ntįt

Ar indėliai yra apdrausti, kokiai sumai? Kaip suprantu yra bankų, kur indėliai yra nedrausti Lietuvoje, kodėl? Kaip yra su unijų draudimu?

ttąt
Henrikas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, visų unijų ir bankų (išskyrus Danske bank ir Nordea) indėliai apdrausti Lietuvos valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Nordea banko indėliai apdrausti Švedijos nacionalinio skolų biuro, o Danske banko indėliai apdrausti Danijos Karalystės Indėlininkų ir investuotojų garantiniame fonde. Visų bankų ir unijų indėliai fiziniam ar juriniam asmeniui apdrausti Iki 100 000 eurų (345 280 LTL) ir kompensuojami 100 procentų. Pvz. Jeigu Jūsų indėlio suma yra 150 000 eurų, tuomet banko ar unijos bankroto atveju, Jūs atgausite 100 000 eurų ir prarasite 50 000 eurų.

Jeigu ruošiatės dėti indėlį, kurio suma viršija 100 000 eurų, tuomet patariame išskaidyti riziką ir dėti indėlius į skirtingus bankus.

Dėl unijų draudimo yra lygiai taip pat kaip ir su banko, tik lygiai taip pat patariame nedėti didelių sumų vienoje unijoje ar banke. Išskaidykite. Visos įstaigos dirba su griežta Lietuvos banko priežiūra.

+26Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų