SEB banko būsto paskolos

SEB banko būsto paskolos logotipas

SEB banke galite gauti kreditą: būstui įsigyti, būstui statyti ar rekonstruoti, būstui remontuoti, vartojimo reikmėms. Kreditai išduodami eurais, nuolatiniams Lietuvos gyventojams gaunantiems pastovias pajamas ir sulaukusiems 18 metų.

SEB būsto paskolos

Reikalavimai būsto paskolos gavėjui

Kreditai teikiami pilnamečiams Lietuvos Respublikos piliečiams ir asmenims, turintiems leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, gaunantiems nuolatines pajamas, tiksliau:

 • darbo užmokestį;
 • kitas pagal autorines sutartis, iš verslo veiklos, nuomos ir kitaip gaunamas reguliariąsias pajamas, patvirtintas dokumentais.
Užpildykite būsto paskolos paraišką
Pasirinkite iš kurių bankų ar unijų norite sulaukti pasiūlymų!

Bendra mėnesio įmokų, Jūsų mokamų kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį Jūsų gaunamų grynųjų pajamų.

Jūs nuosavais (ne skolintais) pinigais turite sumokėti mažiausiai 15 proc. finansuojamam projektui įgyvendinti reikalingos sumos.

Suma ir terminas

Būstui įsigyti, statyti, remontuoti ar rekonstruoti SEB bankas skolina nuo 2 896,20 Eur / 10 000 Lt. Kredito suma ir terminas priklauso nuo to, ar šis būstas bus Jūsų pagrindinė gyvenamoji vieta, ar ne. Sąlygos priklauso atsižvelgiant į šiuos kriterijus:

 • jeigu skolinatės būstui, kuris yra pagrindinė gyvenamoji vieta, kredito suma gali siekti: iki 85 proc. įsigyjamo būsto rinkos vertės ar kainos (atsižvelgiama į mažesnę sumą) šį būstą įkeitus;
 • jeigu skolinatės būstui , kuris nėra pagrindinė gyvenamoji vieta, taip pat sodybai, sodo namui ar kitoms panašioms patalpoms, kredito suma gali siekti: iki 60 proc. įsigyjamo būsto rinkos vertės ar kainos (atsižvelgiama į mažesnę sumą) šį būstą įkeitus. Kredito grąžinimo terminas: iki 25 metų;
 • jeigu skolinatės būsto remontui, kredito suma gali siekti: iki 60 proc. įkeičiamo būsto rinkos vertės. Kredito grąžinimo terminas: iki 20 metų.

Palūkanos

Sudarydami kredito sutartį, galite pasirinkti palūkanų rūšį — kintamąsias arba fiksuotąsias.

Kintamosios palūkanos susiejamos su Jūsų pasirinkta 3, 6, 12 mėnesių EURIBOR (Vidutinė Europos tarpbankinė palūkanų norma).

Jūsų pageidavimu fiksuotosios palūkanos gali būti nustatomos 5 ar 10 metų. Besibaigiant fiksuotųjų palūkanų galiojimo terminui, galite:

 • vėl rinktis banko siūlomas naujas fiksuotąsias palūkanas;
  arba
 • fiksuotąsias palūkanas pasikeisti banko siūlomomis kintamosiomis palūkanomis.

Jeigu Jūsų netenkina siūlomos palūkanos, galite be apribojimų (nemokėdami papildomų mokesčių) refinansuoti kreditą kitame banke arba iš karto grąžinti visą pasiskolintą sumą.

Nauja ir fiksuotųjų, ir kintamųjų palūkanų norma nustatoma atsižvelgiant į esamą situaciją paskolų rinkoje, kredito sumą, terminą, Jūsų finansinių galimybių įvertinimą, individualią kredito riziką, taip pat į tai, kiek ir kokių paslaugų Jums teikia SEB bankas.

Užtikrinimo priemonės

Būsto kredito grąžinimas paprastai yra užtikrinamas įkeičiant įsigyjamą, remontuojamą, statomą ar rekonstruojamąbūstą:

Kredito grąžinimas

Bankui išmokėjus kredito lėšas, sutartomis mokėjimo dienomis įmokos automatiškai nurašomos iš Jūsų pasirinktos sąskaitos. Pirmą įmoką sudaro tik palūkanos. Kredito grąžinimo metodai:

Linijinis metodas

Pagrindinė kredito suma yra suskaidoma vienodomis dalimis, kurios mokamos kiekvieną mėnesį. Prie jų pridedamos palūkanos, apskaičiuojamos nuo negrąžintos kredito dalies (kuo mažesnis kredito likutis, tuo mažesnė mokama palūkanų suma). Taigi mėnesio įmokos visą sutarties laikotarpį laipsniškai mažėja.

Anuiteto metodas

Kiekvieną mėnesį mokama vienoda įmoka, kurią sudaro grąžinamas kreditas ir palūkanos. Iš pradžių didesnę dalį įmokos sudaro palūkanos. Palaipsniui ji mažėja, o kredito dalis didėja, tačiau mėnesio įmokos dydis nekinta.

Linijinio ir Anuiteto grąžinimo metodų skirtumai
Linijinio ir Anuiteto grąžinimo metodų palyginimas (SEB)

Jei iš pradžių galite mokėti didesnes įmokas, Jums naudingiau pasirinkti linijinį kredito grąžinimo metodą — per visą laikotarpį sumokėtų palūkanų suma bus mažesnė.

Kredito grąžinimo atidėjimas

Esant nenumatytoms aplinkybėms, galite kreiptis į mus su prašymu atidėti kredito įmokų mokėjimą nekeičiant galutinio kredito grąžinimo termino. Atidėjus kredito įmokų mokėjimą, mokamos tik palūkanos. Nenumatytomis aplinkybėmis, kreditas gali būti atidedamas šiems laikotarpiams:

 • jei netektumėte darbo - iki 3 mėn.;
 • jei 50 proc. sumažėtų Jūsų pajamos - iki 6 mėn.;
 • gaisro ir kitų stichinių nelaimių padarinių atveju - iki 6 mėn.;
 • gimus vaikui:
  iki 12 mėn., jei vaiką augina vienas asmuo;
  iki 6 mėn., jei vaiką augina abu sutuoktiniai.
 • jei pradėtumėte studijuoti - iki 3 mėn.;
 • jei šeima netektų išlaikytojo (sutuoktinio) - iki 12 mėn.;
 • jei susirgtumėte ar atsitiktų nelaimingas atsitikimas, dėl kurio negalėtumėte dirbti ilgiau kaip 2 mėn. - iki 12 mėn. arba ilgiau (atsižvelgiama į konkrečias aplinkybes).
 • Pinigų skolinimasis visada susijęs su rizika, kad negalėsite tinkamai ir laiku vykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų, todėl, prieš priimdami sprendimą skolintis, apsvarstykite šią riziką.
 • Vadovaudamiesi Lietuvos banko Atsakingojo skolinimo nuostatais, įmokų skaičiavimo pavyzdžius ir kitą informaciją, susijusią su kredito sutartimi, Jums pateiksime prieš pasirašant kredito sutartį. Palyginkite skirtingus pasiūlymus ir priimkite išsamia informacija pagrįstą sprendimą.
 • Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad kredito grąžinimą būtina užtikrinti įkeičiant turtą. Įkeitus turtą, jeigu nevykdomi prisiimti finansiniai įsipareigojimai, atsiranda rizika netekti nuosavybės teisės į šį turtą ir jį prarasti.
 • Bankas turi teisę atsisakyti suteikti kreditą.

Šaltinis: seb.lt

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų