Kuom skiriasi terminuotas indėlis nuo kaupiamojo?
Ilona
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tai du skirtingų tipų indėliai. Terminuotasis indėlis siūlomas žymiai didesnėmis palūkanomis todėl, kad kaupiamasis indėlis turi didesnę laisvę neprarandant palūkanų nusiimti pinigus.

Terminuotasis indėlis yra konkretaus termino indėlis, kurio palūkanos išmokamos arba kas mėnesį arba pasibaigus indėlio terminui. Įprastai tokio tipo indėlių papildyti negalima, nebent bankas ar unija yra numačius kitaip. Indėlis gali būti nutraukiamas bet kada, tačiau sukauptos palūkanos bus prarastos. Jeigu indėlis nutraukiamas, o buvo pasirinktas indėlio palūkanų išmokėjimas kas mėnesį ir buvo išmokėta tam tikra suma palūkanų, tuomet bankas ar unija grąžindami Jums indėlį išskaičiuos jau išmokėtų palūkanų dydį ir rezultate gausite tik indėlio sumą, kurią pradžioje įdėjote be jokių palūkanų.

Su kaupiamuoju indėliu yra šiek tiek kitaip, terminas gali būti konkretus arba gali būti be konkretaus termino atsižvelgiant tik į palūkanų dydį, priklausomai nuo banko ar unijos sąlygų. Dažniausiai kaupiamojo indėlio terminas būna konkretus, o jo metu klientas bet kada gali nusiimti tam tikrą dalį sumos nuo padėto indėlio neprarasdamas palūkanų. Taip pat kaupiamojo indėlio skaičiavimas yra palankesnis negu terminuotojo, kaupiamojo indėlio skaičiavimas vyksta kas mėnesį pridedant palūkanas prie indėlio sumos ir skaičiuojant palūkanas jau nebe nuo pradinės indėlio sumos, kurią įnešėte, o nuo pradinės sumos + uždirbtų palūkanų už praeitą mėnesį, ir tokiu principu skaičiuojasi iki termino pabaigos. Kaupiamasis indėlis yra patogesnis, lankstesnis ir saugesnis, bet už jį mokamos mažesnės palūkanos negu už terminuotąjį indėlį.

+158Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų