Swedbank bankui eurai nebereikalingi, už metų laikotarpio indėlį bankas siūlo 0% palūkanų

2015-03-25
Swedbank indėliai
„Swedbank" sumažino terminuotuojų indėlių palūkanas eurais

Bankai.lt duomenimis, bankas „Swedbank" sumažino terminuotuojų indėlių palūkanas eurais. Šiuo metu už 12 mėn. laikotarpio terminuotuosius ir kaupiamuosius indėlius bankas siūlo 0%. Jeigu norėsite bent kažkiek uždirbti dėdami indėlį, jo trukmė turės būti nuo 15 mėn. iki 60 mėn., o už bet kurio šiame intervale laikotarpio indėlį bankas pasiūlys 0,1% metinių palūkanų. „Swedbank" dar kartą patvirtino šiuo metu vyraujančias nuotaikas dėl esamos ECB bazinės palūkanų normos, kuri yra arti 0. Verta paminėti, kad JAV doleriais indėlių palūkanų bankas nekeitė ir išlaikė 0,2%-0,8% intervale priklausomai nuo termino.

Specialiai Bankai.lt, indėlių mažėjimo priežastis įvardijo „Swedbank" banko atstovas:

Šiuo metu „Swedbank“ terminuotiems indėliams iki 12 mėnesių taikomos palūkanos yra nulinės dėl kelių priežasčių. Visų pirma, Europos centrinis bankas šiuo metu taiko rekordiškai žemas bazines palūkanų normas, o trumpo laikotarpio palūkanos yra netgi neigiamos, todėl atitinkamai mažėja ir komercinių bankų klientams mokamos palūkanos už indėlius. Kita svarbi priežastis - Lietuvoje registruoti bankai ir bankų skyriai moka indėlių draudimo įmokas, tačiau dėl mūsų šalyje veikiančios reguliacinės aplinkos skiriasi šių įmokų dydis. Įmokos draudimo fondui nuo visų banke ar banko skyriuje laikomų pinigų gali sudaryti nuo 0.45 proc. - tiek moka bankai, iki 0.1 proc. - tiek moka bankų skyriai, ir tai daro ne Lietuvoje. Logiška, kad kuo šie kaštai didesni, tuo galimybės mokėti aukštesnes indėlių palūkanas yra mažesnės.

Detalus „Swedbank" banko terminuotųjų indėlių pokytis (Bankai.lt duomenys):

Laikotarpis Swedbank naujos palūkanos,
EUR
Swedbank buvusios palūkanos,
EUR
1 mėn. 0% 0%
3 mėn. 0% 0%
6 mėn. 0% 0%
9 mėn. 0% 0%
12 mėn. 0% 0,2%
15 mėn. 0,1% 0,2%
18 mėn. 0,1% 0,2%
24 mėn. 0,1% 0,2%
36 mėn. 0,1% 0,2%
48 mėn. 0,1% 0,25%
60 mėn. 0,1% 0,4%

Šis indėlių palūkanų „Swedbank" banke pokytis užfiksuotas 2015 m. kovo 25 d.

„Swedbank" banko, kitų bankų ir unijų indėlių palūkanas galite pamatyti ir palyginti čia.

„Swedbank" - vienas pirmaujančių komercinių bankų mūsų šalyje. Teikia visas bankines paslaugas daugeliui privačių asmenų ir įmonių. Santykius su klientais grindžia ilgalaikiu pasitikėjimu, suteikiant jiems finansiniams klausimams spręsti reikalingų priemonių ir žinių, kartu siūlant paprastus ir aiškius finansinius sprendimus.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų