Kur saugiau dėti indėlį ar banke ar unijoje? Kodėl taip skiriasi palūkanos tarp šių įstaigų?

Euras
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pinigų saugumo prasme, dedant indėlį iki 100 000 eurų, didelio skirtumo nėra ar banke ar unijoje dėsite indėlį. Tačiau, bankas, visuomenei yra patikimesnis už uniją vien todėl, kad banko turtas, pelnas, struktūra, įvaizdis yra stambesnio masto. 

Palūkanos tarp bankų ir unijų skiriasi dėl daugelio dalykų. Vienas iš jų dėl skirtingų indėlių draudimo įmokų tarp banko ir unijos, kur bankas moka 0,45%, o unija 0,2% nuo kiekvieno indėlio, kurį atneša klientas.

Palūkanų dydis taip pat yra susijusios su paskolų palūkanomis. Pati esmė kaip bankas uždirba ir pagal ką reguliuoja palūkanas yra tokia, jeigu bankas ar unija sugeba pritraukti indėlius už tokias palūkanas, kad paskolintų ar investuotų surinktus indėlių pinigus už daugiau nei Jums moka palūkanų, tuomet bankas ar unija uždirba. Jeigu neturi kaip įdarbinti pelningai pinigų ir tuo metu nereikalingi pinigai - indėlių palūkanos mažėja. O kiek bankui ar unijai yra pakankamas uždarbis, čia taip pat priklauso nuo daugelio faktorių. Pagrindinis faktorius dėl ko indėlių palūkanos yra tokios žemos šalies bankuose ir unijose, beabejo yra Europos centrinio banko palūkanų normų reguliavimas ir jų mažinimas, tai įtakoja indėlių ir paskolų palūkanų dydį.

Pavyzdys: Bankas ar unija paėmė indėlį iš Jūsų 100 000 eurų už 1,5% metinių palūkanų, tuos pinigus bankas ar unija investavo ar paskolino už 5% metinių palūkanų. Po metų bankas perskolinęs Jūsų indėlio pinigus uždirbs 3,5%, t.y. 3500 eurų. Kuo už brangiau bankas ar unija perskolins ar investuos pinigus, tuo daugiau jų uždirbs. Kuo mažesnės išlaidos pritraukiant pinigus, išlaikant ofisus, darbuotojus, tuo daugiau bankui ar unijai liks pelno.

+57Buvo naudinga
Dovilė Dabravolskaitė | Projektų koordinatorė
RATO

Banke ir kredito unijoje indėliai iki 100.00eur sumos yra draudžiami IIDF bei yra apsaugoti (daugiau informacijos http://www.iidraudimas.lt/lt/veikla/indeliu-draudejai.html).
Indėlių palūkanas (pinigų kainą) nustato finansų (pinigų) rinka. Esant rinkoje finansų (pinigų) pertekliui ir/arba alternatyviems finansų šaltiniams, indėlių palūkanos krenta.
Palūkanos tarp bankų ir kredito unijų skiriasi dėl šių įstaigų konkurencijos ir skirtingo veiklos tikslo, bankai maksimalią naudą generuoja akcininkams, kredito unijos – savo nariams.

+32Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų