Buvo pritarta „Citadele” banko reorganizavimui

Citadele
Reorganizavimo metu Lietuvoje veikiantis AB „Citadele“ bankas bus prijungtas prie Latvijoje veikiančio AS „Citadele banka“ (nuotr. Bankai.lt)

Lietuvos banko valdyba sutiko, kad būtų reorganizuotas AB „Citadele“ bankas prijungiant jį prie AS „Citadele banka“.

Reorganizavimo metu Lietuvoje veikiantis AB „Citadele“ bankas bus prijungtas prie Latvijoje veikiančio AS „Citadele banka“ ir mūsų šalyje toliau veiks kaip to banko filialas. Duodamas sutikimą, Lietuvos bankas atsižvelgė į tai, kad, įvykdžius reorganizaciją, sisteminės rizikos lygis bankų sektoriuje nepadidės. Keičiantis tik teisiniam AB „Citadele“ banko statusui, o ne banko struktūrai, AB „Citadele“ rinkos dalis Lietuvoje pagal turtą, paskolas ir indėlius nepasikeis.

Tęsdamas „Citadele“ grupės strategijos tapti populiariausiu banku Baltijos šalyse įgyvendinimą, bankas AS „Citadele banka“ gavo pirminį Lietuvos banko leidimą pradėti vykdyti pavaldžiosios bendrovės AB „Citadele“ bankas reorganizavimą sujungiant AB „Citadele“ banką su banku AS „Citadele banka“. Banko AS „Citadele banka“ prašymą dėl reorganizavimo šiuo metu svarsto Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija.

„Citadele“ valdybos pirmininkas Guntis Beļavskis: „Kalbant paprastai, Lietuvoje veikiančio AB „Citadele“ banko reorganizavimas reiškia, kad pasikeis jo teisinis statusas – iš pavaldžiosios bendrovės jis taps filialu. Šis sprendimas buvo priimtas siekiant sudaryti galimybes greičiau pristatyti naujas skaitmenines bankininkystės paslaugas Lietuvos rinkai ir pagerinti grupės veiklos efektyvumą.

„Citadele" klientams Lietuvoje šis pokytis bus naudingas, nes juos greičiau pasieks patogesnės finansinės paslaugos ir per ateinančius metus jie matys ženklų skaitmeninių paslaugų augimą“.

Vykstant reorganizavimo procesui, Lietuvoje bus atidarytas naujas banko AS „Citadele banka“ filialas ir visas AB „Citadele“ banko turtas bei įsipareigojimai bus perleisti šiam naujajam filialui.

Sprendimą dėl sujungimo banko AS „Citadele banka“ valdyba priėmė 2018 m. kovo 22 d. Reorganizavimą tikimasi užbaigti pirmojoje 2019 metų pusėje.

Apie visus naujus produktus ir paslaugas bankas klientus informuos asmeniškai. Šiuo metu klientai banko paslaugomis ir produktais gali naudotis kaip įprasta.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų