AMBER kredito unija nemoki - iš unijos atimta veiklos licencija

2016-09-20
Amber kredito unija
Atšaukta kredito unijos AMBER veiklos licencija, siūloma jai skelbti bankrotą

Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją AMBER nemokia ir visam laikui atšaukė jos veiklos licenciją. Atšaukus licenciją, kredito unija neturi teisės teikti finansinių paslaugų. Nutarta kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo šiai kredito unijai. Pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, poveikio priemonės dėl nemokumo pritaikymas yra draudžiamasis įvykis, todėl kredito unijos indėlininkams bus išmokamos indėlių draudimo išmokos.

Nutarimas atšaukti kredito unijos AMBER veiklos licenciją priimtas įvertinus kredito unijos laikinojo administratoriaus UAB „Insolvensa“ pateiktą informaciją apie unijos finansinę būklę ir išvadą, kad nėra realių galimybių atkurti kredito unijos veiklos stabilumą ir patikimumą. Iš laikinojo administratoriaus pateiktos išvados ir kredito unijos AMBER finansinių ataskaitų darytina išvada, kad šios kredito unijos turto vertė yra mažesnė negu kredito unijos įsipareigojimai, taigi kredito unija yra nemoki.

Priimdama nutarimą atšaukti kredito unijos AMBER veiklos licenciją, Lietuvos banko valdyba atsižvelgė ir į tai, kad ši kredito unija nevykdo visų jai taikomų veiklos riziką ribojančių normatyvų, taip pat į tai, kad kredito unijai anksčiau jau ne kartą buvo taikytos poveikio priemonės ir duoti rašytiniai nurodymai dėl teisės aktų, reglamentuojančių saugią ir patikimą kredito unijų veiklą, reikalavimų pažeidimų.

Įvertinusi tikslinio inspektavimo metu nustatytus kasos tvarkymo, grynųjų pinigų operacijų ir kitus trūkumus, 2016 m. liepos 25 d. Lietuvos banko valdyba kredito unijai AMBER paskyrė laikinąjį administratorių. Lietuvos banko valdyba įpareigojo laikinąjį administratorių įvertinti kredito unijos AMBER finansinę būklę ir pateikti pasiūlymus dėl jos veiklos perspektyvų.

Kredito unija AMBER nėra Lietuvos centrinės kredito unijos narė. Pagal turto dydį 2016 m. pirmojo pusmečio pabaigoje ji užėmė 3 proc. visos kredito unijų rinkos.

Draudimo išmokos kredito unijos indėlininkams bus mokamos ir apskaičiuojamos vadovaujantis Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ patvirtinta tvarka. Pagal ją, įvykus draudžiamajam įvykiui, kompensuojama 100 proc. indėlio sumos, neviršijančios 100 000 eurų. Išmoka klientui išmokama per 20 darbo dienų nuo draudžiamojo įvykio dienos. VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ taryba išmokų mokėjimo terminą gali pratęsti, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų