Koks skirtumas ar dėti indėlį banke kur 0,2% metinių palūkanų, ar kokioje nors kredito unijoj kur palūkanos 2,3%?

Deividas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Skirtumas tas, kad unijoje gausite didesnę grąžą. Atminkite, kad norėdami padėti indėlį unijoje, turėsite tapti unijos nariu, įsigyti privalomąjį pajų, kurio suma 100 Lt (gali būti ir daugiau). Pajus leidžia naudotis kredito unijos paslaugomis, balsuoti visuotiniame narių susirinkime, galite būti renkami į kredito unijos valdymo organus – stebėtojų tarybą, valdybą, paskolų komitetą. Bet kada galite išstoti iš unijos ir susigąžinti mokestį už pajų.

Banke dedant indėlį privalumas yra tas, kad daugelyje yra vertinama lojalumas bankui. Pavyzdžiui, jeigu turėsite didelės sumos indėlį, laikysite grynuosius sąskaitoj, vadybininkai gali pritaikyti geresnes sąlygas imant paskolas ar renkantis kitas paslaugas. Taip pat vyrauja nuomonė, jog bankas yra patikimesnė ir saugesnė įstaiga už uniją. Nors ir banko ir unijos indėliai yra apdrausti tokiai pačiai sumai 100 000 EUR.

+47Buvo naudinga
Dovilė Dabravolskaitė | Projektų koordinatorė
RATO

Skirtumas yra metinėje palūkanų normoje. Ir banke ir kredito unijoje indėliai iki 100.000eur sumos draudžiami IIDF. Daugiau informacijos http://www.iidraudimas.lt/lt/veikla/indeliu-draudejai.html

+14Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų