Imdami vartojimo paskolą, įvertinkite savo galimybes grąžinti įmokas

2016-05-16
Vartojimo kreditų įsipareigojimai
Įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus (nuotr. Bankai.lt)

Jei jau skolinatės, darykite tai atsakingai – ragina finansų ekspertai. Taip galėsite apsaugoti save bei savo šeimą nuo finansinių rūpesčių ateityje. „Jei nusprendėte, kad jūsų norai negali laukti ir be vartojimo kredito neapsieisite, įsitikinkite, kad galėsite laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus“, – pataria SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Šeimos finansų ekspertė pastebi, kad žmonės, ypač jaunesni, dažnai pervertina arba nepakankamai įvertina savo galimybes skolintis. Jie sunkiai suvokia, kiek bus suvaržytos jų įprastos išlaidos, kai reikės pradėti grąžinti skolą.

„Paradoksalu, bet jei paklaustume žmonių, kiek per mėnesį galėtų skirti lėšų santaupoms arba investicijoms, o po kurio laiko, kiek per mėnesį galėtų skirti lėšų paskoloms grąžinti, žmonės nurodytų nevienodas sumas pinigų. Antruoju atveju nurodomos pinigų sumos dažniausiai būna didesnės“, – sakė J. Varanauskienė.

Sužinoti, kokią didžiausią sumą galėtumėte pasiskolinti neapsunkindami savęs finansine našta, padeda vartojimo kredito sumos skaičiuoklė. Ją rasite finansų įstaigų interneto puslapiuose. Naudotis skaičiuokle yra paprasta ir patogu. Per mažiau nei minutę galite sužinoti, ar jūsų norai atitinka galimybes.

Dažniausiai naudojantis vartojimo kredito sumos skaičiuokle jums tereikės pateikti šiuos duomenis:

  • suaugusiųjų skaičių šeimoje,
  • vaikų ar išlaikytinių skaičių šeimoje,
  • realias šeimos pajamas atskaičius mokesčius,
  • šeimos finansinius įsipareigojimus (į šią sumą įtraukite pinigus, kuriuos kas mėnesį išleidžiate jau turimiems kreditams, pavyzdžiui, būsto paskolai, lizingui dengti),
  • miestą, kuriame gyvenate.

Įvedę šiuos duomenis, sužinosite, kokią didžiausią sumą, galėtumėte pasiskolinti iš savo pasirinkto banko ir kokią įmoką turėtumėte mokėti kas mėnesį.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienos vartojamuosius kreditus teikiančios finansų įstaigos vartojimo kredito sumos skaičiuoklės rezultatai gali skirtis. Tai gali priklausyti nuo skaičiavimuose naudotos metinės palūkanų normos, skirtingų finansų įstaigų rizikos vertinimo kriterijų, keliamų reikalavimų kredito gavėjui.

Skaičiuoklės rezultatas visada yra tik apytikslis, orientacinio pobūdžio. Jis nereiškia, kad tokią sumą jūs tikrai galėsite pasiskolinti. Norėdami gauti asmeninį pasiūlymą, kreipkitės į banko specialistus ar užpildykite kredito paraišką internetu.

Įvertinęs jūsų finansinę situaciją – mėnesines pajamas, laikotarpį, kuriam skolinamasi, sumą, kitus finansinius įsipareigojimus, bankas galės pateikti tik jums skirtą konkretų pasiūlymą.

Skolinantis vartojimo reikmėms svarbu prisiminti:

  • Skolinkitės atsakingai ir prieš imdami kreditą, dar kartą įsitikinkite, kad galėsite vykdyti papildomus finansinius įsipareigojimus. Net jei kreditą teikiančios finansų įstaigos reikalauja, objektyviai ir sąžiningai apskaičiuokite visas savo mėnesines išlaidas ir finansinius įsipareigojimus
  • Pabandykite keletą mėnesių gyventi taip, tarsi jau būtumėte paėmę paskolą – atidėkite lėšas, kurias reikėtų skirti paskolos įmokoms. „Taip vienu šūviu nušausite du zuikius: realiau įvertinsite savo galimybes ir šiek tiek sutaupysite. Jei apsispręsite skolintis, jums reikės mažesnės sumos, mažiau mokėsite ir palūkanų“, – pataria J. Varanauskienė
  • 300 eurų – ekspertų skaičiavimais, tokia suma yra minimali vieno didmiestyje gyvenančio žmogaus pragyvenimui
  • Įvertinkite galimą riziką. Prisiminkite, kad bendra mėnesio įmokų, Jūsų mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį Jūsų gaunamų grynųjų pajamų.
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų