Už mokiniui išduotą neteisėtą paskolą, UAB 4finance (SMSCredit ir Vivus) gavo 4 489 EUR baudą - sprendimas nebeskundžiamas

2015-10-05
Vitas Vasiliauskas, SMSCredit, Vivus, 4finance
UAB „4finance“ suteikė vartojimo kreditą profesinėje mokykloje besimokančiam ir pajamų negaunančiam pareiškėjo anūkui galimai neįvertinusi jo mokumo (Bankai.lt karikatūra)

Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino, kad Lietuvos bankas pagrįstai skyrė 15 500 litų (4 489 eurų) baudą vartojimo kreditus teikiančiai UAB „4finance“ (prekės ženklai „SMSCredit“ ir „Vivus“) už tai, kad įmonė nesivadovavo atsakingojo skolinimo principu ir netinkamai įvertino kredito gavėjo mokumą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo atmestas UAB „4finance“ skundas dėl Lietuvos banko 2013 m. rugsėjo 16 d. įmonei „4finance“ skirtos 15 500 litų baudos.

Lietuvos bankas gavo pareiškimą, kad UAB „4finance“ suteikė vartojimo kreditą profesinėje mokykloje besimokančiam ir pajamų negaunančiam pareiškėjo anūkui galimai neįvertinusi jo mokumo. Lietuvos bankas atliko šio atvejo tyrimą ir nustatė, kad UAB „4finance“ nepatikrino, ar kredito gavėjas gauna tvarių pajamų ir ar grąžinama paskolų suma neviršys 40 proc. jo pajamų.

Įvertinęs atlikto tyrimo dėl UAB „4finance“ veiklos rezultatus, Lietuvos bankas priėmė sprendimą, kuriuo konstatavo, kad UAB „4finance“ pažeidė Vartojimo kredito įstatymo (toliau – Įstatymas) reikalavimus, nes suteikė vartojimo kreditą konkrečiam asmeniui nesurinkusi informacijos apie jo finansinę padėtį, nesivadovaudama atsakingojo skolinimo principu ir netinkamai įvertinusi kredito gavėjo mokumą.

Įstatyme numatyta, kad vartojimo kredito davėjas, prieš sudarydamas vartojimo kredito sutartį, vadovaudamasis atsakingojo skolinimo principu, privalo įvertinti vartojimo kredito gavėjo mokumą remdamasis iš kredito gavėjo gauta pakankama informacija ir prireikus mokumui vertinti naudojamoje duomenų bazėje atlikęs patikrinimą.

Priežiūros institucija apie Įstatymo nuostatų pažeidimą viešai paskelbė savo interneto svetainėje pasibaigus teismo procesui, kuriame buvo ginčijamas minėtas Lietuvos banko sprendimas. LVAT galutinę ir neskundžiamą nutartį paskelbė 2015 m. rugsėjo 30 d.

Tai ne pirmas Įstatymo pažeidimas, už kurį buvo pritaikyta poveikio priemonė UAB „4finance“. Lietuvos bankas jau anksčiau yra nustatęs, kad UAB „4finance“ pažeidė Įstatymo reikalavimus, nepaisė Įstatyme įtvirtinto atsakingojo skolinimo principo. UAB „4finance“ yra Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos narė.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų