Estijoje įsteigtas bankas planuoja į Lietuvą žengti dar šiemet

2019-11-05
Inbank
AS Inbank įkurti filialą Lietuvoje ketina dar šiemet

Lietuvos bankas patvirtino, kad Estijoje įsteigtas bankas AS Inbank gali kurti filialą mūsų šalyje ir teikti finansines paslaugas.

AS Inbank įkurti filialą Lietuvoje ketina dar šiemet. Planuojama, kad jis priims indėlius ir teiks skolinimo paslaugas. Banko filialas numato prisijungti akcinę bendrovę „Mokilizingas“ (ją įsigyti Lietuvos bankas leido 2018 m. gegužės viduryje) ir nuosekliai perimti visas jos teises ir pareigas (įskaitant paskolų portfelį, darbuotojus ir kt.).

Šiuo metu šalyje banko arba specializuoto banko licencijas turi septyni bankai, o kaip užsienio bankų filialai veikia devyni bankai. Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku nagrinėja dar keturias paraiškas dėl banko licencijos gavimo, iš jų tris – dėl specializuoto banko licencijos, vieną – dėl banko licencijos.

Papildoma informacija

Banko filialo steigimo atveju taikomos kitokios procedūros, nei steigiant banką. Kai kitos Europos Sąjungos valstybės bankas nori steigti filialą Lietuvoje, jis kreipiasi su prašymu į savo šalies finansų rinkos priežiūros instituciją. Pastaroji, įvertinusi prašymą, persiunčia dokumentus ir pranešimą Lietuvos bankui, kuris per du mėnesius turi pateikti atsakymą. Jeigu išvada teigiama, Lietuvos bankas patvirtina, kad banko filialas gali pradėti veiklą Lietuvoje. Banko filialo veiklą prižiūri tos šalies, kurioje jis įsteigtas, finansų rinkos priežiūros institucija, o indėliai draudžiami tos valstybės indėlių ir investicijų draudimo fonde. Su vartotojų apsauga susijusius klausimus nagrinėja Lietuvos bankas.

Pranešimas Talino vertybinių popierių biržoje

Pranešimas Talino biržoje
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų