite plačiau paramos būstui įstatymo 11 straipsnį.

Jeigu pirksite būstą regione, tuomet limitų kaip ir nėra ir galite galvoti apie 20% paramą.

Paramą turėsite panaudoti pradiniam įnašui ar mėnesinėms įmokoms dengti. Realiai jokio skirtumo nėra, o sutaupytus pinigus galite išleisti būsto remontui. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Ingrida

Sveiki, esu vieniša mama, auginu sūnelį. Mano darbo užmokestis apie 560 eurų į rankas, ar norint gauti būsto paskolą turi įtakos alimentų dydis, ar tik mano pastovus atlyginimas? ir jeigu mano vardu būtų nekilnojamojo turto (šiuo atveju žemės) paskola būtų didesnė? dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Alimentų dydis nesudarys reikšmingos įtakos. Pagrindinis kriterijus yra darbo užmokestis, nes alimentai turi didesnį rizikos faktorių, kad gali būti ir neišmokėti. Turima žemė nesudarys įtakos būsto paskolos dydžiui.

+3Buvo naudinga
Eglė

Laba diena, Turiu 4 kambarių butą Vilniuje. Būsto paskola senokai išmokėta. Noriu įsigyti mažesnį būstą nuomai. Atlyginimas į rankas 1500. Turiu mokyklinuką sūnų. Alimentai 200. Ar būtų galima gauti būsto paskolą be įnašo užstatant pirmąjį būstą? Kiek procentų paskolos antram būstui galėtų skirti BANKAS?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas būtų reikalingas norint gauti būsto paskolą. Kadangi paskolą išmokėjote, tad minimalus pradinis įnašas standartiškai būtų nuo 15%, priklausomai nuo perkamo būsto ir Jūsų situacijos.

+3Buvo naudinga
Juste

Sveiki, esu vieniša, išsiskyrusi mama auginu dvi dukras. Mano atlyginimas 500€ į rankas ne mažiau, būna juk svyruoja atlyginimas, gaunu ir 550€, vaikų alimentai per abi 500€, viena dukra dar gauna neįgalumą 130€ ir vaiko pinigai 60€ per abi. Bendra suma susidaro - 1190€ mėn. Ar galėčiau gauti būsto paskolą Klaipėdos mieste butui pirkti? Ar yra iš vis galimybė? Ir kokią maždaug sumą galėčiau pretenduoti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juste, dėkui už klausimą. Taip, galite pretenduoti. Nuo banko sprendimo priklausys ar alimentai ir neįgalumo pinigai bus įskaičiuoti kaip stabilios gaunamos pajamos. Nuo to priklausys ir būsto paskolos suma. Patariu kreiptis į bankus ir paprašyti įvertinti Jūsų situaciją.

+3Buvo naudinga
Aldona

Laba diena, Man 30m, auginu 1m. vaiką, išsiskyrusi, planuoju įsigyti savo pirmą būstą. Noriu pasidomėti dėl pajamų. 11 str. nurodyta, kad pajamos, mano atveju negali viršyti VRP x 123 t.y apie 1,250 eur į mėnesį. Ar alimentai yra laikomi pajamomis? t.y jei aš gaunu į 'rankas' 1,200 plius 200eur alimentų vaiko išlaikymui negaliu pretenduoti į valstybės paramą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aldona, dėkui už klausimą. Taip, alimentai įsiskaičiuoja kaip pajamos. Jeigu su darbo užmokesčiu ir alimentai viršijate nustatytus limitus - paramos deja negausite.

+3Buvo naudinga
Ieva

Sveiki, siuo metu skiriames, turime du vaikus, pradejau dirbti naujame darbe, alga i rankas 500, veliau 600 300 alimentai. Kaip supratau isdirbti butina 6men? Nors mano stazas jsu 9m isviso. Ar butu galimybe gauti parama bustui isigyti? ar butinas inasas ir koek mazdaug?aciu

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Taip, būtina išdirbti bent 6 mėn. vienoje darbovietieje. Parama būstui būtų galima jeigu atitinkate kriterijus ir tai būtų Jūsų pirmas būstas. Pradinis įnašas yra mažiausias 15%, tačiau jis gali didėti priklausomai nuo perkamo būsto ar Jūsų finansinės situacijos.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Agnė

Laba diena, viena auginu mergaitę, tėvas moka alimentus į kokio dydžio supsidiją pretenduoju? Ar supsidija iš karto padengs pirmą įnašą ar vis tiek reikia turėti savo pinigus pirmam įnašui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Pretenduojate į 10% subsidiją būstui. Pradinis įnašas minimalus yra 15%. Tačiau taip pat turite atitikti ir kitus kriterijus norint gauti paramą, o taip pat ir būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų