Luminor

Luminor bankas. Jungtinis DNB ir “Nordea” bankas Baltijos šalyse yra pavadintas „Luminor“.

2016 metų rugpjūtį DNB ir „Nordea“ bankai sutarė sujungti savo veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, sukurdami naują finansinių paslaugų tiekėją šiame regione. Susitarimą patvirtinus rinką prižiūrinčioms institucijoms, jis buvo įgyvendintas šiandien.
Bankų susijungimo data 2017 m. spalio 1 d., o oficialiai DNB ir „Nordea” po Luminor ženklu pradės veikti nuo 2017 m. spalio 2 d.
Jūsų sąskaitos išliks nepakitusios
Nesvarbu, ar buvote DNB, ar „Nordea“ klientas – „Luminor“ banke jūsų sąskaitos ir kita susijusi informacija išliks nepakitusi
Jokių paslaugų ir kainodaros pokyčių
Įkūrus „Luminor“ kainodaros taisyklės DNB ir „Nordea“ klientams kurį laiką išliks nepakitusios. Kainodaros suvienodinimas bus viena pirmųjų svarbių „Luminor“ užduočių.
Jokių pokyčių taisyklėse ir sąlygose
„Luminor“ perėmė visus įsipareigojimus iš DNB ir „Nordea“ bankų Baltijos šalyse. Tai reiškia, jog jūsų sutartys, sąlygos ir įsipareigojimai išliks nepakitę. Naudositės tomis pačiomis paslaugomis, kaip ir anksčiau.
Debeto ir kredito kortelės galios ir toliau
„Luminor“ banke ir toliau galite naudotis savo turimomis DNB ar „Nordea“ kortelėmis. Pasiūlysime jums naujas ir labai gražias „Luminor“ korteles artimiausiu metu.
Abu bankomatų tinklai – tomis pačiomis sąlygomis
Pinigų išgryninimui jau nuo dabar galite naudotis abiejų DNB ir “Nordea” bankų bankomatų tinklais tomis pačiomis sąlygomis, be papildomų mokesčių.
Dėl būsto paskolų
„Kol kas jokių naujų sprendimų dėl taikomos palūkanų bazės nėra. Taigi jei klientas apsilankys buvusiame DNB skyriuje, siūlysime jam būsto paskolą su EBIFIN, jei buvusiame „Nordea“ – su EURIBOR. Atitinkamai klientas gali susipažinti su sutartimis interneto puslapyje. Apibendrinant – niekas nepasikeitė, išskyrus tai, kad klientas gali tikėtis to paties kainų lygio visuose „Luminor“ skyriuose. Tikėtina, kad tokia situacija išliks dar kurį laiką.
Apie jau gautus pasiūlymus – priklauso nuo to, ar pasiūlymas įpareigojantis, ar ne. Jei klientas gavo standartinę informavimo formą, jis ir gali tikėtis kreditavimo tokiomis sąlygomis iki pat formos galiojimo pabaigos. Tuo tarpu jei klientas buvo tik pasikonsultuoti ir sužinoti preliminarių galimybių, dar kartą atėjus skaičiai gali būti pasikeitę.
Jokių pokyčių esamose sutartyse klientai neturėtų baimintis. Nesvarbu, ar sutartis sudaryta su DNB, ar su Nordea, klientui lieka galioti sutartyje numatytos sąlygos” - specialiai Bankai.lt komentavo Valdas Lopeta, Luminor komunikacijos vadovas.
Luminor rinkos dalis
„Luminor“ bus trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos bankininkystės rinkoje, turintis 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį. Bankas suvienys apie 350 tūkst. „Nordea“ ir apie 930 tūkst. DNB klientų. „Luminor“ dirbs apie 3000 darbuotojų, bankas turės apie 15 mlrd. eurų turto. Bendras „Luminor“ paskolų portfelis, įskaitant paskolas privatiems ir verslo klientams, sieks apie 12 mlrd. eurų, indėliai sieks 9 mlrd. eurų. „Luminor“ banko 1 lygio kapitalo rodiklis sieks 17% arba 1.6 mlrd. eurų.
Jungtiniame banke „Nordea“ ir DNB turės vienodas balsavimo teises, „Nordea“ turės 56 proc., DNB 44 proc. ekonominės nuosavybės lygį, atspindintį banko įnašo santykinę nuosavybės vertę jungtiniame banke sandorio užbaigimo metu.