„JŪSŲ FINANSŲ GIDAS“ – „DnB Nord“ bankas – pagal Ostapo Benderio schemą

2010-11-09

DNB banko klientas Rimvydas Bajorinas parašė atsiliepimą:

Dabar save plačiai reklamuojantis „Jūsų finansų gidas“ „DnB Nord“ bankas jau „prisigidino“:

„Respublikos“ žurnalistas Vidmantas Užusienis 2010 m. lapkričio 5 d. straipsnyje „Bankui „DnB Nord“ gresia baudžiamoji byla. Šefas V. Bubnys nežinia ką galvoja“ rašo: „2007-aisiais, kai visas pasaulis vis garsiau kalbėjo apie prasidedančią krizę, Lietuvoje veikiantis tarptautinis bankas pasiūlė mūsų gyventojams akciją, kurios šūkis buvo: „Įdarbinkite savo turtą“. „DnB Nord“ bankas trejiems metams iš pradžių įsiūlydavo, o po to mielai skolindavo klientams milijonus su akcijomis susietoms SASO, kurias pats ir platino, įsigyti.

[...] iš viso tokių investuotojų gali būti iki 600.“

Taip, tuo metu visi „DnB Nord“ banko vadybininkai vienbalsiai trimitavo: „Įdarbinkite savo nekilnojamąjį turtą... Įdarbinkite savo nekilnojamąjį turtą...“

Šio lozungo aidai pasiekė ir mano ausis. Tuo metu buvau banko VIP klientas, ir mane pats rajono skyriaus valdytojas kartu su atvykusia iš Vilniaus „finansų gide“ patikino, kad gausiu apie 12% ir daugiau metinių palūkanų. Na, pačiu blogiausiu atveju žadėjo bent 6% metinių palūkanų. Šį faktą patvirtina ir banko išleistas reklaminis lankstinukas, kuriame aiškiai ir visiems suprantamai parašyta, kad garantuotos 6% palūkanos! Be abejo, toks užtikrintas banko darbuotojų tonas kėlė mano pasitikėjimą. O paskaičiavus konkrečiau, sumos atrodė patraukliai: už 5 000 000 Lt paskolą, kuria negalėjau disponuoti, bankui sumoku 5,17% metinių palūkanų, o iš garantuotų 6% metinių palūkanų atėmus 5,17%, metinis uždarbis ne toks jau ir menkas – 41 500 Lt. Padauginus iš 3 metų (mat tokiai trukmei pasirašytos sutartys), gaunam nei daug nei mažai – 124 500 Lt. Taigi rizika tik ta, kad per 3 metus galiu uždirbti TIK 124 500 Lt. Na, kas gi atsisakytų tokio pasiūlymo?! Netikėti banko darbuotojais neturėjau pagrindo ir – nors investavimo į vertybinius popierius srityje buvau visiškai žalias – pasinaudojau „dosniu“ banko pasiūlymu.

Beje, bankas suteikdamas milijoninę paskolą iš manęs nepareikalavo jokių pajamų ataskaitų, nors imant 100 000 Lt būsto paskolą, bankui visada būtina pateikti metinę pajamų ataskaitą. Keista, tiesa?

Įdomus ir tas faktas, kad netrukus „Dnb Nord“ bankas, pirmasis Lietuvoje, įsteigė savo nekilnojamojo turto agentūrą. Ko gero, numatė į priekį, kaip prasisukti krizės metu, nes reikės disponuoti apgautų žmonių įkeistu nekilnojamuoju turtu. O tokių žmonių, kaip žinia, – ne vienas ir ne du: pradedant nuo pirmakursių studentų, kurie įkeitė tėvų NT, iki pensininkų, turinčių rimtų sveikatos sutrikimų...

Matyt, „DnB Nord“ bankui yra labai naudinga, kad kuo daugiau finansiškai neišprususių žmonių naudotųsi jų paslaugomis – tamsius žmones lengviau išdurti.

Daugelis apgautųjų jau kreipiasi į teismus, kiti dar delsia, kažko bijo. Ne paslaptis, kad visuomenėje tvyro nuomonė, jog bankai – visagaliai. Galiu patvirtinti tą faktą: man asmeniškai buvo duota suprasti, kad su tokiu „Jūsų finansų gidu“ geriau nesipykti, nes gali būti liūdnos pasekmės... Ką gi, laikas parodys.

Šią mano problemą perėmė mano advokatai iš „Nordia Baublys. Man patinka jų aukštas profesionalumo lygis, strateginis mąstymas ir požiūris į klientą.

Beje, nuo 2010 m. gegužės mėnesio, studijuodamas „International Scool Investment and Finance“ ( ISIF) sužinojau ir puikiai įsisavinau vieną iš taisyklių, kad jokiu būdu negalima už įkeistą nekilnojamąjį turtą gautų pinigų investuoti į vertybinius popierius. Panašiai teigia ir vadinamasis milijonierių mokytojas Robert Kiyosaki – JAV bankai kredito vertybiniams popieriams įsigyti nesuteikia!

O pas mus „Jūsų finansų gidas“, kaip suprantu, sumąstė Ostapo Benderio schemą, kaip išdurti tautiečius. Beje, kiek man žinoma, iš visų Lietuvoje veikiančių bankų, „DnB Nord“ vienintelis panaudojo tokią schemą įdarbindamas tautiečių nekilnojamąjį turtą.

DnB gidas
Nusiskundimai dėl DnB Nord banko finansų gido programos (nuotr. Bankai.lt)

Rimvydas Bajorinas (Bankai.lt lankytojas) parašė šį atsiliepimą apie DNB.

Jeigu turite savo istoriją ir norite parašyti atsiliepimą apie banką, kredito uniją ar valiutų keityklą - rašykite atiliepimą čia.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų