Luminor bankas, per pirmąjį šių metų ketvirtį, Lietuvoje uždirbo 14,8 mln. Eur

2018-05-10
Luminor 2018 m. pirmojo ketvirčio rezultatai
Luminor 2018 m. pirmojo ketvirčio rezultatai

„Pirmąjį 2018 metų ketvirtį jautėme augantį verslo ir gyventojų poreikį skolintis. Privačių klientų santaupos augo, taip pratęsdamos 2017 metų tendenciją, - sako Andrius Načajus, Luminor Lietuva vadovas. – Per pirmąjį ketvirtį bankas Lietuvoje uždirbo 14,8 mln. Eur. Prie šio rezultato prisidėjo ir teigiamos makroekonominės Lietuvos ekonomikos tendencijos. Nors susijungimas vis dar daro įtaką mūsų rezultatams, palyginti su 2018 m. IV ketvirčiu išaugo pajamos iš palūkanų, o veiklos kaštai sumažėjo. Matome, kad didėjo valdomas pensijų turtas, o Luminor Lizingas pirmauja rinkoje pagal naujų transporto priemonių finansavimą“.

Finansiniai rezultatai

Grupės finansiniams rezultatams įtaką padarė DNB ir Nordea susijungimas. 2018 m. pirmojo ketvirčio veiklos rodiklių negalima tiesiogiai palyginti su 2017 m. to paties laikotarpio rezultatais, kadangi jie apjungia dviejų susijungusių bankų rezultatus.

2018 m. 1 ketv. grynasis pelnas siekė 14.8 mln. eurų, t.y. 3,5 mln. eurų daugiau nei per 2017 m. 4 ketv. dėl skirtingų grynųjų paskolų vertės sumažėjimo nuostolių. Kapitalo grąžos rodiklis atitinkamai pakilo nuo 6,4% iki 8,1%. Grynosios palūkanų pajamos padidėjo grynųjų palūkanų maržai pakilus nuo 1,5% 2017 m. 4 ketv. iki 1,6% 2018 m. 1 ketv. Išlaidų ir pajamų santykis padidėjo nuo 53,3% iki 64,3% dėl pasikeitusio grynojo pelno iš operacijų su vertybiniais popieriais, 2017 m. įtakoto vienos investicijos pardavimo, kurios nerealizuotas nuostolis apskaitytas 2016 m.

2018 m. kovo 31 d. bendra paskolų klientams suma siekė 5 mlrd. eurų, t.y. nuo 2017 m. gruodžio 31 d. sumažėjo 1,5%. Tokį sumažėjimą lėmė verslo ir valdžios sektoriaus klientų portfelis.

Nuo 2017 m. gruodžio 31 d. klientų indėlių suma sumažėjo 4,0% ir 2018 m. kovo 31 d. iš viso sudarė 3,7 mlrd. eurų. Sumažėjimą lėmė verslo klientų portfelio pokytis.

2018 m. kovo 31 d. paskolų ir indėlių santykis buvo 135%.

Detalūs Luminor Lietuva 2018 m. I ketvirčio rezultatai.

Pasak Erkki Raasuke, Luminor Group vadovo, pirmi du naujojo Luminor banko veiklos ketvirčiai buvo intensyvūs. „Mes vis dar jungiame 6 organizacijas trijose šalyse, esame griežtoje atsakingų institucijų priežiūroje, o tuo pačiu klojame tvirtą pagrindą naujos organizacijos sėkmingam augimui. Mes siekiame tinkamai aptarnauti mūsų klientus ir suteikti jiems reikalingas paslaugas. Vertinant susijungimo įtaką rezultatams, sakyčiau, kad ketvirčio rezultatai yra tikrai geri. Dėkoju Luminor darbuotojams, kurie intensyviai dirbo siekdami šių rezultatų.

Luminor siekia tapti šiuolaikišku finansinių paslaugų aktyviems žmonėms tiekėju Baltijos šalyse. Naują organizaciją mes kuriame ant tvirto pagrindo, tačiau suprantame šios užduoties rimtumą ir matome, kad kai kuriose srityse mes dar tiktai pradedame įsibėgėti. Esame užsibrėžę atnaujinti mūsų pasiūlymus, pertvarkyti skaitmeninius kanalus, o mūsų pagrindinė varomoji jėga – mūsų tikslinių klientų poreikiai. Pokyčiai yra skirti ir mūsų klientams, ir bendruomenei, kurioje veikiame, bei mums patiems. Manome, kad Luminor turi visas galimybes sukurti didžiausią pokytį Baltijos finansų rinkoje“.

„Luminor“ yra šiuolaikiškas, naujos kartos bankas ir finansinių paslaugų teikėjas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, suprantantis vietos rinką ir klientų poreikius. Sukurtas, pasitelkus išskirtinę dviejų pirmaujančių Šiaurės šalių bankų „Nordea“ ir DNB patirtį, „Luminor“ yra trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių regione, turintis 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį. Vienijantis apie 1,3 milijono klientų ir turintis apie 3000 profesionalų komandą, „Luminor“ siekia tapti pirmaujančiu finansinių paslaugų teikėju verslui ir finansiškai aktyviems, versliems žmonėms.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų