Už 16 metų nenaudojamą DNB kliento sąskaita vis dar imamamas mokestis

2017-03-13

Akmenės laikraščio „Vienybė” žurnalistės ir DNB buvusios klientės atsiliepimas:

Esu žurnalistė. Kreipėsi skaitytoja dėl jai rūpimos problemos. Jei bankui bus įdomi kliento pavardė, ji nėra užslaptinta, tik viešai skelbti asmuo nenori, parašysiu. Laiške redakcijai aprašo problemą, aprašymą įkeliu. Susipažinę su kliento nuomone, galėtumėte atsakyti, kodėl banke tokia keista klientų drausminimo politika - ieškoti "skolininkų" po 16 metų, kai žmonės jau pamiršę, kiek pinigų ir kokiuose jų rajone sunykusiuose bankuose laikė? Nejau tik dabar pradėjote "švarinimosi" procesą?

Įkeliu laišką "Atsargiai su banku Siekdami naudos nusikaltėliai į mobiliuosius telefonus siunčia apgaulingas žinutes, apsimesdami policininkais, mokesčių inspektoriais, bankų darbuotojais ir kitais atsakingais pareigūnais. Ne vienas pažįstamas yra nukentėjęs nuo tokių aferistų. Todėl patariama neužmegzti ryšių telefonu, nereaguoti į prašymus. Prisiminusi šiuos pamokymus, suklusau vasario 2 dieną sulaukusi žinutės iš DNB banko.

Tekstas toks: „Sveiki, susirūpinome, kad jūsų sąskaitoje trūksta lėšų mokesčiams už suteiktas banko paslaugas apmokėti. Prašome papildyti sąskaitą.“ Prisipažinsiu, pirma mintis – rašo sukčiai. Prieš 16 metų iš DNB banke (tuo metu bankas buvo Naujojoje Akmenėje) buvusios sąskaitos išsiėmiau pinigus ir uždariau sąskaitą, nes nebuvo prasmės toliau naudotis paslaugomis, nes įstaiga išsikėlė iš rajono centro. Nuo to laiko jokių mokesčių per šį banką nemokėjau. Į žinutę nekreipiau dėmesio, nes į mane nesikreipė oficialiai – vardu ir pavarde. Kovo 3 dieną sulaukiau antros žinutės su prašymu papildyti sąskaitą, ir pagrasinimu išieškoti skolą. Nebereaguoti negalėjau. Nuvažiavau į DNB banką Mažeikiuose išsiaiškinti, kaip tapau skolininke ir apie tai nežinojau šešiolika metų. Darbuotoja patvirtino, kad 2001 metais išsiėmiau visus sutaupytus pinigus, tačiau sąskaita taip ir liko neuždaryta. Vadinasi, nuo darbuotojų sąžinės priklauso kliento ramus gyvenimas. Kažkada nepadarė darbo iki galo, o vargas man. Mano supratimu, jei liko neuždaryta sąskaita, vadinasi, privalu palikti oficialiai numatytą pinigų sumą. Bent jau tokia praktika yra kituose bankuose, pavyzdžiui, SEB banke.

Po nesusipratimo DNB banke nuvykau į SEB banką informacijos ar nesu skolinga, nes prieš 10 metų taip pat turėjau sąskaitą, kurią uždariau. Darbuotoja paaiškino, kad „jeigu klientas išsiima visus laikytus pinigus, tačiau neuždaro sąskaitos, po dviejų metų sąskaita uždaroma automatiškai.“

DNB banke man buvo liepta sumokėti į banko sąskaitą 3,20 euro nuostoliui padengti. Tokie žodžiai buvo įrašyti kasos pajamų orderyje. Deja, paaiškinimo – už ką konkrečiai moku, nesulaukiau. Liko neaišku, kodėl šis bankas taip ilgai „aptarnauja“ sąskaitas be pinigų, neuždaro jų šešiolika metų...

Savo patirtį aprašiau todėl, kad taip gali nutikti daugeliui buvusių banko klientų. E. K. (pavardė žinoma)

DNB bankas
Už 16 metų nenaudojamą DNB kliento sąskaita vis dar imamamas mokestis

Roma JONIKIENĖ (Bankai.lt lankytojas) parašė šį atsiliepimą apie DNB.

Jeigu turite savo istoriją ir norite parašyti atsiliepimą apie banką, kredito uniją ar valiutų keityklą - rašykite atiliepimą čia.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Julius Bernotas
Prieš 4 metus
Is manes pinigus ima hanza bankas ;) gal dar kas pamena kad toks Lietuvoje buvo, ir kaip jis dabar vadinas
Aušra Pranskė
Prieš 4 metus
Ir man taip buvo. Turejau dar susimoketi
Tomahauk Tomas
Prieš 4 metus
Man buvo pnasiai, bet su Vilniaus banku. Gerai, kad gera `kasininke` pasitaike tai pasiule parasyti prasyma, kad grazintu pinigus uz neneudojama saskaita ir panaikintu priskaiciuotus `oro` mokesciu. Bankas susitvarke gerai.
Edvardas Stankovskis
Prieš 4 metus
DNB pries 16 metu? neatsimenu tokio banko
Ričardas Girteinis
Prieš 4 metus

O jūs raštišką prašymą uždaryti banko sąskaitą rašėte? Ar tiesiog pati sau susigalvojote jog bankas jums uždarys sąskaitą kai išsiimsite visus pinigus?. Nes pinigų išėmimas nėra "prašymas uždaryti sąskatą". Jeigu susigalvojate savas taisykles ar kažkokius išvedžiojimus tai tikėkitės kad jie veiks tik jūsų galvoje o ne visoje bankinėje sistemoje.

Arturas Kuliesas
Prieš 4 metus
Negaliu suprasti, kodėl iš manęs kabelinė televizija ima mokestį net ir tada, jei aš jos nežiūriu? Jau nekalbu apie mobilųjį telefoną, kuriuo neskambinu. ... Reikia kažką su tuo daryti!
Val Da
Prieš 4 metus
apsurdas
Ramunas Jazdauskas
Prieš 4 metus
Man swedas blokavo visas sakaitas, tipo nesinaudojau daugiau kaip 3 menesiai, net ir imones!!!
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų