Ką daryti, jeigu Lietuvos bankas atšaukia licenziją bankui ar unijai, o aš toje įstaigoje esu padėjęs indėlį?
Karolis
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, Jūs turbūt turite omenyje banko ar unijos bankroto atvejį. Situacija per pastaruosius metus gan dažna, tad pinigų grąžinimą klientams matėme praktikoje. Jeigu bankas ar unija bankrutuoja, o klientas padėjęs indėlį atgauna visą 100% sumą, kurią buvo padėjęs iki 100 000 eurų sumos. Pavyzdžiui, jeigu turėjote indėlį, pinigų sąskaitose, kurių suma 90 000 eurų, tuomet Jūs ir atgausite visus 90 000 eurų. O jeigu turėjote indėlį ar pinigų sąskaitose, kurių suma 150 000 eurų, tuomet atgausite tik 100 000 eurų.

Svarbu paminėti, kad visus bankus (išskyrus Nordea, Danske, Meridian Trade Bank) ir unijas draudžia Valstybės įmonė "Indėlių ir investicijų draudimas". Draudimo išmokos išmokamos per 20 darbo dienų nuo draudžiamojo įvykio dienos. Draudimo įmonės taryba gali pratęsti šį terminą ne daugiau kaip 10 darbo dienų.

+45Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų