„Citadele“ bankas ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašė sutartį - bankas skirs finansinę paramą

2015-12-03
Gintaras Zavadckis, Skirmantas Jareckas, Vytautas Kvietkauskas
„Citadele“ bankas ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašė sutartį (nuotr. Citadele)

Šiandien, minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, „Citadele“ bankas ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašė sutartį, kurios pagrindu „Citadele“ bankas skirs finansinę paramą parolimpiniam komitetui ir įgyvendins socialinę iniciatyvą - parolimpinio sporto rėmimo projektą „Tu esi. Tu gali“. Analogišką projektą „Citadele“ bankas Latvijoje įgyvendina nuo 2012-ųjų metų.

„Skirdami finansinę paramą ir įgyvendindami projektą „Tu esi. Tu gali“, sieksime skatinti parolimpinio sporto plėtrą Lietuvoje, pritraukti į šį sportą naujų žmonių, šviesti visuomenę bei keisti visuomenės požiūrį į žmones su negalia ir į jų galimybes,“ – projekto tikslus komentuoja „Citadele“ banko valdybos pirmininkas Skirmantas Jareckas.

„Prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Tu esi. Tu gali“ kviesime ir banko darbuotojus, ir banko klientus, ir plačiąją visuomenę. Mūsų bendras tikslas - remti mūsų šalies parolimpinio sporto sportininkus, padėti jiems pasiruošti kitais metais vyksiančioms Parolimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire ir kitoms varžyboms bei skatinti visų žmonių su negalia drąsą ir ryžtą siekti užsibrėžtų tikslų,“ - sako S. Jareckas.

Skirmantas Jareckas
„Citadele“ banko valdybos pirmininkas Skirmantas Jareckas (nuotr. Citadele)

Lietuvoje gyvena apie 260.000 žmonių su negalia. Pagal Kūno kultūros ir sporto departamento duomenis, 2014 m. Lietuvoje sportavo 5216 neįgaliųjų, t.y. vos apie 2 proc. neįgaliųjų. Labai panašūs skaičiai vyrauja ir šiemet.

„Parolimpinis sportas - tai ne tik profesionalus sportas, bet ir svarbi žmonių su negalia gyvenimo dalis," - sako Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas. Jis pripažįsta, kad Lietuvoje žmonės su negalia dažnai vengia išeiti į visuomenę ir gyventi aktyvų gyvenimą. Tačiau sportas - tai viena iš efektyviausių reabilitacijos formų, padedanti ne tik treniruoti kūną, bet ir lavinanti pozityvų požiūrį į gyvenimą. Žmonėms su negalia tinkamo sporto plėtra yra labai svarbi tiek jų aktyviam gyvenimo būdui skatinti, tiek ir palengvinti jų socialinį gyvenimą. Sportas - tai ir fizinė, ir socialinė reabilitacija,“ – teigia V. Kvietkauskas.

„Parolimpinio sporto plėtra, esant nepakankamoms valstybinio finansavimo sąlygoms, yra labai sudėtinga. Be rėmėjų pagalbos mes nesame pajėgūs pritraukti naujų talentų ir tinkamai ugdyti esamus sportininkus, suteikti jiems reikalingą sporto įrangą, finansuoti mokymus ir dalyvavimą tarptautinėse varžybose. Dalį „Citadele“ banko skirtos paramos skirsime neįgaliųjų sporto galimybių ir pasiekimų viešinimo tikslui, kuris iš tiesų yra labai svarbus," - sako Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas.

Vytautas Kvietkauskas
Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas (nuotr. Citadele)

„Nepaisant paminėtų iššūkių, yra daug paraolimpinio sporto sportininkų, kurie intensyviai treniruojasi kiekvieną dieną ir pasiekia puikių rezultatų. Galime pasidžiaugti ir didžiuotis mūsų parolimpinio sporto lengvaatlečiais, plaukikais, golbolo ir neįgaliųjų krepšinio komandomis, dziudo ir šaudymo sportininkų pasiekimais,“ – parolimpiečių rezultatais džiaugiasi V. Kvietkauskas.

"Mūsų parolimpiečiai savo pavyzdžiu įrodo, kad asmeninės drąsos ir ryžto dėka galima judėti į priekį, net esant sudėtingoms aplinkybėms, kurios daugumą gali palaužti. Mūsų parolimpiečiai – tai drąsos ir stiprybės simbolis. Jie įkūnija ir liudija faktą, kad, jei tu esi, vadinasi – tu gali. Jų drąsa ir ryžtas yra pavyzdys, kurio reikia mums visiems. Todėl mes, „Citadele“ bankas, nuo š.m. gruodžio 3 d. pradedame Lietuvos parolimpiečių rėmimo projektą "Tu esi. Tu gali", kad visam pasauliui parodytume tuos, kuriais galime didžiuotis,“ - sako „Citadele“ banko valdybos pirmininkas S. Jareckas.

"Citadele“ bankas kviečia visus Lietuvos gyventojus ir verslininkus prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Tu esi. Tu gali“ ir paremti Lietuvos sportininkus, kad jie galėtų tinkamai pasiruošti ir dalyvauti 2016 m. vasarą vyksiančiose Parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Informacija apie sąskaitą, norintiems skirti paramą parolimpiečiams:

Lietuvos parolimpinis komitetas
Įstaigos kodas 190651563
A/s Nr. LT917290000000606963
Bankas: AB „Citadele“ bankas
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų